Manžel neumí projevit cit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:17
Manžel neumí projevit cit

Známe se manželem přes dva roky.Je to ten nejlepší chlap i když má své mouchy. Akorát jedna věc mě trápí…Mám z předchozího manželství dceru13.Ona ho má moc ráda. A řekla bych, že on jí taky. Soudím z toho co pro ni dělá(vozí jí do školy, při nákupu na ni nikdy nezapomene…).Jenže pokud dcera přijde a obejme ho, on neumí reagovat. Místo toho jí třeba štípne nebo se vysmekne. Nikdy jí nepochválí nebo neřekne, že jí ma rád. I když ona mu to říká. Když jsem se s ním na tohle téma bavila, tak z něj vypadlo, že neumí cit projevit. A starýho psa novým kouskům nenaučíš. Je to zakořeněné v dětství. Jedinou vzpomínku na dětství má, jak ho máma mlátila a táta přihlížel. Máte radu jak starýho psa, novým kouskům naučit? Mám strach, že se mu díky tomu dcera odcizí. Už mi říkala, že jí mrzí, když jí neobjímá. Dcera je prostě „tuleň " a zakládá si na tom.
Manžel má ještě syna z minulého vztahu a toho "mučí“ pořád, ale taky jsem nikdy nezažila, že by ho objal nebo nějak něžněji projevil cit.
Co se týká našeho vztahu, je bezproblémový. Pečuje o mě, říká jak mě miluje a s objímáním problém nemá.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 22413 příspěvků 28.02.17 10:24

Musíš přijmout, že to není její otec. Ty ho tak vidíš, ale pro něj je to „cizí“ dospívající dívka. Nedivím se, že se nechce „tulit“. :nevim:

HankaS82
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 28.02.17 10:31

.

Příspěvek upraven 28.02.17 v 10:32

AnetVV
Kecalka 305 příspěvků 28.02.17 10:31
@Bábrdl píše:
Musíš přijmout, že to není její otec. Ty ho tak vidíš, ale pro něj je to „cizí“ dospívající dívka. Nedivím se, že se nechce „tulit“. :nevim:

Přesně tak :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:33

Jenže on neumí projevit cit ani k vlastnímu dítěti.

AnastazieB
Echt Kelišová 8517 příspěvků 28.02.17 10:33

Taky chápu, že se s ní nechce „tulit“, navíc mi to přijde divné, mladá dívka a cizí muž. Na tvém místě bych jí vysvětlila, že ne každý projevuje lásku objímáním nebo slovy, ale že existují i jiné způsoby. Např. tebou zmiňované odvážení do školy, při nákupu atd. Já bych se asi taky netulila s „cizím“ třináctiletým klukem a to jsem měla dětství normální.

AnetVV
Kecalka 305 příspěvků 28.02.17 10:34

Můj tatínek je úplně stejný, mám ještě bratra. Taky mě místo objimani vždy,,provokoval,, nebo dělal spíše blbosti, a v dětství byl doma taky sikanovan. :( asi to tak prostě je a bude no, a neřekla bych, že z toho mám nějakou újmu teď v dospělosti nebo tak něco

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:39

Já chápu, jak to myslíš, sama jsem to měla dlouho podobné (a to mě doma nikdo nebil ani neponižoval, jen prostě se u nás neobjímalo, nelíbalo - alespoň ne ve věku, kdy si to už pamatuju). Ale tohle člověka těžko naučíš, k tomu si musí dojít sám. Já třeba až když jsem se plně otevřela současnému partnerovi (manželovi) a úplně jsem tu averzi k fyz. kontaktu překonala narozením dětí ;)
Osobně bych ale netrvala na tom, aby objímal dospívající dívku, která není jeho dcerou. Vysvětli jí, jak už tu padlo, že „tatínek“ na tohle moc není, ale že jí má moc rád a dává jí to najevo tak a tak…
Anonym: citlivé téma

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:39

:think: máte pravdu, zbytečně se v tom hrabu.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 28.02.17 10:42

Jsem s přítelem 2 roky, společně s mými dětmi z bývalého manželství žijeme rok a půl. Dceři je 8, mému příteli dává pusu na dobrou noc, ale nějaké tulení nehrozí. Občas blbnou a ona po něm šplhá a dělají hlouposti, ale 13letou holku si takhle nedokážu představit.

Asi bych dceři vysvětlila, že on jí lásku projevuje právě tím vožením do školy, atd, že ne každému je příjemný tělesný kontakt.
A tvému muži se nedivím, já bych dcery svého přítele taky neobjímala, byť je mám ráda…

Russet
Extra třída :D 14040 příspěvků 28.02.17 10:43

Jestli je syn podobně starý jako tvoje dcera, tak takové ty žďuchance a legrácky mě přijdou přirozenější než láskyplné objímaní. To mělo být do doby, kdy byl menší. Rozhodně bych zbystřila, kdyby se nevlastní otec chtěl opravdu hodně tulit s dospívající dcerou. Měl by jí sám říct, co mu je ještě příjemné a co ne. Může se jí to hodit i do budoucna. Každý není tak kontaktní. A nemusí to být ani poměry v rodině.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 28.02.17 10:43

Mně to teda přijde normální, kór když se neprojevuje ani vůči biologicky vlastnímu :nevim:

Russet
Extra třída :D 14040 příspěvků 28.02.17 10:47

@TinaAn
Kdyby byla nevlastní dcera tulidlo, asi bych se nechala strhnout, ale k synovi bych byla obezřetnější. Myslím, že kluci mají takové období, kdy nesnesou ani pusu od vlastní maminky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:47

Jen pro upřesnění, dcera se po manželovi nesápe několikrát denně. Jde třeba o přání na dobrou noc.Jsme zvyklé se před spaním obejmout a popřát si.Tak to zkoušela aplikovat i na manžela…Samozřejmě jí bylo vysvětleno, že chlapi na to nejsou. A máte pravdu, moc to řešim. Jen mě to trochu zamrzelo.

AnetVV
Kecalka 305 příspěvků 28.02.17 10:50

Ještě bych jen dopsala, že u mého přítele v rodině se všichni objimaji a libají se na tvář apod., u nás to tak zařízené není, taky jsem občas nesvá, když se setkám s někým z jeho rodiny a dává mi pusu na tvář :nevim: možná si zvyknu, ale každopádně každý to má jinak

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >