Manžel,bratr a syn

Anonymní
7.1.21 22:33

Manžel,bratr a syn

Holky i kluci, jelikož mě trápí situace u nás doma, rozhodla jsem se vypovídat a možná mi někdo budete vědět poradit. S manželem máme patnáctiletého syna a od jeho roku máme v péči mého bratra, kterému bude brzy osmnáct let. Kluci byli donedávna jedna ruka, nejlepší kamarádi a bráchové. Bohužel se to před nějakou dobou zacalo kazit a to hlavně z důvodu, že se změnil vztah manžela se synem. Manžel si mnohem víc vzdy rozuměl s mým bratrem, mají společné zájmy a vzdycky si rozuměli víc. Vzdy byl ale manžel spravedlivý a věnoval se oběma. Poslední dobou jsou se synem na sebe jak dva cizí lidi a stále se dohadují. Ještě nedávno bylo vše v pořádku, přesto, že manžel i syn jsou každý jiný a syn si víc rozuměl se mnou, manžel se snažil a choval se spravedlivě. Teď už bohužel ne. Syn je v pubertě a o to je to horší. Manžel kluky i pred synem neustále srovnává, syna peskuje, ten se brání a vznikají hádky. Nejhorší je, že syn začal žárlit na bráchu a jejich do té doby pěkný vztah je pryč. Neustálé hádky a spory. Já se pak hádám s manželem, vnímám ho jako viníka a je u nás hustá atmosféra. Chtěla bych, aby to bylo jako, tohle co se u nás teď děje mě už unavuje. Mám ráda všechny moje chlapy, ale bohužel se mi nedaří opět nastolit mír a potřebuji začít u manžela, ten by měl mít z nich nejvíc rozumu, ale není to tak. Nevíte někdo jak usmířit tri chlapy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3754
7.1.21 22:56

Nejaka sance, ze bratr za rok odejde na vysokou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9446
7.1.21 23:38

Zvladl by manzel neco precist?
Jestli jo, pak Sourozenci bez rivality. Je to takova bible sourozeneckych vztahu, vcetne popisu, co se blbym pristupem da zpusobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5311
7.1.21 23:42

Tvuj syn vi, ze jeho bracha je vlastne o dva roky starsi strejda? (chapu to dobre, ze?)… nemuze mu v puberte vadit, ze tata si vic rozumi se „strejdou“ a nevenuje se tolik jemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
8.1.21 00:14

Tak důležité je, jestli syn ví, že bratr je vlastně tvůj bratr.

Vlastní syn je v pubertě a to je velký výchovný nervový trenažér pro rodiče a okolí celkově.

A tady musí zabrat manžel a to rychle. Pokud si nedá říct, tak to bude dost blbé. Otázka je, jestli mu to jeho ego dovolí. Někteří chlapi jsou v tomto strašně zarputilí. Může toho dost pokazit a je důležité, aby si toho byl vědom.

Třeba by pomohl mediátor. Přeji hodně sil a pevné nervy :kytka:

Uvidíš, co se ti tady nasbírá za rady. Možná by nebylo od věci, dát manželovi diskusi přečíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
8.1.21 16:43

Asi bych si promluvila s bráchou. Je blbý jestli si tu chválu na úkor tvého syna užívá. Společně jej třeba častěji před manželem za něco pochvalte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 20:58
@markytka3 píše:
Tvuj syn vi, ze jeho bracha je vlastne o dva roky starsi strejda? (chapu to dobre, ze?)… nemuze mu v puberte vadit, ze tata si vic rozumi se „strejdou“ a nevenuje se tolik jemu?

Ano jistě, že ví. Ale vychovávali jsme je jako bratry. Je u nás od mala, takže se i vzdy brali jako sourozenci. Syn má ADHD a vždy to s ním bylo složitější. Potřeboval i více naší péče. S braskou to bylo vždy mnohem jednodušší. Presto jsme se oba s manželem snažili, aby neměl ani jeden důvod žárlit. A naopak ten starší dával na mladšího pozor a vse bylo fajn. Akorát jsem tak nějak vycítila, že manžel si více rozumí se starším, přikládala jsem to tomu, že syn u ničeho moc nevydržel a nikdy neměl takové ty klasické klučičí zájmy. A byla jsem i ráda, že manžel občas vynahradí staršímu to, že v běžné dny potřebuje naší péči víc ten mladší. Naopak jsem si vážila manžela, že bráchu takhle přijal a souhlasil, že ho vychováme. Ne každý chlap by s tímto souhlasil, navíc jsme měli doma batole. Jenže před nějakou dobou začal manžel srovnávat, občas si posteskl, proč s jedním je to tak snadné a s druhým občas náročné a teď poslední dobou už mi to neříká v soukromí, ale předhazuje to synovi. A občas i mě, protože se ho zastávám, že je to má chyba a tím dělá zlo mezi klukama, kteří měli vždy super vztah. Mladší žárlí, vybíjí si vztek na starším, ten se brání, manžel ho ještě popíchne a je to u nás jak ve válce. Já jsem jak mezi koly a už mi to strašně štve. A je to čím dál horší. Syn to občas přežene, ale manžel na něm poslední dobou pořád něco vidí a bratr se nezapomene přidat.

• Citovat
  • Nahlásit
4744
8.1.21 21:09
@Anonymní píše:
Ano jistě, že ví. Ale vychovávali jsme je jako bratry. Je u nás od mala, takže se i vzdy brali jako sourozenci. Syn má ADHD a vždy to s ním bylo složitější. Potřeboval i více naší péče. S braskou to bylo vždy mnohem jednodušší. Presto jsme se oba s manželem snažili, aby neměl ani jeden důvod žárlit. A naopak ten starší dával na mladšího pozor a vse bylo fajn. Akorát jsem tak nějak vycítila, že manžel si více rozumí se starším, přikládala jsem to tomu, že syn u ničeho moc nevydržel a nikdy neměl takové ty klasické klučičí zájmy. A byla jsem i ráda, že manžel občas vynahradí staršímu to, že v běžné dny potřebuje naší péči víc ten mladší. Naopak jsem si vážila manžela, že bráchu takhle přijal a souhlasil, že ho vychováme. Ne každý chlap by s tímto souhlasil, navíc jsme měli doma batole. Jenže před nějakou dobou začal manžel srovnávat, občas si posteskl, proč s jedním je to tak snadné a s druhým občas náročné a teď poslední dobou už mi to neříká v soukromí, ale předhazuje to synovi. A občas i mě, protože se ho zastávám, že je to má chyba a tím dělá zlo mezi klukama, kteří měli vždy super vztah. Mladší žárlí, vybíjí si vztek na starším, ten se brání, manžel ho ještě popíchne a je to u nás jak ve válce. Já jsem jak mezi koly a už mi to strašně štve. A je to čím dál horší. Syn to občas přežene, ale manžel na něm poslední dobou pořád něco vidí a bratr se nezapomene přidat.

Chlapi nechtějí mít vadný výrobek. Za ten považují i děti, které nejsou ty nejlepší a mají nějakou vadu. Ego potřebuje to nejlepší. Proto často opouštějí děti, které se narodí nemocné a mají nějaké vady. Tvůj muž se chová stejně, jako sousta dalších chlapů. Kolik chlapů zatratí dítě když je gay nebo lesba? Macho to neunese. Ten tvůj má nakročeno. Slabé kusy vyřazuje. Měl by se vzpamatovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat