Manžel mě nevnímá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 10:08
Manžel mě nevnímá

Přeji krásný letní den :kytka:
Posledních půl roku mám problém v komunikaci s partnerem. Potřebuji občas řešit provozní věci ale nejsme schopni se na ničem domluvit. Není to tak, že by jsem do manžela hustila horem dolem nebo řešila nějaké blbosti, jen je kolikrát situace kdy je potřeba se domluvit.Tak tedy, vždy počkám, až manžel nebude mít práci, udělám kafe a když mám jistotu že nic nebrání tomu, aby jsme to probrali tak manžel kývá hlavou a na moji otázku mi odpoví nesmysl. Uvedu příklad:moc prosím, až budeš vyzvedávat Denisu ze školky, je potřeba nahlásit učitelce, že příští týden nepřijde. Manžel odpoví:ještě jsem nezalil skleník. Ale já ti tu něco vysvětluji drahý muži. Ještě rajčat musím vyvázat zazní mi na to odpoví :zed:
Příští týden mám odpolední a musím s mamkou ráno k mudr. pak pojedu rovnou do práce, tak jen aby jsi věděl. Manžela odpoví říkal jsem si jak jsem koupil vlek, že si musím přidělat číslo :roll:
Ano, tohle jsou malichernosti ale jsou i věci, které jsou opravdu potřeba(úřad, práce) a na vše mi odpoví podobně, takže se snažím mu vysvětlit že v tu a tu dobu má být tam a tam a manžel mi na to odpoví. Ještě musím uklidit garáž. Dobře, napíšu mu tedy termíny do kalendáře, napíšu mu je do diáře a stručně mu řeknu, zapsala jsem ti vše co potřebuješ tam a tam. A co myslíte? Odpoví mi jojo a také musím jet opravit tu součástku! Takže v konečné fázi do dopadne tak, že se nepodívá ani do kalendáře ani do diáře protože si na to nevzpomněl a měla jsem mu to připomenout přece! :zed:
Absolutně ho nezajímá co říká učitelka ve školce když vyzvedává dceru, pak mi volá(učitelka) do práce až budu moci tak aby jsem to donesla a to odnesla, mají výlet, divadlo atd. že manžel jí nevnímá a není možné se s ním na ničem domluvit, nečte nástěnky a je mu všechno jedno. Já dceři vše připravím večer aby to bylo na ráno vše ok.aby nic nechybělo a stejně to zapomene a do školky to nevezme. Bohužel mám směny tak když mám na ráno musím manžel dovést dceru do školky, dohlídnout na to nemohu.
Nějaká rada? Děkuji předem :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Terisos
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 04.07.19 10:19

Ty brďo, není nějaký nemocný? Mi tohle už nepřijde jen jako roztržitost nebo že běžně zapomíná… Nevnímá… On ignoruje. Já bych svého manžela vzala k doktorovi.

cynicka_naivka
Nováček 2 příspěvky 04.07.19 10:22

To vyzera na nejaku psychicku poruchu
Ale len pre istotu, akym sposobom ste doteraz komunikovali? Lebo to moze byt aj iba normalny obranny mechanizmus voci mnozstvu nepodstatnych informacii a dostal sa proste do stavu ze ignoruje aj podstatne veci. Poviem ti to z pohladu chlapa.
Ak povies
„Ked budes brat dieta zo skolu, povedz ucitelke ze buduci tyzden nepride“ je to este celkom ok, ale ak povies
„Ked budes brat dieta zo skolu, tak chod za ucitelkou, dceru nechaj cakat v tej chodbe co ma zlte dlazdicky a cervene zarubne, oblec jej najprv tu cervenu bundu a daj pozor lebo stvrty gombik od vrchu sa trha, pretoze ked sme boli vcera vonku tak sa zachytil v kriku ked sa hrala na ihrisku a ja som to nezbadala lebo som sa rozprava zo susedou co maju toho noveho psa…
povedz ucitelke ze buduci tyzden nepride“

tak proste chlap po case zacne ignorovat komplet celu komunikaciu.

Příspěvek upraven 04.07.19 v 10:24

Lalelale
Závislačka 4999 příspěvků 04.07.19 10:23

Taky mi přijde, že tohle už není normální plus to manžel nedělá jen tobě, a stěžovala si na něj i učitelka. Poslala bych ho k lékaři, jestli není nemocný

nozu
Extra třída :D 12595 příspěvků 04.07.19 10:23

Taky mi přijde, že je to na návštěvu lékaře. Tohle není to běžné vypouštění informací, na které jsme u chlapů zvyklé asi všechny…

paní.mravencová
Nováček 9 příspěvků 04.07.19 10:31

Zakladatelko, jestli to nedělá jen tobě, tak trvej na vyšetření lékařem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 10:34

Také si myslím, že je to na vyšetření k doktorovi. Jenže manžel nechce o tom ani slyšet, prý je v pohodě. No on si celkově dělá i co chce, prostě když už se konečně -hurá na něčem domluvíme, tak udělá úplně pravý opak. Začal být i verbálně agresivní, ve vzteku nám začne říkat (srá..čové-zm..di),hrozně křičí a rozčílí ho naprosto všechno. Pak ho to mrzí a omluví se.Je to 3 týdny co mu operovali malou tříselnou kýlu(laparoskopicky) v nemocnici byl necelé tři dny a od té doby je to už k nevydržení. Křičí, ječí vzteká se a vše pěkně hodil na mě, neudělá doma nic, dítěti se nevěnuje, jenom zalévá tu svoji zeleninu :roll:

Nenapravitelný
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 04.07.19 10:39
@cynicka_naivka píše:
To vyzera na nejaku psychicku poruchu
Ale len pre istotu, akym sposobom ste doteraz komunikovali? Lebo to moze byt aj iba normalny obranny mechanizmus voci mnozstvu nepodstatnych informacii a dostal sa proste do stavu ze ignoruje aj podstatne veci. Poviem ti to z pohladu chlapa.
Ak povies
„Ked budes brat dieta zo skolu, povedz ucitelke ze buduci tyzden nepride“ je to este celkom ok, ale ak povies
„Ked budes brat dieta zo skolu, tak chod za ucitelkou, dceru nechaj cakat v tej chodbe co ma zlte dlazdicky a cervene zarubne, oblec jej najprv tu cervenu bundu a daj pozor lebo stvrty gombik od vrchu sa trha, pretoze ked sme boli vcera vonku tak sa zachytil v kriku ked sa hrala na ihrisku a ja som to nezbadala lebo som sa rozprava zo susedou co maju toho noveho psa…
povedz ucitelke ze buduci tyzden nepride“

tak proste chlap po case zacne ignorovat komplet celu komunikaciu.

Příspěvek upraven 04.07.19 v 10:24

Nádherný příklad :palec:. Tady to ale zavání nějakým větším psychickým problémem.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 104 inzerátů 04.07.19 10:41

Není přepracovaný? nemá náročnou práci na mozek?

já taky někdy vypouštím, když toho má můj mozek moc, ale já si to uvědomuji, normálně koukám na přítele jak pohybuje rty, ale jakoby ho neslyším, mozek je jinde, ale jak to zaregistruju, tak mu vždycky řeknu, jestlli by to mohl zopakovat a to už se soustředím a plně poslouchám jen jeho…

mám toho ted v hlavě moc, práce, děti, domácnost… tak třeba jestli neřeší v práci nějaký projekt…

Jo ještě mě napadlo zkus ho nechat nejdřív vypovídat (rajčata atd) a pak mu to řekni a donut ho at si to píše sám, tím si to možná lépe zapamatuje…hodně štěstí :hug:

Lalelale
Závislačka 4999 příspěvků 04.07.19 10:42
@nozu píše:
Taky mi přijde, že je to na návštěvu lékaře. Tohle není to běžné vypouštění informací, na které jsme u chlapů zvyklé asi všechny…

Pardon, nedá mi to, ale na vypouštění informací ze strany vlastního muže opravdu zvyklá nejsem… nechci být nepříjemná, ale tohle věčné omlouvání chlapů, jak kdyby byli negramotní, je na emiminu až moc velký standard

Uživatel je onlineCenarius
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 04.07.19 10:42

Taky bych to videl na vetsi problem, nez na „chlapskou ignoraci“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 10:45

Přepracovaný určitě není, práci náročnou nijak nemá, v tom by to být nemělo. Také jsem to zkoušela, nejprve ho nechat vypovídat ty svá rajčata a okurky a zalevání a papoušky a pak teprve jsem pomalu začala to co potřebuji :) A odpověděl mi na to, že se bude muset odvést bordel dole na zahradě :lol: :mrgreen: :zed: :pocitac: :lol:

warita
Extra třída :D 11424 příspěvků 04.07.19 10:50
@Anonymní píše:
Přeji krásný letní den :kytka:
Posledních půl roku mám problém v komunikaci s partnerem. Potřebuji občas řešit provozní věci ale nejsme schopni se na ničem domluvit. Není to tak, že by jsem do manžela hustila horem dolem nebo řešila nějaké blbosti, jen je kolikrát situace kdy je potřeba se domluvit.Tak tedy, vždy počkám, až manžel nebude mít práci, udělám kafe a když mám jistotu že nic nebrání tomu, aby jsme to probrali tak manžel kývá hlavou a na moji otázku mi odpoví nesmysl. Uvedu příklad:moc prosím, až budeš vyzvedávat Denisu ze školky, je potřeba nahlásit učitelce, že příští týden nepřijde. Manžel odpoví:ještě jsem nezalil skleník. Ale já ti tu něco vysvětluji drahý muži. Ještě rajčat musím vyvázat zazní mi na to odpoví :zed:
Příští týden mám odpolední a musím s mamkou ráno k mudr. pak pojedu rovnou do práce, tak jen aby jsi věděl. Manžela odpoví říkal jsem si jak jsem koupil vlek, že si musím přidělat číslo :roll:
Ano, tohle jsou malichernosti ale jsou i věci, které jsou opravdu potřeba(úřad, práce) a na vše mi odpoví podobně, takže se snažím mu vysvětlit že v tu a tu dobu má být tam a tam a manžel mi na to odpoví. Ještě musím uklidit garáž. Dobře, napíšu mu tedy termíny do kalendáře, napíšu mu je do diáře a stručně mu řeknu, zapsala jsem ti vše co potřebuješ tam a tam. A co myslíte? Odpoví mi jojo a také musím jet opravit tu součástku! Takže v konečné fázi do dopadne tak, že se nepodívá ani do kalendáře ani do diáře protože si na to nevzpomněl a měla jsem mu to připomenout přece! :zed:
Absolutně ho nezajímá co říká učitelka ve školce když vyzvedává dceru, pak mi volá(učitelka) do práce až budu moci tak aby jsem to donesla a to odnesla, mají výlet, divadlo atd. že manžel jí nevnímá a není možné se s ním na ničem domluvit, nečte nástěnky a je mu všechno jedno. Já dceři vše připravím večer aby to bylo na ráno vše ok.aby nic nechybělo a stejně to zapomene a do školky to nevezme. Bohužel mám směny tak když mám na ráno musím manžel dovést dceru do školky, dohlídnout na to nemohu.
Nějaká rada? Děkuji předem :D

nejdrive jsem ti chtela napsat, ze mam doma to stejne, manzel me v zasade posloucha na pul ucha, pak mi tvrdi, ze jsem mu nic takoveho nerikala, nebo si ty instrukce pamatuje naopak, protoze proste neposloucha poradne. Tuhle jsem mu rikala, at v ulozence vyzvedne balicek. Tusila jsem, jak to skonci, proto jsem mu durazne rekla, ze ULOZENKA neni to stejne jako zasilkovna, kam si nechavame dorucit vetsinu balicku a tudiz to neni v obchode A, ale v obchode B, ktery je rovnou vedle obchodu A. Skoncilo to tak, ze jak manzel slysel slovo „obchod A“, tak prestal poslouchat a dal uz slysel pouze bzukot. Vecer mi hlasil, ze balicek nema, protoze v obchode A maji dovolenou az do pristiho tydne. Tak dekuju!!!

Ale ten tvuj, to bude nejaka jina liga. Taky bych to videla na mozna rozvijejici se poruchu? Normalni to neni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 10:54
@paní.mravencová píše:
Zakladatelko, jestli to nedělá jen tobě, tak trvej na vyšetření lékařem.

Ano, to je právě to co nějak nedokážu popsat. Přijde mi právě, že to dělá pouze mě a v té školce, protože když mluví s někým jiným tak normálně funguje ale pozor zase je pravda, že ne pokaždé to tak je. Někdy pozoruji, že s některými lidmi to tak má, mluví na něho a on jim odpoví jinak. Prostě jako by měl vytipovaný určitý tip lidí které nevnímá. Já nevím jak to jinak popsat. :lol: Třeba jsem s ním na úřadě, paní úřednice se mu snaží něco vysvětlit ale normálně je na něm vidět, že přemýšlí nad něčím jiným, pak se ho zeptá na názor a manžel neví(jak by také mohl když jí nevnímal) :mrgreen: Tak mu to úřednice vysvětlí znovu ale už je na ní vidět jak si myslí o manželovi něco o… :lol: Manžel jí na to řekne že tomu nerozumí :P Takže po hodině řešení věci která by mohla být odbytá za 5 minut se konečně dostaneme k jádru pudla. :dance: :zed:

zoidberg
Extra třída :D 13254 příspěvků 04.07.19 10:58

Doporučuji shlédnout film Teorie tygra ;)
Najdeš odpověď.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama