Manžel a bláznivý nápad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 19:00
Manžel a bláznivý nápad

Zajímá mě váš názor na situaci.. Můj manžel se rozhodl stát se členem aktivní vojenské zálohy, je mu 39 let, má velice dobrou pracovní pozici, manažerská funkce, není nijak sportovně založen, v mládí se vojně záměrně vyhnul. Celkově není moc aktivni člověk, práce mu zabere hodně času a zbytek věnuje rodině, dětem, ted ho čeká 6 týdnu vojenský výcvik, takže doma bude ještě méně, než doteď. Pro mě je velký problém to celé pochopit, proč to dělá, proč člověk který má dobré postavení, peníze, rodinu, v podstatě mu nic nechybí.. se dobrovolně nechá na několik týdnů zavřít do kasaren, kde bude poslouchat něčí rozkazy :roll: Jeho argumenty, že si chce něco dokázat, chce umět ochránit rodinu, jsou pro mě chabé. Jsem na manžela vyloženě naštvaná, před okolím se za ten jeho nápad úplně stydím, protože samozřejmě si všichni mysli, že mu přeskočilo, nehledě na to, že měl o prázdninách také hlídat děti, což si musím zařídit jinak. :cert: On si dokonce naivně mysli, ze bych na něj měla být pyšná, jako proč asi :think: Co si o tom myslíte? Je můj manžel cvok, nebo mu krivdim? Děkuji za jakékoli názory. Prosím o zachování anonymu, nebo raději smazat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Do-not-touch
Závislačka 4099 příspěvků 04.07.19 19:05

Jestli je jeho motivaci opravdu potreba ochranit rodinu a zemi, tak bych pysna byla. A samozrejme.bych se o nej bala. Chtela bych, aby se o tom predem poradil se mnou.

Monchichik
Echt Kelišová 9068 příspěvků 04.07.19 19:05

Tak asi má pocit, že si musí něco dokázat…ale to, že měl hlídat o prázdninách děti, by si musel zařídit on, jinak by si je vzal sebou, tohle je u mě sobeckost a bezohlednost…ty se taky nemůžeš sebrat a odjet od rodiny, ať si to on nějak zařídí..

Lucie_Sx
Závislačka 3887 příspěvků 04.07.19 19:05

Muže, který chce umět ochránit rodinu, bych si velice vážila.
Jen je průšvih, že by pak musel (předpokládám) naklusat i do takového konfliktu, se kterým by nesouhlasil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 19:05

Ego, krize středního věku, pocit, že stárne, tohle ho udrží mezi „mladýma“. To nemáš šanci pochopit, tohle jejich myšlení. Mám kamaráda, je mladší než ten tvůj, ale už taky dost a dost přes 30. Voják z povolání, loni jel do Afghánistánu. Ptám se ho proč? Má doma manželku dvě krásné malé děti, peněz mají hodně z dědictví. Odpověď: Pro ten pocit, že na to ještě mám. Takže tak.
Anonym kvůli tomu kamarádovi.

Tinuvien
Generální žvanilka 24495 příspěvků 04.07.19 19:05

Všech chlapů v aktivních zálohách si fakt vážím. Není to jen tak chtít udělat něco pro svou zem. Pár jich znám a mají to v hlavě víc, než v pořádku. Rozhodně lepší, než aby se ti v rámci kryze středního věku začal tahat s babama.

arinecka
Kelišová 6566 příspěvků 04.07.19 19:06

Tak ho nech, sám musí přijít na to, jestli to bude to co chce :mrgreen: Třeba mu chybí drezůra no.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 19:07

No, můj názor je, že mu krivdis… Je to asi tím, že na vojně nebyl, tak si chce dokázat, že na to má. Chce se něco naučit a chce si zlepšit fyzičku. Třeba po týdnu zjistí, že to není pro něj. Ale rozumím mu.

PS. Jsem voják z povolání :*

Mirenka
Kecalka 155 příspěvků 04.07.19 19:07

Mně by se to taky nelíbilo. Nevím, jestli je ve 40, když má rodinu vhodný čas na to, aby si něco dokazoval :nevim:

Do-not-touch
Závislačka 4099 příspěvků 04.07.19 19:07
@Anonymní píše:
Ego, krize středního věku, pocit, že stárne, tohle ho udrží mezi „mladýma“. To nemáš šanci pochopit, tohle jejich myšlení. Mám kamaráda, je mladší než ten tvůj, ale už taky dost a dost přes 30. Voják z povolání, loni jel do Afghánistánu. Ptám se ho proč? Má doma manželku dvě krásné malé děti, peněz mají hodně z dědictví. Odpověď: Pro ten pocit, že na to ještě mám. Takže tak.
Anonym kvůli tomu kamarádovi.

presne tak, motivace je podstatna pro uhel pohledu.

Uživatel je onlinerozumbrada
Extra třída :D 13798 příspěvků 04.07.19 19:08

No tak si chce něco dokázat. Já si zase myslím, že manželé by se měli ve svých touhách podporovat, i když je to někdy na první pohled pro toho druhého nepochopitelné. Manželství přece není vězení - i tak zůstane ve tvém životě přítomen. A podle mě je blbý, když člověk cítí, že potřebuje nějakou změnu, že přešlapuje pořád na jednom místě a ten druhý, jemu nejbližší, místo aby mu vyšel vstříc, tak mu do toho hodí vidle. Je to 6 týdnů a hotovo. Co je to 6 týdnů ze 60 let společného života?

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9506 příspěvků 04.07.19 19:09

Cvok sice neni, ja zcela chapu ten pocit : neco si sobe dokazat. Co by me asi nastvalo, jestli jste byli domluveni na hlidani o prazdninach a on bez diskuze tohle zmeni :think: Ale jinak, bud rada. Je dobre, kdyz se chlap nezmeni do takoveho toho brucouna, co ho nebavi vubec nic, jen sedet na gauci, zirat na TV a brblat. To, ze ho neco nadchne je super, a je v podstate jedno, co to je.

Do-not-touch
Závislačka 4099 příspěvků 04.07.19 19:09
@rozumbrada píše:
No tak si chce něco dokázat. Já si zase myslím, že manželé by se měli ve svých touhách podporovat, i když je to někdy na první pohled pro toho druhého nepochopitelné. Manželství přece není vězení - i tak zůstane ve tvém životě přítomen. A podle mě je blbý, když člověk cítí, že potřebuje nějakou změnu, že přešlapuje pořád na jednom místě a ten druhý, jemu nejbližší, místo aby mu vyšel vstříc, tak mu do toho hodí vidle. Je to 6 týdnů a hotovo. Co je to 6 týdnů ze 60 let společného života?

ale tohle je zavazek. O tom se maji domluvit.

P4ja
Extra třída :D 10124 příspěvků 04.07.19 19:09

Já ho docela chápu. Naopak si myslím, že pro něj to bude jen pozitivní, a že ho to mnohem víc posílí. A i váš vztah.

Vem to obráceně. Ty nemáš žádný sen, který by sis chtěla splnit bez ohledu na ostatní?

Kdyby s tím můj muž přišel, tak ho poplacam po rameni a zabalím mu. A lidi v okolí jsou fakt pitomci. Já bych s nima tu hru nehrála. Naopak bych se za něj postavila.

Monchichik
Echt Kelišová 9068 příspěvků 04.07.19 19:10

@rozumbrada no ale má rodinu, na kterou by se měl ohlížet…měl hlídat o prázdninách děti…co jako ona má dělat, když je nemá třeba kam dát? vyjít vstříc mu můžeš, pokud to jde…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama