Reklama

Ukončení pracovního poměru - dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

žehle
Nováček 8 příspěvků 06.02.18 12:56
Ukončení pracovního poměru - dovolená

Dobrý den,

Končím v práci ke dni 28.2.2018, protože mi zaměstnvatel nechce dál prodloužit smlouvu. Odpracováno mám 1,5 roku a nárok na dovolenou mám 5 dní.

Jelikož nemám potřebu si těch 5 dní vybírat tak tím pádem požaduji dovolenou proplatit. Zaměstnavatel se ale cuká, že mi dovolenou nařídí, že mi ji proplácet nechce…

Mám nárok na proplacení, i když mi dovolenou nařídí a já ji odmítám?

Díky moc :think:

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 06.02.18 13:01

Ne.

žehle
Nováček 8 příspěvků 06.02.18 13:03

Dobrý den,

Díky za komentář. Z čeho prosím čerpáte? Proč nemám nárok na proplacení?

Lendeš
Kelišová 5280 příspěvků 06.02.18 13:07

@žehle Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, takže ji nemůžeš odmítnout, když ti ji nařídí.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 06.02.18 13:07
@žehle píše:
Dobrý den,Díky za komentář. Z čeho prosím čerpáte? Proč nemám nárok na proplacení?

Protože dovolenou určuje zaměstnavatel.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >