Manžel nechce abych se vrátila do práce.

Anonymní
16.4.21 13:21

Manžel nechce abych se vrátila do práce.

Ahoj, po 2 letech na mateřské, bych se chtěla vrátit do práce, ale manžel je dost proti. Že bych se měla starat radši o rodinu a domácnost.
O rodinu a syna se starám neskutečně ráda, ale upřímně už mi doma celkem hrabe. Malý je hodně kolektivní a aktivní, tak jsem ho chtěla dát už do „školky“. Máme v práci možnost dětského koutku, což by se mu podle mě líbilo víc, než když budeme jen ve dvou celý den. Do práce bych chodila třeba jen 2-3× týdně, ale ani o tom manžel nechce slyšet.

Měli jste to někdo podobně? Ustoupil manžel? Zase nechci aby bylo kvůli tomu dusno.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4825
16.4.21 13:23
@Anonymní píše:
Ahoj, po 2 letech na mateřské, bych se chtěla vrátit do práce, ale manžel je dost proti. Že bych se měla starat radši o rodinu a domácnost.
O rodinu a syna se starám neskutečně ráda, ale upřímně už mi doma celkem hrabe. Malý je hodně kolektivní a aktivní, tak jsem ho chtěla dát už do „školky“. Máme v práci možnost dětského koutku, což by se mu podle mě líbilo víc, než když budeme jen ve dvou celý den. Do práce bych chodila třeba jen 2-3× týdně, ale ani o tom manžel nechce slyšet.Měli jste to někdo podobně? Ustoupil manžel? Zase nechci aby bylo kvůli tomu dusno.

A je takovy problem byt jeste doma a uzivat si decka, kdyz je ta moznost? Myslim, ze se do duchodu jeste napracujes dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
16.4.21 13:25

@Pavlik Morozov
Tady jde spíš o fakt, že ji přikazuje, že má zůstat doma. Copak je nesvéprávná nebo nemá nárok, aby se rozhodla sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
16.4.21 13:26
@Pavlik Morozov píše:
A je takovy problem byt jeste doma a uzivat si decka, kdyz je ta moznost? Myslim, ze se do duchodu jeste napracujes dost.

A ty jsi už byl doma 3 roky s dítětem? To je ti strašná sranda, pokecáš si, makáš a nikdo to neocení :mrgreen:
Já jsem na brigádu nastoupila v 1,5 roce. S manželem jsme o tom diskutovali, ale rozhodnutí to bylo hlavně moje. Nedovedu si představit, že by mi to nějak zakazovat nebo pak dal sežrat formou doma bude dusno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
16.4.21 13:26

Je vidět, že časy se až tak moc nemění. Myslela jsem si donedávna, že takové smýšlení, že by ženská měla být jen doma, patří minulosti, do doby těch gruntařů, kteří měli manželky jen jako děvečky.
Rozhodněte se, co chcete Vy, a podle toho jednejte. Váš partner stejně neocení, když budete dělat jenom to, co chce on.
Uvařte si kafe a chvíli přemýšlejte o tom, jaký má důvod, jak se jinak chová, proč má takový požadavek. A nejspíš dojdete k závěru, že do té práce byste nastoupit měla. Protože jestli on Vaším pobytem doma podmiňuje svoji spokojenost, jste v tom partnerství na cestě do pekla.
K otázce - ne, já jsem měla normálního manžela, který sice doma taky moc té práce nezastal, ale v ničem mě neomezoval.

Příspěvek upraven 25.04.21 v 19:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
16.4.21 13:28

Jistě, že ženuška uvázaná doma u plotny s dítětem je menší nebezpečí než ji pustit do širého světa plného nebezpečí! :kytka:
Jste nedospělá nesvéprávná držhubka, která si nemůže dělat, co chce? Co nějaký respekt z jeho strany?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
16.4.21 13:29
@Pavlik Morozov píše:
A je takovy problem byt jeste doma a uzivat si decka, kdyz je ta moznost? Myslim, ze se do duchodu jeste napracujes dost.

Aha, taky jeden, který neví, o čem mluví. :D :D :zed: Zkusil sis být 3 roky doma s dítětem, které Ti nedá klid? Ty si fakt myslíš, že si ženské na MD jenom užívají? Opravdu si nedokážeš představit, že žena v tom životě dělá jen domácí práce, které žádnou kreativní bytost nemůžou uspokojit? Prádlo, úklid atd. a pořád dokola…
Je vůbec možné, aby ti chlapi byli tak…? jak to napsat slušně… natvrdlí? :zed: :pocitac:

Příspěvek upraven 16.04.21 v 13:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
16.4.21 13:29
@Pavlik Morozov píše:

Tak at si doma zustane on, muze si taky uzit, ne? Nebo at si zaridi castecny uvazek, je otec, taky se muze realizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
16.4.21 13:31

Ne, neměla jsem to tak. Šla jsem do práce, když bylo dítěti cca.14 měsíců, sice jenom na 6-8 dní v měsíci, ale šla.
Manžel neměl žádný problém, sám by také nechtěl být doma x let na rodičovské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
16.4.21 13:32
@PanenkovaMakova píše:
Jistě, že ženuška uvázaná doma u plotny s dítětem je menší nebezpečí než ji pustit do širého světa plného nebezpečí! :kytka:
Jste nedospělá nesvéprávná držhubka, která si nemůže dělat, co chce? Co nějaký respekt z jeho strany?

Vypadá to na výstavního sobce,. Já myslela, že mladí kluci už jsou trošku normální. Než ti staří primitivové, kteří měli ženské jenom za služky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
16.4.21 13:32

Našla jsem si zástup dlouhý ve školce. Když mělo třetí, nejmladší dítě 2r. a šla jsem pracovat, když jsem chtěla. Byla příležitost. Tak jsem po 6,5r. doma zvedla kotvy a příležitost využila. Mám asi hodného muže :lol:, že mi tehdy nedal řetěz na nohu a budeš doma.
To bych ovšem nesnesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2506
16.4.21 13:33

A když žena nastoupí do práce tak nepere, neuklízí, nevaří?? 8o já bych teda klíďo byla doma..ale štvalo by mě, kdyby mi muž nařizoval/zakazoval cokoliv. Dej dítě do školky a najdi si práci, když chceš. Dyť jemu to může být šumák, pokud se mu nezkomplikuje jeho práce kvůli vyzvedávání ze školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
16.4.21 13:34

Stála bych si za svým, já chtěla druhé dítě jen za té podmínky, že se vrátím alespoň částečně do práce. Před půl rokem malé jsem šla na 20% úvazek, teď jí budou dva, synovi 4 a vracím se na plný úvazek. Děti jsou do školky a pro jistotu máme nastavené protisměny. Všem nám to vyhovuje, hlídání žádné nemáme, střídáme se s manželem. Já se necítím jak otrok dětí a domácnosti a manžel ví, co plná péče o děti obnáší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5801
16.4.21 13:37

Je smutný, že te nechce podpořit, co má za problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49537
16.4.21 13:39

A jak jste byli domluvení před narozením dítěte? Pokud jsi mluvila o tom. Jak budeš doma 3 roky a teď jsi najednou změnila názor, tak se mu nedivím, že se mu to nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat