Ukončení pracovního poměru - dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
žehle
Nováček 8 příspěvků 06.02.18 12:56
Ukončení pracovního poměru - dovolená

Dobrý den,

Končím v práci ke dni 28.2.2018, protože mi zaměstnvatel nechce dál prodloužit smlouvu. Odpracováno mám 1,5 roku a nárok na dovolenou mám 5 dní.

Jelikož nemám potřebu si těch 5 dní vybírat tak tím pádem požaduji dovolenou proplatit. Zaměstnavatel se ale cuká, že mi dovolenou nařídí, že mi ji proplácet nechce…

Mám nárok na proplacení, i když mi dovolenou nařídí a já ji odmítám?

Díky moc :think:

Reakce:
Sany80s
Kelišová 6619 příspěvků 06.02.18 13:01

Ne.

žehle
Nováček 8 příspěvků 06.02.18 13:03

Dobrý den,

Díky za komentář. Z čeho prosím čerpáte? Proč nemám nárok na proplacení?

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 06.02.18 13:07

@žehle Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, takže ji nemůžeš odmítnout, když ti ji nařídí.

Sany80s
Kelišová 6619 příspěvků 06.02.18 13:07
@žehle píše:
Dobrý den,Díky za komentář. Z čeho prosím čerpáte? Proč nemám nárok na proplacení?

Protože dovolenou určuje zaměstnavatel.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >