Manžel se změnil po úrazu

Anonymní
18.6.21 16:54

Manzel se meni do morouse

Dobry den, nevim jestli tu mam jeste co delat, ale hledala jsem ruzne portaly nebo radu u kamaradky, a ta mi poradila, registovat se sem. Vic hlav vic vi. Manzel se asi pred mesicem zranil, spadnul ze zebriku a pobyl si dva dny v nemocnici, nastesti to byl jen otres mozku. Je mu temer 75 let, pred urazem byl vitalni, rad se staral o zahradu a veci kolem domu, kutil si v dilne, modeloval si vlaky (ktere cele zivot ridil) a mel radost ze zivota. Meli jsme intimni klidny zivot, ikdyz uz zadne velke mecheche..Ale co se vratil z nemocnice je z nej morous, a zabsklej dedek. Casto se na mne utrhne a zacne nadavat. Dnes kdyz nebyl kvuli vedru teply obed tak kricel a zavrel se s pivem ve stodole. To co delal pred urazem nedela vubec, dny travi u televize a nebo na verande a jen kouka do prazdna a hleda co by mohl zkritizovat.Driv jsme si spolu po vecerech povidali, divali se na porady, ikdyz uz asi 10 let mame oddelene postele, tak jsem vzdy dostala pusu a pohlazeni na dobrou noc, to take vymizelo a i zacinam citove stradat. Mam uz svuj vek a chtela bych klid a uzit si casu co mi zbyva s celozivotnim partnerem a ne poslouchat denno denne co jsem udelala spatne. Asi tu nenaleznu moc zen v mem veku, ale treba Vasi rodice prochazeli necim podobnym. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9820
18.6.21 17:03

No a nemůže to být následek úrazu? I třeba jen dočasný? Co poradit nevím, někteří chlapi jsou takovýhle třeba v 50 i dříve. asi to chce trpělivost a nebrat si to, i když je to těžký. a mít svý zájmy. drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
18.6.21 17:07

Je mi lito, cim si prochazis, radu asi nemam :(
Moje mamka je na tom ale stejne, je ji 60, tata je o rok starsi a je cim dal vic hroznejsi co se tyka jeho protivnosti.
Nic ho nebavi, prace ho stve, nejradsi by sel do predcasneho duchodu a libuje si, jak se v duchodu uklidi na chalupu.
S mamkou si nepovida, jen bruci, vzdycha, kazdeho ma take tendenci kritizovat, poucovat…
Ja jsem se s nim uz nescetnekrat shadala za posledni dva roky, protoze je s nim k nevydrzeni.
Rano vstane a hned se mraci, na vsechno odsekava, vse mu vadi, na kazdem najde neco spatneho.
Kdyz jsem se ho zeptala, proc je takovy, ze prece ma super zenu, zdrave sikovne deti, je relativne na svuj vek zdravy, tak mi odpovi, co by ho jako na tom zivote melo tesit..
Mamky je mi lito, vidim, jak je nestastna, protoze ja jsem odletla z hnizda pred 11 lety, bracha bydli tedy v prvnim patre jejich domu, ale samostatny vchod a ted ma svuj zivot…
Ted do toho covid izolace..
Podle me by memu otci velmi pomohl psycholog, ale nikdo ho tam nedostane.
Driv byl docela aktivni, chodil na ryby, na sipky s kamarady, rad chodil na prochazky.. A ted ho NIC nebavi.

U Tebe si myslim, ze manzela semlela ta nemocnice, ze si asi uvedomil, jaky ma vek a ze uz to neni sranda a je z toho mozna v depresi.. Zkusila bych se poradit s nejakym psychologem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 17:19

Může to být důsledek úrazu. Příbuzný se takto změnil po těžším úrazu hlavy - velká impulzivnost, “odbržděnost” ve smyslu, že naplno říkal, co si zřejmě do úrazu jen myslel, používání hrubých výrazů. Pro jeho blízké to bylo velmi těžké, ale po čase (do cca půl roku) se to srovnalo. Ale jednalo se o těžký úraz hlavy a nikoliv jen otřes mozku. Možná byste mohla to zkusit zkonzultovat jeho chování s jeho lékařem.

• Citovat
  • Nahlásit
15420
18.6.21 18:21

Moje zkušenost je, ze kazdy úraz (i ten trvalych bez následků, zhojeny), strašně seniora sešoupne mentálně dolů. A ten je pak treba roztrzitejsi, zmatenejsi, casteji se utrhuje, zdedkovatí… Je mi to líto, snad se jeste zlepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11540
18.6.21 18:29
@Anonymní píše:
Dobry den, nevim jestli tu mam jeste co delat, ale hledala jsem ruzne portaly nebo radu u kamaradky, a ta mi poradila, registovat se sem. Vic hlav vic vi. Manzel se asi pred mesicem zranil, spadnul ze zebriku a pobyl si dva dny v nemocnici, nastesti to byl jen otres mozku. Je mu temer 75 let, pred urazem byl vitalni, rad se staral o zahradu a veci kolem domu, kutil si v dilne, modeloval si vlaky (ktere cele zivot ridil) a mel radost ze zivota. Meli jsme intimni klidny zivot, ikdyz uz zadne velke mecheche..Ale co se vratil z nemocnice je z nej morous, a zabsklej dedek. Casto se na mne utrhne a zacne nadavat. Dnes kdyz nebyl kvuli vedru teply obed tak kricel a zavrel se s pivem ve stodole. To co delal pred urazem nedela vubec, dny travi u televize a nebo na verande a jen kouka do prazdna a hleda co by mohl zkritizovat.Driv jsme si spolu po vecerech povidali, divali se na porady, ikdyz uz asi 10 let mame oddelene postele, tak jsem vzdy dostala pusu a pohlazeni na dobrou noc, to take vymizelo a i zacinam citove stradat. Mam uz svuj vek a chtela bych klid a uzit si casu co mi zbyva s celozivotnim partnerem a ne poslouchat denno denne co jsem udelala spatne. Asi tu nenaleznu moc zen v mem veku, ale treba Vasi rodice prochazeli necim podobnym. Dekuji.

To mě mrzí :hug: Asi to opravdu může být následek úrazu. Zkusila jsi s ním promluvit, řekla mu, že tohle tě moc trápí a ráda bys měla zpět život jako před tím? Možná má pocit, že ten úraz se stal, protože už má nějaký věk, a rezignoval. A asi mu vůbec nedochází, že ubližuje tobě. Co zkusit psychologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
19.6.21 02:46

Možná na něho dolehly nějaké obavy (něco, co si dřív nepřipouštěl) - např. že už není tak šikovný jako dříve apod.? Já jsem se s podobným chováním u člověka setkala a bylo to z podobného důvodu. Vašeho manžela ale neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat