Manžel vs. rodiče a rozvod?

Anonymní
24.11.19 13:44

Manžel vs. rodiče a rozvod?

Manžel dlouho pracoval ve svém podniku. Po letech podnikání nechal abychom mohli být více spolu, a přišel do rodinného podniku, který rozjel můj taťka a já mu pomáhám. Jenže spolupráce taťky s manželem nebyla taková klidná, jak jsem si představovala, prostě si nesedli v pracovním prostředí (nastali pomluvy jeden na druhého, hádky a i naschvály a člověk je mezi nimi a snaží se obě strany uklidnit a vše vysvětlit). Byli jsme víc spolu, a bylo to krásné, když se zrovna nehádali (tak 1× do měsíce jsme to řešili a vždy se to uklidnilo, s tím že se to utřepe). Rozhodli jsme se otěhotnět a jakmile se to podařilo tak začaly ty jejich hádky a gradovat. Bylo to častější a horší (1-2× týdně). Teď jsme v 8 měsíci a manžel se rozhodnul, že se vrátí po 2 letech ke svému podnikání. Což jsem uznala jako východisko. Jenže doprovází to rozhodnutí pitím a pozdními příchody domů, kde jen řve a nadává na taťku a zbytek rodiny. Manžela mám ráda, ale když doma není klid, nechci s ním být. A rodinou firmu s rodiči nechci opustit..
Co teď? Napište upřímně, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

11837
24.11.19 13:53

Tvůj manžel ti chtěl vyhovět, aby byl víc s tebou. Šel pracovat s tvým otcem a byla to chyba. Teď je z toho manžel tak trochu v háji a ty ho chceš opustit a dát přednost rodičům? To jako fakt? Místo řešení krize s manželem a otcem tvého dítěte, ho při prvních problémech házíš přes palubu. Takhle se normální člověk v partnerství nechová. Přestřihni pupeční šňůru, přestaň být závislá na rodičích a začni budovat svůj vztah s manželem. Nedivím se mu, že začal pít, pokud od tebe necítí podporu a ví, že dáváš rodiče na první místo. Nejdřív si to srovnej v hlavě a pak si doma pořádně promluvte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6082
24.11.19 13:57

Tak dulezite je, proc se hadaji ne? Kde je problem tech hadek.

Jinak byla chyba, aby manzel nechal sveho podnikani a sel do podniku tveho otce. Vetsine vztahu navic vubec nesvedci videt se i v praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
24.11.19 14:05

Ja tomu moc nerozumim; manzel snad po Tobe chce abys podnik sveho otce opustila taky? Vzdyt uz stejne brzy budes na materske, tak bych toto vubec neresila. Stala se chyba, nefungovalo Vam to, tak jste to vsichni uznali, manzel se vrati ke svemu, a neni duvod v tom vic stourat, jste dospeli ne? Tak si s nim promluv, podpor ho, pozadej ho at nepije a snad se to casem spravi? Nebo to s rozvodem v nadpisu myslis vazne, ze bys ho ve svem soucasnem stavu takhle chtela hodit pres palubu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2672
24.11.19 14:08

Rekla bych, ze se citi ukrivdeny. Stve ho to a ja ho trochu chapu. Neopoustela bych ho, snazila bych se situaci s nim resit a najit vychodisko. Podporila bych ho v jeho podnikani, stala bych za nim pred svym otcem. Vetsinou byva chyba na obou stranach. Kor, kdyz se sejdou dve podobne povahy a jeste je to v rodine. Ja bych pro tchyni taky makat nechtela. Nedelalo by to dobrotu a pokud by manzel byl jeste na jeji strane, stvalo by me to. Zkus si tu situaci predstavit z jeho pozice, nez ho hned po par mesicich nepohody opoustet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 14:30

Děkuji, rozumím vašim názorům a pořád nad tím přemýšlím. Možná vám to příjde drastické, že hned myslím na rozchod, ale už milionkrát jsem si řekla, že to vydržím a přejde to a on pít nebude a bude vše zase dobré, když bude ve svém. Mám strach že se to nezmění, nebo jen na chvilku, i jak se malá narodí. Hlavně je to takový paličák, že kdyby si řekl že se mnou nepůjde k porodu, tak to i dodrží. Chci a snažím se jej podporovat a mluvit o všem. Ale jakmile si přihne, vše je rázem jinak..
Tak jo, holky, počkám jestli se to utřepe. Díky za upřímnost

• Nahlásit
  • Citovat
2672
24.11.19 14:33
@Anonymní píše:
Děkuji, rozumím vašim názorům a pořád nad tím přemýšlím. Možná vám to příjde drastické, že hned myslím na rozchod, ale už milionkrát jsem si řekla, že to vydržím a přejde to a on pít nebude a bude vše zase dobré, když bude ve svém. Mám strach že se to nezmění, nebo jen na chvilku, i jak se malá narodí. Hlavně je to takový paličák, že kdyby si řekl že se mnou nepůjde k porodu, tak to i dodrží. Chci a snažím se jej podporovat a mluvit o všem. Ale jakmile si přihne, vše je rázem jinak..

Tak mu to rekni. Ze s nim cekas dite a ze se bojis. Ze proste nechces, aby v tom dite bylo. A bud se srovna a prestane lejt nebo ho opustis. Ale sanci bych mu dala. Jestli je trochu soudnej, prestane utapet ego ve flasce a zacne neco delat. Ono s chlastem se vlastni podnikani i rodina buduje blbe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6082
24.11.19 14:51

Mluvili jste spolu o tom jeho piti? Vis proc pije? Co to jeho podnikani, mozna to neni lehke to najednou zase rozjet, mozna ztratil klientelu…Treba se boji, aby vas uzivil. Kazdopadne s tim pitim je potreba prestat, musite mluvit, musi vedet, ze jsi pri nem. Pokud ma opravdu velke problemy se s tim vyporadat, mel by vyhledat odbornou pomoc.
Ale hlavni je, aby jste mluvili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 14:59
@Anonymní píše:
Manžel dlouho pracoval ve svém podniku. Po letech podnikání nechal abychom mohli být více spolu, a přišel do rodinného podniku, který rozjel můj taťka a já mu pomáhám. Jenže spolupráce taťky s manželem nebyla taková klidná, jak jsem si představovala, prostě si nesedli v pracovním prostředí (nastali pomluvy jeden na druhého, hádky a i naschvály a člověk je mezi nimi a snaží se obě strany uklidnit a vše vysvětlit). Byli jsme víc spolu, a bylo to krásné, když se zrovna nehádali (tak 1× do měsíce jsme to řešili a vždy se to uklidnilo, s tím že se to utřepe). Rozhodli jsme se otěhotnět a jakmile se to podařilo tak začaly ty jejich hádky a gradovat. Bylo to častější a horší (1-2× týdně). Teď jsme v 8 měsíci a manžel se rozhodnul, že se vrátí po 2 letech ke svému podnikání. Což jsem uznala jako východisko. Jenže doprovází to rozhodnutí pitím a pozdními příchody domů, kde jen řve a nadává na taťku a zbytek rodiny. Manžela mám ráda, ale když doma není klid, nechci s ním být. A rodinou firmu s rodiči nechci opustit..
Co teď? Napište upřímně, děkuji

Tak jestli má svoje podnikání a uživí vás. Ať se sebere a proč pije jako?! Jestli to jde v tichosti promluv s rodiči, hraj na city, těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 15:02

Abyste „mohli být víc spolu“ sis přála ty nebo manžel, respektive kdo víc.?

Z jakyho důvodu jsi psala, že nechceš opouštět rodinnou firmu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1420
24.11.19 17:20
@Anonymní píše:

Tak chlastani za caru jsem s manzelem v minulosti resila, od teda u toho na me nerval a proste tam neplati nic jinyho nez pohrozit rozchodem. Muj muz vi, ze to myslim vazne, uz jednou jsem se odstehovala. Takze at se chlapec sklidni. Jako co to je, ze na tebe rve vecer ozralej? Co to je za prostredi vhodne pro dite? Vzdyt to miminko se ho uz ted boji a to jeste ani neni na svete. Ja bych to resila radikalne. Odstehovala bych se nekam, mozna ne k rodicum, kdyz je nesnasi, ale mozna i tam. Jako prece ti neda na vyber mezi tatou a jim? Co ma za mindrak? Jinak muj muz je taky palicak a na palicaky plati pouze ultimata. Nic spatneho na tom neni, nechces nic ze sobeckych duvodu, jen chces normalni prostredi a normalniho otce pro sve dite. Pokud to nezvlada, tak ma smolika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama