Manžel bez práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.09 11:39
Manžel bez práce

Ahoj holky,
mam na vas takovy dotaz: Manzel prisel o praci (resp. dal vypoved), no a ted je se mnou a dcerou doma. Ja mam z toho pocit, ze se brzo zblaznim, clovek uz je zvykly na nejaky rad, kdyz byl pred tim manzel v praci tak chodil domu hodne pozde, takze cely den jsme mely s malou pro sebe.
Navic je zde ta komplikace, ze ja pracuji na cast. uvazek, tudiz nemuzu vypadnout z domu treba na cely den ven, nebot musim byt k dispozici alespon na mailu.
Holky, co jste v tehle situaci delaly, jak se to da zvladnout? Mate nejake tipy?
Manzel sice praci hleda, ale zase nijak moc intenzivne. Uz jsem si rikala, ze pujdu na plny uvazek pracovat ja, ale to by znamenalo odejit ze stavajici prace a jit jinam, coz se mi tedy moc nechce, myslim, ze jinde by mi tak dobre podminky nedali. Premyslela jsem i o tom, ze bych pracovala treba od me mati, ktera ma net, jenze je to pres celou Prahu a zase tahat dceru sebou tam a zpet mi prijde hloupy (manzel by ji asi cely den hlidat nechtel a navic by to vadilo i me, kdybych ji vidala jen rano a vecer).

Omlouvam se, jestli je to zmatene, ale nejak nemam utridene myslenky, takze asi i ten text podle toho vypada.
Zakladatelka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Hama
Závislačka 2621 příspěvků 04.05.09 12:01

Chápu to dobře, že ti manžel doma leze na nervy a radši by ses zdekovala jinam???
Tak ať si aspoň bere malou na procházku a vypomůže ti s domácností a večer si jdi posedět a vůbec…zkus ho využít, když už je doma. Můj byl taky chvilku bez práce, ale měl spoustu různýho vyřizování, takže doma moc nepobyl, jinak by taky hrozila těžká ponorka :wink: .

vulpes
Kelišová 5134 příspěvků 04.05.09 12:07

No, třeba já to zvládám denně :wink: Přítel je na volné noze a pracuje doma, takže kromě výpadů „do terénu“ - tak 1-2× týdně na 1/2 dne - je s námi pořád. Mně to tak vyhovuje, máme si pořád co říct, navíc mi může chvilkama pomoci s malým, když akutně potřebuju nebo si rozvrhnout práci jinak a jít s ním třeba na 2h ven…
Ale uznávám, že to má i spoustu nevýhod - denně vařím obědy (a kde vzít na to vaření čas s miminem?), a bohužel- jako hodně chlapů- furt po něm něco uklízím :? Takže když pak jede pracovně třeba na týden pryč, tak mám vlastně mnohem míň práce a zvládám vše líp - ale je mi smutno.
Jen abys nemyslela, že když „pracuje“, tak ho během dne skoro nevidíme - tak to ani náhodou. Pracuje s počítačem a tak si vždy tak po 2h práce dává pauzu na gauči (pro mě, když tam lítám kolem dítěte, vařím a uklízím je to fakt motivující pohled :lol: ), každou chvíli se mnou přijde něco probrat nebo mě kvůli něčemu volá…prostě jsme v těsném kontaktu pořád.

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 04.05.09 12:27

Anonymní, Tak tuhle tu ponorku, fakt plně chápu. Manžel byl těď doma 5měsíců. Vlivem finanční krize firma , kde pracoval, vyhlásila bankrot a tak se ocitl ze dne na den doma. Můžu ti říct, že mi přibylo tolik práce nejenom kolem malé , ale také kolem něj . Pokavad chodil do práce, moc času doma nepobyl a nebylo to tak špatné, ale co byl doma jsem myslela , že se fakt zblázním. Také nám zasahoval do naše programu a nebylo daleko i k hádkám. Nelíbilo se mu , jak malé dovoluji, to co by jí on zakázal. Já zase nedokázala zkousnout jeho jídla v mezidobí, při kterých krmil i naši dcerku, která zase odmítala oběd. Připadlo mi , že kolikrát zbytečně dceři vařím, byla třeba na suchých rohlících po celý den.
Takže jsem se vlastně přistihla, že mnohdy utíkám z domu. Vyrážela jsem sama na nákup, odskočila za kamarádkou… měla jsem sice tím pádem čas na sebe, ale i tak mi na tom něco vadilo.
Pak jsem toho také začala využívat a i když se do uklidových prací a domácnosti nehrnul, tak jsem ho úkolovala jinak. Začal chodit s dcerkou na písek , na hřiště, na procházky … dopoledne, kdy jsem vařila. Občas jsem si někam odskočila , na kafe ke kamarádce atd. A občas naopak uvařil on a my měli s dcerou dopoledne volné, chodily po návštěvách za Tinčinými kamarády.
Musíš na tom, že je manžel/partner doma najít něco pozitivního. :lol: :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.09 12:56

Ahoj holky, tak jsem moc rada, ze v tom nejsem sama. Uz jsem si rikala, ze jsem asi nejaka divna, kdyz mi vadi byt s vlastnim manzelem spolecne doma. Jinak presne jak rikate, manzel je jako klasicky chlap neporadnik, takze uklizim 2× denne,aby to tady nebylo jako u neporadniku..
Manzel s dcerou treba ven zajde, ale zase mi nekdy narusi nas plan v tom, ze chce treba ven malou brat, kdyz ma jit spat, apod.
No, snad to ve zdravi prezijeme a manzel bude brzo v praci zpet.
predstava treba 5-ti, 6ti mesicu jeho nepracovani- no to by me ranila mrtvice :)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.09 15:55
Taky se toho bojíme..

Není to úplně k tématu,ale nad manžlem se taky stahují mraky, firma chystá propouštění a on má nůž na krku. Navíc jsem já už 8 měsíc na PN těhotná, splácíme úvěr a vycházíme sice dobře,ale nevyskakujeme si. Poslední 2 rizik.těhu a takový nervy,mám strach,co bude.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.09 15:56
...

…jsem tak vykolejená,že dělám chyby i v příspěvku :( Myslela jem poslední 2 měsíce těhu. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.12 11:47

Ahoj holky, tak mám hodně podobný problém jako zakladatelka původní :)
Asi chlapa doma zabiju… V práci dal v pátek výpověď a je s námi doma.RD mám 10.200,– a on má z výplaty poslední cca. 3 tisíce, takže nevím z čeho budeme žít. Doma vypadá spokojeně, podle mě do práce nějak moc nespěchá.. :nevim:
Asi jsem se potřebovala jen vypsat.. Cokoli řeknu aby si hledal práci nebo něco, tak mi řekne že času dost.. :nevim:

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 03.09.12 11:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky, tak mám hodně podobný problém jako zakladatelka původní :)
Asi chlapa doma zabiju… V práci dal v pátek výpověď a je s námi doma.RD mám 10.200,– a on má z výplaty poslední cca. 3 tisíce, takže nevím z čeho budeme žít. Doma vypadá spokojeně, podle mě do práce nějak moc nespěchá.. :nevim:
Asi jsem se potřebovala jen vypsat.. Cokoli řeknu aby si hledal práci nebo něco, tak mi řekne že času dost.. :nevim:

Tak kdyz bude nejhur, tak jdi do prace ty a on doma s ditetem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.12 12:03

:potlesk: Aha. Ano, já svou práci mám, zvládám i dítě k tomu. :mrgreen: :mrgreen: takovouhle reakci jsem opravdu nečekala. Aby 12h denně doma sedět a hrál na PC a malou tu nechal? Tak to jooo, super.

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 03.09.12 12:13

Snazim se odepsat a nejde mi to. Tak to se omlouvam a nezavidim ti.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21649 příspěvků 03.09.12 12:24

Myslim, ze je cas se rozhodnout, zda s tou kouli na noze budes zit i nadale..

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 03.09.12 12:24

Anonymní: kdybys byla z Brna, tak bych manželovi mohl okamžitě něco sehnat, po jediném telefonátu… Záleží na tom, jestli teda on do práce spěchá nebo ne. (V minulosti jsem ale měl v zaměstnání i takový problém, že se mnou mistr chtěl jednat jak s malým frackem, neřešilo to nic jiného než odchod… ) Teda nevím, proč on tu výpověď dal - já jen že jsou i situace, kdy bych to pochopil; jde ale i o to, co on má v plánu teď, že… V tomto ti rozumím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.12 12:30

On by pracoval, má i docela možnosti, ale neumí si otevřít net a hledat…myslí si že mu to spadne do klína samo. Já obvolávám jak kokos a doufám… :)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 03.09.12 12:37

Tak to je blbá situace. Pokud on sám nechce, tak je to stejné, jako kdyby měl amputovanou ruku. To je situace tak na vážný rozhovor… :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama