Reklama

Manžel je sobec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 12:26
Manžel je sobec

Ahoj, omlouvám se za anonymitu, ale jsem v koncích. S manželem jsme spolu cca 13 let. Jenže mi přijde že poslední roky žiju úplně s někým jiným, že ten skvělý chlap, pro kterého byla rodina vším, se někam vytratil a že to co mi ho vzalo byly peníze. Dokud jsme nic neměli, žili od výplaty k výplatě, tak bylo mezi námi všechno Ok. Sice jsme občas jen tak tak vyšli, ale dělali jsme vše spolu, manžel se snažil, pomáhal s dcerou, doma jak jen mohl. Jenže pak nás začli stíhat dluhy, tedy spíš manžela, tehdy ještě přítele. Najednou měl zaplatit desítky tisíc a on nevěděl kde je vzít. Jako jediné řešení ho napadlo, že prodá dům, který pár let předtím dostal od rodičů a který nebyl obyvatelný. On ho začal opravovat ještě než jsme se poznali ale pak mu došli penize a už na něj nesáhl. Bydleli jsme u mě v dvougeneračním domě, takže bydlení jsme měli zajištěné, šel do něj dobrovolně a zdálo se že mu to i takto vyhovuje. Takže svůj domek prodal (čistě ze své vůle, já jsem tehdy řekla že to je čistě jeho věc) a najednou z něj byl milionář. Zaplatil dluhy, i nějaké moje, nějaké peníze dal matce a bratrovi a začal si užívat. Postupně si pořídil modelové kolejiště, ze staré škodovky vyrobil tuning, pořídil si RC modely kamionů, karavan a peníze jen lítaly. Ano, koupilo se i něco pro rodinu, nějaký nábytek, zahradní krb, ale ve srovnání s tím co spolykaly koníčky to bylo minimum. A taky se začal měnit. Vidím to až teď zpětně, že čím dál víc začal preferovat své zájmy a své koníčky a moje šly stranou a zvlášť poté, co se ukázalo že naše druhá dcera je těžce postižená. Já byla ze začátku ráda že má nějaké zájmy, jenže jak dcera rostla, tak se zvyšovala i péče o ni. A protože manžel byl přes týden převážně v práci a o víkendu se věnoval koníčkům, péči o ni i o starší dceru obstarávala já a moji rodiče. Zhruba před rokem a půl vše vygradovalo, kdy manžel z ničeho nic, bez jakýchkoliv dřívějších náznaků přišel s tím, že chce hypotéku a nový dům (úplně nový), protože ho to tady nebaví. když jsem odmítla že s postiženou dcerou do hypotéky prostě nejdu, (vlastně úplně poprvé jsem něco odmítla) tak mi nastalo peklo. Chová se ke mě jak ke služce, všechno je špatně, doma je bordel, sám s ničím nepomůže, když přijde z práce tak si pustí počítač nebo si jde lehnout, neustále jen poslouchám já já já. Já nebudu platit nic co se týká baráku, je to tvůj barák a já nebudu strkat peníze do baráku, který mě nebaví. Takže se sice předělala zahrada, protože to chtěl a já ho chtěla nechat realizovat, ale skoro všechno hradím sama. Abych na to měla, pracuju z domu na plný úvazek, k tomu se starám o dceru, která má nejvyšší stupeň postižení. když jde něco dělat, musím mu u toho asistovat, věčně u toho nadává, stačí prkotina a je schopný vybouchnout vzteky a nechat mě samotnou odvážet vozík betonu se slovy ať si to udělám sama. O nic nepoprosí, nepoděkuje, jen udává povely, doje´d tam, zařiď tohle, já jsem v jednom kole od rána do večera a stejně si připadám zbytečná, k ničemu. Nejhorší je že už i okolí si začíná všímat toho jak se změnil, že se chová jako hulvát a to nejen ke mě ale i ke starší dceři, která pomaličku začíná jít do puberty a on ji věčně peskuje kvůli kravinám a to i před kamarádkama. Už jsem i přemýšlela o rozchodu, bydlet kde máme, ale mám strach, hlavně kvůli holkám, nevím čeho by byl schopen a aby to pak neodnesly ony.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1845 příspěvků 14.09.18 12:35

Manžel se chová, s prominutím, jako socka, která snadno a rychle přišla k penězům. A nyní se cítí, že jsou pouze jeho a okolí a jeho chudá manželka jsou tu proto, aby jeho eminenci uctívali. Ale přitom jediný jeho úspěch je, že dostal po rodičích dům :roll: každý člověk reaguje jinak, ale podle mě pomůže jen velká facka ve formě reality, kdy mu manželka pohrozí rozvodem. Spadá jeho majetek do SJM? Pokud jo, o to víc by ho to mohlo probrat. Pokud je takový, jak ho popisuješ, tak holkám nejspíš jen pomůžeš. Nevím, jestli jim prospívá, že je i před kamarádkama peskuje chlap, kterého už i bližší okolí včetně manželky má za hulváta.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 12:44

@Lalelale tak z peněz které získal nemá už nic, za těch 10 let je stihl rozfofrovat, ale i to vyčítá mě, protože kdyby nezaplatil twnkrát moje dluhy, tak by je teď měl. Vůbec si neuvědomuje kolik všechny ty věci co si pořídil stály, že pomalu každý týden chodil domů balík s něčím. Netvrdím že by pro rodinu nepořídil nic, aspoň ze začátku se choval normálně a pořizovali se užitečné věci, časem mu to prostě vlezlo na mozek. Navíc si zvyknul, že já všechno zvládnu (co mi taky zbývalo když přes týden kvůli práci skoro nebyl doma)a prostě to co já dělám nebere jako nějakou námahu. když jsem si jednou postěžovala jak jsem unavená, tak odpověděl a z čeho jako, když seš doma? Když jsem měla vloni zdravotní problémy a hrozila mi operace, tak místo podpory řekl a co jako já s tím? Budu to řešit až to přijde. přitom když on měl zlomenou ruku, tak jsem ho musela vozit po doktorech, všude.

Jana525
Závislačka 4752 příspěvků 14.09.18 12:47

Pohroz rozvodem. Pokud se nesrovna, tak at jde. Je to idiot, a jak uz se tu pise socka , proste ma nizsi uvazovani a inteligenci, je to povrchni clovek. tebe si ocividne nevazi.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 14.09.18 14:43

Proč se ptáš, když odpověď znáš.
Vztekat se bude a nejspíš se následně utopí v dluzích, ale takto může strhnout do problému i tebe s dětmi.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 14.09.18 14:53

Myslím, že kdyby to bylo obráceně, tak by tu rady byly jiné. Bydlí s tvými rodiči v dvougeneračním domě - z vlastní zkušenosti - to není žádná slast. Chce se osamostatnit a nechce investovat do něčeho, co není jeho a tomu rozumím. Vždyť když by to mělo být naopak, tak ti tu každá napíše, ať do toho peníze nedáváš nebo ať si to minimálně pojistíš tím, že necháš na sebe část domu napsat.

To, že je frustrován a vybíjí si zlost svým hulvátským chováním, to už je problém. Chová se jak malý harant.

Ty se každopádně máš vždy kam vrátit.

Možná by to chtělo navštívit nějakého mediátora. Komunikace mezi Vámi zdá se docela vázne.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 14.09.18 14:58
@Anonymní píše:
@Lalelale tak z peněz které získal nemá už nic, za těch 10 let je stihl rozfofrovat, ale i to vyčítá mě, protože kdyby nezaplatil twnkrát moje dluhy, tak by je teď měl. Vůbec si neuvědomuje kolik všechny ty věci co si pořídil stály, že pomalu každý týden chodil domů balík s něčím. Netvrdím že by pro rodinu nepořídil nic, aspoň ze začátku se choval normálně a pořizovali se užitečné věci, časem mu to prostě vlezlo na mozek. Navíc si zvyknul, že já všechno zvládnu (co mi taky zbývalo když přes týden kvůli práci skoro nebyl doma)a prostě to co já dělám nebere jako nějakou námahu. když jsem si jednou postěžovala jak jsem unavená, tak odpověděl a z čeho jako, když seš doma? Když jsem měla vloni zdravotní problémy a hrozila mi operace, tak místo podpory řekl a co jako já s tím? Budu to řešit až to přijde. přitom když on měl zlomenou ruku, tak jsem ho musela vozit po doktorech, všude.

Ale udělala jsi si to sama. Chlap zvyklej na komfort a nikdy nepoznal co to je: starost o děti a domácnost. Nepoznal, neví a diví se…hele podobného exota mám v okolí a ta ženská si za to může sama. Vždycky všechno zařídila, obstarala a nikdy nechtěla ani chvilku dovolený… Ten chlap není schopnej děti umejt a dát spát. Když je po doktorech nebo v nemocnici, tak nejdřív musí přestěhovat děti k babičce, pak může na operaci. Tolerovala jsi to a teď sklízíš co jsi vypěstovala. Že měl dluhy…ty jsi je měla taky… Když člověk přijde k penězům, tak to většinou takhle dopadá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:08
@Kazimíra Olejovka píše:
Ale udělala jsi si to sama. Chlap zvyklej na komfort a nikdy nepoznal co to je: starost o děti a domácnost. Nepoznal, neví a diví se…hele podobného exota mám v okolí a ta ženská si za to může sama. Vždycky všechno zařídila, obstarala a nikdy nechtěla ani chvilku dovolený… Ten chlap není schopnej děti umejt a dát spát. Když je po doktorech nebo v nemocnici, tak nejdřív musí přestěhovat děti k babičce, pak může na operaci. Tolerovala jsi to a teď sklízíš co jsi vypěstovala. Že měl dluhy…ty jsi je měla taky… Když člověk přijde k penězům, tak to většinou takhle dopadá.

Jasně, tak zpětně je každej chytrej jak by se měl zachovat. Jenže ono se to krásně radí. Jezdil s kamionem, takže byl prostě v týdnu pryč, to měl seknout s prací? Já ho neomlouvám, jen vysvětluju proč jsem prostě hodně věcí zařizovala. Navíc když je člověk postavenej do situace, kdy má najednou místo zdravýho dítěte těžce postižený, tak za prvý to chvíli trvá než se s tím nějak vyrovná, takže nemá sílu řešit cokoliv jinýho, a za druhé i když se s tím jakž takž vyrovná, tak ta péče je tak náročná, že ti sebere velkou část energie, kterou by mohl věnovat něčemu jinýmu. Já jsem se třeba doteď nesmířila s tím, že se budu muset o dceru do konce života starat, že z ní pořád bude to malý batole, který bude mít rychlost a sílu dospěláka ale rozum ročního dítěte. Že až přestane chodit do školy (protože i pro tyhle děti je škola povinná), že pak už nebude nic, kam ji dát abych si aspoň trochu odpočinula, jedině ústav a to mě děsí. Dceři je 8 let, člověk se max.snažil všechno zkorigovat, tak aby starší dcera měla svůj prostor, kolik času na sebe myslíš že mám já? kde jsou všechny moje sny, koníčky? Ano můžu si za to sama, že jsem dceru neodložila do ústavu ale starám se o ni jak nejlíp umím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:16

A ještě jedna věc, o tom, že je dům dvougenerační moc dobře věděl, nikdo ho ke stěhování nenutil a řekla bych že člověk dokáže poznat daleko dřív jestli mu takové soužití vyhovuje než po 11 letech. Navíc mi přijde, že dokud byli naši mladší a zdraví, mohli občas pohlídat, tak mu byli dobrý, ale co jsou staří a nemocní (bude jim za chvíli 80, táta měl rakovinu, máma zlomeniny páteře), tak jsou najednou přítěží. Oni se přesto snaží mi pomáhat co to jde, bez nich bych třeba nezvládla nakoupit, dojít si k lékaři, ani dělat 8 hodinovou práci. Místo kde bydlíme je s ohledem na dcery ideální, bydlíme kousek od školy kam chodí starší dcera a asi 10 minut autem od speciálky kam chodí mladší, z okna koukám na nemocnici a dětskou doktorku mám 5 minut od domu. Pro mě jsou toto priority, které ale manžel neuznává, pro něj je priorita aby ho dům jak on říká bavil. Dostupnost a vše ostatní neřeší, to jsou podle něj jen moje výmluvy. Kdyby byly obě dcery zdravé, tak to taky neřeším, ale s ohledem na mladší tohle prostě řešit musím, denodenně se vyskytují věci, které jsou oproti zdravým dětem jinak a já je musím nějak vyřešit. třeba momentálně řeším to, jak třeba dostanu dceru příští týden ze školy, když bude zavřené centrum a já se nedostanu autem ke škole. Se zdravou dcerou bych tohle neřešila, u postižené je to obrovský problém.

Kubula.K
Závislačka 4413 příspěvků 14.09.18 15:24

Kdyz si predstavis, ze byste se rozesli, v cem by ti to ulehcilo a v cem naopak pritizilo?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:25
@Kazimíra Olejovka píše:
Myslím, že kdyby to bylo obráceně, tak by tu rady byly jiné. Bydlí s tvými rodiči v dvougeneračním domě - z vlastní zkušenosti - to není žádná slast. Chce se osamostatnit a nechce investovat do něčeho, co není jeho a tomu rozumím. Vždyť když by to mělo být naopak, tak ti tu každá napíše, ať do toho peníze nedáváš nebo ať si to minimálně pojistíš tím, že necháš na sebe část domu napsat.

To, že je frustrován a vybíjí si zlost svým hulvátským chováním, to už je problém. Chová se jak malý harant.

Ty se každopádně máš vždy kam vrátit.

Možná by to chtělo navštívit nějakého mediátora. Komunikace mezi Vámi zdá se docela vázne.

co se týká přepisu domu, tak ty bys udělala to že bys přepsala na manžela dům dejme tomu za 3,5 milionu protože by za tebe zaplatil cca 100-200 tisíc dluhů? Kamarádka toto udělala a manželovi pak při rozvodu vyplácela půlku tržní ceny, takže on investoval 200 tisíc a vydělal 2 miliony. Takže jsem ponaučená. Tohle prostě ne. Já po něm nic nechtěla, nechtěla jsem aby dům prodával, ani jsem nechtěla aby za mě něco platil a osobně si myslím, že jsem mu to za těch 13 let i značnou částí splatila. byl přes rok bez práce, celou dobu jsme žili z mé výplaty, Já byla tou dobou těhotná, chodila jsem skoro až do porodu do práce přestože jsem měla rizikové těhotenství, od půl roku po porodu pracuju takže nikdo nemůže říct že bych byla vyžírka která je manželovi na krku. Všechny peníze co vydělám dávám do rodiny, on mi pošle pár šupů na inkaso a když si řeknu na jídlo, tak si připadám jak vydřiduch co ho připravuje o peníze

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:28

@Kubula.K tak o peníze se nebojím, dokud budu schopná pracovat a budu to zvládat, tak bych nás měla uživit, nejvíc se bojím toho, aby se mi nemstil přes děti. Aby nechtěl střídavku a místo alimentů jsem mu nemusela vyplácet půlku příspěvku na péči, pak už bych za prvé nevyšla a za druhé se obávám že by to té mladší hodně ublížilo. Potřebuje svůj režim, svůj rytmus, stálé prostředí. Navíc když vidím jeho péči doma, tak se obávám aby si nechtěl udělat pečovatelku z té starší.

Kubula.K
Závislačka 4413 příspěvků 14.09.18 17:25

A myslíš, že by se polovinu času chtěl a dokázal o dceru starat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 19:16

@Kubula.K no popravdě neumím. Krátkodobě třeba na víkend určitě, i když dosud ji nikdy nehlidal dyl než pár hodin, a i tak mi přišlo že nedokáže přepnout na neustálý dohled. Ale nevím čeho je schopný, dřív jsem si myslela že ho znám ale poslední dobou o tom dost pochybuju. Aby se naoko netvaril jak se stará a přitom ji nehlidala starší dcera, což by sese mi vůbec nelíbilo.

Kubula.K
Závislačka 4413 příspěvků 14.09.18 20:04

Šlo by to nějak vyzkoušet?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama