Manželka se odmilovala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marek Z.
Povídálka 22 příspěvků 07.08.18 21:57
Manželka se "odmilovala"

Ahoj holky, já vím, že si to v první řadě musím vyřešit sám, ale stejně mě zajímá názor od vás. Letos na jaře manželka ve vztahu vyhořela. Přišlo jí, že hodně dává a nic nedostává. Asi oprávněně. A manželka má pocit, že ostatní kamarádky si užívají života (většinou rozvedené), tak chodí do divadla, koncerty, na kafe s kámoškama, no a já doma s dcerou, čímž se vše prohlubuje. No a od letošního jara - manželka má krizi, chce odejít. Manželce taky vadí, že jí nikam nevezmu, kytku koupím málokdy, nějakou pozornost taky málo. Říkala mi, že jí to vadí, nepřikládal jsem tomu moc důležitost. A manželka se odmilovala. A že chce o prázdninách volnost a možnost dělat si co chce, aby si srovnala, jak dál. Pomalu se snažím vše napravovat, odezva minimální (chápu). Musím se snažit a čekat. Je to těžký. Tak, co si myslíte vy?

Příspěvek upraven 09.08.18 v 21:44

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 07.08.18 22:00

Tak je to těžký, ale i z pozice té manželky Ti s odstupem let mohu říct - odmilovala se, no a co.
Tím líp, tím vzniká prostor pro lásku.

A jak už k ní dojdete, je na vás…

Malaga
Generální žvanilka 24690 příspěvků 07.08.18 22:06
@Marek Z. píše:
Ahoj holky, já vím, že si to v první řadě musím vyřešit sám, ale stejně mě zajímá názor od vás. Od začátku. Mě bylo 37, jí 26. Měla 4 letého kluka. Já stavěl dům, většinu prací jsem dělal sám. Ze srandy říkám, že jsem si přeprogramoval mozek, potřeboval jsem každý den něco udělat, tak jsem se to naučil (až moc). Pak stěhování, po dvou letech vztahu narození dcery. Její maminka generál, co chce řídit i naší rodinu. Mimochodem moje máma stejný typ, ale té se umím postavit. Tak i manželčině mámě jsem se snažil vysvětlit, že naše rodina se řídí našimi pravidly. Po pěti letech svatba. Manželka hodná, ke mě celkem pozorná, v úklidu spíš nedbalá. Já hodně pracoval na dodělání domku (terasa, kůlny, plot, hřiště pro děti atd.) Manželka se v několika věcech přizpůsobila mým pravidlům (uznávám). Společné akce plánovala spíš manželka, já byl hodně zaměřen na ten domek. Nelpím na majetku, spíš jsem to bral jako svojí ůlohu, vybudovat to pro naší rodinu. A byl jsem zvyklý i z dětství, že chod rodiny řídila máma. No a letos na jaře manželka ve vztahu vyhořela - po 8 mi letech. Přišlo jí, že hodně dává a nic nedostává. Asi oprávněně. Že nemám rád její rodiče - nechtěl jsem se řídit tím, co nastaví oni. Byl jsem někdy přísný na toho vyženěnýho kluka (já byl bohužel poslušný dítě, on je normální a občas odmlouvá, ale já to od sebe neznal ) a sekýroval jsem ho, jestli se učil, aby si uklízel, aby dal zvířátkům, ale manželka mu neříkala nic z toho a mě prostě záleželo na tom, aby byl šikovný a dělal si svoje věci - nyní 12 let. Problém je i s tou dcerou - nyní 6 let. Je na mě závislá, večer když jí ukládám, říkala třeba, že se jí bude ve školce stýstat a že se na mě zítra moc těší. Ráno šla s manželkou do školky - mě se stýská po tatínkovi - tak pojď ke mě, já tě obejmu - ne, já chci od tatínka - to je strašný, vím. Třeba někdy o víkendu celý den makám, pak trochu polidím doma, věčeři dcerce, vysprchovat, rozčesat, pohádku, uložit. O víkendu ráno k ní vstávám já, hrajeme si a pak koukáme na Studio Kamarád. Nehty sříhám pouze já, hraju si s ní, ráda kreslí, vyrábí, čteme Sluníčko. A manželka začala asi i na ní žárlit, ona s ní má vztah celkem hezký, ale ne tolik jako já. Vím, že je to blbý, ale já se prostě snažím a vztah s dcerou mám pěkný. I ona by se mohla víc snažit. Ale manželka má pocit, že ostatní kamarádky si užívají života (většinou rozvedené), tak chodí do divadla, koncerty, na kafe s kámoškama, no a já doma s dcerou, čímž se vše prohlubuje. No a od letošního jara - manželka má krizi, chce odejít. Její mámě jsem vysvětlil, že nemám nic proti ní osobně, že jsem jen chtěl mít na prvním místě naší rodinu (my a děti) - vzala to. 12-ti letýho kluka neprudím, má sice v pokoji bordel, staré jídlo na stole, věci na zemi, obaly od čokolád, brambůrek… Teď jsem v půli července vyndaval ze školní tašky lahev se zbytkem pití. Snažím se najít, co baví jeho i mě a daří se nám to. Manželce taky vadí, že jí nikam nevezmu, kytku koupím málokdy, nějakou pozornost taky málo. Říkala mi, že jí to vadí, nepřikládal jsem tomu moc důležitost. A manželka se odmilovala. A že chce o prázdninách volnost (je učitelka) a možnost dělat si co chce, aby si srovnala, jak dál. Takže většinu dní i nocí je po kamarádkách, děti jsou na táborech, babičky atd. Nevěra skoro jistě ne, oba jsme byli podváděni a v tomhle si věříme. No a prý chce odejít, ale nemá kam. Vše je psáno na mě. Prý by chtěla byt, bydlet sama, aby si srovnala co chce a zjistila, zda jí bude současný život chybět. Mám strach, že nebude. A že bych jí měl pomoct s hypotékou. Já dával svoje peníze do domku, elektrika, plyn, ona na nákupy, olečení atd. A že i ona má na tomto domku podíl, i když ne přímo. Studuje VŠ, se vším jsem se jí snažil pomoct. Nyní jsme 45, 34, 12, 6 let. Její stav je pro mě ohromná rána, konečně jsem si vše uvědomil a chtěl bych vše napravit. Všechnu tu energii co jsem dával do domku bych chtěl dát do nápravy vztahu, ale možná už nechce. Takže má volnost, užívá si a já doma čekám a snažím se být milý. Pomalu se snažím vše napravovat, odezva minimální (chápu). Musím se snažit a čekat. Ale zároveň mám strach, že budu jen poslušná loutka a ztratím pro ní cenu. Je to těžký. Tak, co si myslíte vy?

a kdyby odešla, tak by se řešila péče o děti?
a co podnájem, aby to teda mohla vyzkoušet …

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 07.08.18 22:09

Nepises vubec nic o otci toho ditete. To bude zas ten klasicky pripad. zenska si udela dite s hajzlem a pak je ve srackach, tak se z rozumu da dohromady s hodnym mamlasem. :think: Nezlob se, ale proste vubec bych do vztahu s takovou zenou nesel.

Vyuzila te, postavila se na nohy, studuje skolu atd. A ted by chtela abys ji kupoval byt a mela klid pro sebe.
Rekl bych ji, klidne si jdi, ale starej se o sebe sama. Samozrejme ferove vyrovnani majetku, mozna neco do zacatku navic, at ma na najem atd. Ale zadny velky rozdavani.

terinka4444
Hvězda diskuse 67831 příspěvků 07.08.18 22:10

jste manželé a ty napíšeš, že svoje peníze jsi si dával do svého majetku, všechno je tvé a její se projedly, takže nic nemá, super. Říkala ti, co jí vadí, tys to ignoroval, jejího syna jsi prudil a s dcerkou budoval vztah. Hele, zkus si to po sobě přečíst, jestli to tam uvidíš. Nezbývá než odložit ego, hlavně obava, abys nebyl poslušná loutka, a dej jí prostor. Cenu jsi pro ni ztratil svým dosavadním chováním, možná zkus změnu, třeba tu cenu zase získáš.

Marek Z.
Povídálka 22 příspěvků 07.08.18 22:10

Ten kluk by se asi rozodl sám, jestli by sem chodil. Když se rozváděla manž. kamarádka, řekla mi (manželka), že kdyby se to stalo nám, souhlasila by se střídavkou. Ale dle toho, jak máme nastavenou péči o dceru bych spíš měl souhlasit se střídavkou já.

Marek Z.
Povídálka 22 příspěvků 07.08.18 22:12

Já to vše vidím. Neberu to, že dávám peníze do svého, tenhle domek má smysl, když tu budem všichni. Klidně budu v 1+1 ale s ní.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 402 příspěvků 07.08.18 22:13

Syn si jede po svém, vy s dcerkou si jedete po svém, tak co by si ona taky nejela po svém když jí vlastně všichni dali najevo, že jí nikdo nepotřebuje. Na jednu stranu se jí nedivím. Vy to popisujete ze svého pohledu ale Bůh ví, jak to vnímá a prožívá ona. Chce asi někam pořádně patřit, mít něčí pozornost, cítit se pro někoho důležitá - možná stačilo jí do aktivit s dcerou více zapojovat a více přemýšlet jak trávit čas pospolu - celá rodina. :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 67831 příspěvků 07.08.18 22:15
@Marek Z. píše:
Já to vše vidím. Neberu to, že dávám peníze do svého, tenhle domek má smysl, když tu budem všichni. Klidně budu v 1+1 ale s ní.

jenže ona překročila hranici. Možná už nebude cesty zpět, nebereš to, že dáváš peníze do svého, ale hned mezi prvními v popisu je vše je moje, její prachy se projedly. Někdy, když se člověk začne snažit, až když mu teče do bot, tak už je prostě pozdě.

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 07.08.18 22:16
@terinka4444 píše:
jste manželé a ty napíšeš, že svoje peníze jsi si dával do svého majetku, všechno je tvé a její se projedly, takže nic nemá, super. Říkala ti, co jí vadí, tys to ignoroval, jejího syna jsi prudil a s dcerkou budoval vztah. Hele, zkus si to po sobě přečíst, jestli to tam uvidíš. Nezbývá než odložit ego, hlavně obava, abys nebyl poslušná loutka, a dej jí prostor. Cenu jsi pro ni ztratil svým dosavadním chováním, možná zkus změnu, třeba tu cenu zase získáš.

Podle me je na sebe moc prisny. Spsi nahrazoval roli matky, ktera proste nemela chut ho vychovavat. Uz jen to s tim uklidem, zenska ktera je bordelarka, do toho bych vubec nesel. Zenska ma tvorit domov. Ale tady je vse na tom chlapkovi.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 07.08.18 22:16

@Marek Z. Rezignovala, tam se to napravuje špatně. Z vlastní zkusenosti vím, že se probíráte, až když už je žena za dveřmi. @terinka4444 vidím tam to samé. @Marek Z. Zkus být pozornější, večeře, kytky. Počítám, že ani nevíš, co má ráda. A jako matce by mi vadil tvůj chladný přístup k synovi. Alespoň tak mi to vyznělo.

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 07.08.18 22:16

Hele, to je tezke. Cizi vztahy se hodnoti slozite, ale kdybych to podle popisu vzala z pohledu tve manzelky, tak mi vyjde neco ve smyslu - muz cele roky resil jen dum (my taky staveli, zase 8 let nepretrzite pozornosti, to je trochu moc, ne?), kdyz uz byl doma, tak si vsimal jen spolecne dcery, meho syna z prvniho vztahu jen prudil a ja ostrouhala uplne. Taky mel furt problem s moji mamou, I kdyz se snazila jen pomoct (to si trochu domyslim na zaklade vlastni zkusenosti)…no, mozna se ji ani uplne nedivim? Taky mame castecne doma docasne neco podobneho a jako neni to nic moc, kdyz ma zena pocit, ze je pro muze az na poslednim miste…hlavne, kdyz to trva dlouho. O kytky a tak moc nejde, spis o to, aby zenska mela pocit, ze na ni zalezi, ze nemusi vecne ustupovat tomu, co potrebuje dum a deti a muz…jestli to jeste jde zvratit, to nevim.
Jo a mimochodem, jak pises „svoje penize jsem daval do domku, ona na nakupy atd“ - za tohle bych strilela. V manzelstvi nejsou zadne „svoje a jeji penize.“ Jsou spolecne a kdyz se z casti hradi stavba domu, tak rozhodne na nem zena podil ma. Tys z tech jejich nakupu nejedl, nepouzival kosmetiku, nebyly to veci pro vase deti? (Ok, jen jedno je biologicky tvoje, ale kdyz jdes do vztahu s nekym, kdo uz dite ma, tak se snad pocita s tim, ze se bude brat v tomto smyslu za spolecne).
Muzes ji zkusit ukazat, ze o ni fakt stojis a ze jsi ochotny ji dat na prvni (nebo aspon ne posledni) misto a uvidis :nevim:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 07.08.18 22:16

Ja tak nejak chapu tebe i manzelku. Meli jsme doma neco podobneho. Ja se vzdycky ve vztahu snazila na 110%, davala do toho vsechno. A nazpet se mi toho vracelo bidne malo. Zadne radosti, zadna smysluplna spolecna aktivita, zadne oceneni, zadna naklonost. Tolik jsem se snazila a manzelovi bylo vsechno jedno. Doslo mi to az kdyz se narodila dcera a pak jsme prisli o dum. A ja si porad rikala, ze nas to treba stmeli kdyz ty problemy prekoname spolecne, ale ve vysledku jako bych tim vsim prosla sama. Manzelovi to bylo vsechno jedno. S dcerkou ma vztah krasny, stara se o ni jako ty, hodne se ji venuje. To je vlastne jediny duvod, proc jsme stale spolu. Dcerka je malicka a chci aby s nim mela intenzivni a krasny vztah od malicka, aby meli pevne zaklady. Ale je to nekdy hrozne zranujici a vycerpavajici, zit s nekym kdyz uz se nemilujeme. :nevim: prijde mi, ze u vas to tak zle jeste neni a ze mate sanci to prekonat. :think: protoze ty si to na rozdil od meho manzela uvedomujes a chces to resit. Ale bez manzelske poradny nebo dobreho psychologa to asi nezvladnete. :think: moc bych vam prala, aby vam to dobre dopadlo :hug:

Marek Z.
Povídálka 22 příspěvků 07.08.18 22:18
@terinka4444 píše:
jenže ona překročila hranici. Možná už nebude cesty zpět, nebereš to, že dáváš peníze do svého, ale hned mezi prvními v popisu je vše je moje, její prachy se projedly. Někdy, když se člověk začne snažit, až když mu teče do bot, tak už je prostě pozdě.

Jestli je to jako první, tak ne proto, že je to důležité, ale prostě jsem chtěl naší situaci popsat.

terinka4444
Hvězda diskuse 67831 příspěvků 07.08.18 22:18
@Sandokanos píše:
Podle me je na sebe moc prisny. Spsi nahrazoval roli matky, ktera proste nemela chut ho vychovavat. Uz jen to s tim uklidem, zenska ktera je bordelarka, do toho bych vubec nesel. Zenska ma tvorit domov. Ale tady je vse na tom chlapkovi.

jak jsi na to přišel, že je vše na chlapovi a ona je bordelářka?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš má strach o syna: V noci mu bouchají na dveře, jeho matka je vyděšená!

Atmosféra kolem kauzy Čapí hnízdo začíná pořádně houstnout. Politici vyzývají... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >