Manželství před rozvodem

Anonymní
30.11.19 08:10

Manželství před rozvodem

Prosím o Vaše zkušenosti, pokud se někomu podařilo nakopnout manželství a dát jej dlouhodobě zpátky do funkčního stavu.

Máme dlouhodobou krizi. Občas je to lepší, občas to zase všechno padne dolů. Zatím tak nějak přežívám kvůli dětem. Občas se utěšuju tím, že za nějakých 10 - 15 let budou děti dospělé a já budu moci odejít bez toho, aby je to nějak výrazně zdrtilo. Promluvy nikam nevedou. Už jsem si v poslední době tolikrát vyslechla, že to chci pořád rozebírat a jeho už to nebaví. Musím tedy uznat, že občas u něj vidím snahu některé věci udělat tak, jak bych si já přála, ale mně přijde, že už je pozdě a jen si v duchu řeknu, proč se snaží, když už je to jedno. Do poradny nepůjde, já sama tam jít nechci. Snažím se dělat, že je vše v pořádku a nějak to doklepat, ale je to stále horší a horší.

Nemáte radu, jak to vydržet, odpoutat se a začít si žít svůj život se spolubydlícím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16370
30.11.19 08:37

A proč nechceš jít sama do poradny - potřebujete aby alespoň jeden z vás změnil zaběhaný rituál který nikam nevede- tedy to jak spolu ne-mluvíte. Pokud se ti podaří komunkovat jiným způsobem, jemu nezbyde než jinak reagovat. Ty se evidentně snažíš víc, takže bych dala šanci tomu, že zajdeš do rodinné poradny a zkusíš si sama s průvodce hleda jinou perspektivu, která by tě dovedla k jinému výsledku, než obvykle.

Jinak teda pro děti je lepší dobrý rozvod, než setrvalá krize a pomalu rostoucí nenávist. A dovést k dobrému rozvodu poradna taky umí.

Jinak samozřejmě že děti vnímají, že nefungujete a to že předstíráte že jo je ještě víc mate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 08:40

Děti to v dospělosti semele stejně jako teď. Pokud nebude manželství v pohodě, tak ti možná i vyctou, proč ste se nerozvedli dřív.

U nás to tak bylo. Máma měla strach a teď už je ve věku, kdy by se ne rozvedla a otce neopustila, protože by se z neho stal leda tak opileckej bezdomovec. Takhle ho máme aspoň pod kontrolou.

A nemůžete dát do kupy, když sama si v hlavě říkáš, že vlastně ti je to jedno jak se chová. Že jeho snahu vlastně ani nechceš vidět. Bude to na budku pro vás pro oba.

• Citovat
  • Nahlásit
9593
30.11.19 08:42

Jestli se utěšuješ tím, že v dospělosti děti rozvod zdrtí méně, tak to není pravda.
Nechápu, že nechceš jít sama do poradny, v tom příspěvku vidím už hodně toho, že se to dostává do bodu, kdy minimálně ty nechceš pokračovat a minimálně v tomto by ti mohla poradna pomoci, aby sis to utřídila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 08:43
@Ou píše:
A proč nechceš jít sama do poradny - potřebujete aby alespoň jeden z vás změnil zaběhaný rituál který nikam nevede- tedy to jak spolu ne-mluvíte. Pokud se ti podaří komunkovat jiným způsobem, jemu nezbyde než jinak reagovat. Ty se evidentně snažíš víc, takže bych dala šanci tomu, že zajdeš do rodinné poradny a zkusíš si sama s průvodce hleda jinou perspektivu, která by tě dovedla k jinému výsledku, než obvykle.

Jinak teda pro děti je lepší dobrý rozvod, než setrvalá krize a pomalu rostoucí nenávist. A dovést k dobrému rozvodu poradna taky umí.

Jinak samozřejmě že děti vnímají, že nefungujete a to že předstíráte že jo je ještě víc mate.

Po pravdě, a nechci Tě vůbec urazit, nepoznám dobrého či špatného poradce, na netu moc recenzí není a než jít k někomu, kdo bude stát za houby, to asi snad radši nikam.
Navíc nevím, jak bychom komunikovali jinak :nevim: Když není vůle z druhé strany, vše se mu zdá být v pořádku, jen teda pořád otravuju, že za mě to v pořádku není, tak co mně poradí? Vím, že jsi to tu psala nespočetněkrát, ale můžeš mně dát příklad, jak komunikace „jinak“ vede k jinému výsledku. Možná si to jen neumím představit.

• Citovat
  • Nahlásit
4295
30.11.19 08:49

A co se mezi vámi pokazilo? On byl nevěrný, nebo co? Když říkáš, že on má pocit, že všechno je v pohodě a ty máš pocit že všechno je na nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56687
30.11.19 08:58

Myslím si, že přežívat v manželství bez lásky nemá smysl. Děti o tátu nepřijdou, určitě je bude moct vídat. Takže za mě- odejdi a bude ti líp. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 09:03
@Mochomurka83 píše:
A co se mezi vámi pokazilo? On byl nevěrný, nebo co? Když říkáš, že on má pocit, že všechno je v pohodě a ty máš pocit že všechno je na nic?

Ne, ne. Není v tom nevěra. Jedná se o takové postupné odcizení. Netrávíme spolu čas, nic spolu nepodnikáme sami. Roky jsem o to prosila, žadonila a nic. Přitom na sebe, své koníčky si čas najde (ať to nevyzní, že je pryč pořád, tak to opravdu není. Ale pro mě nemá jeden víkend za rok -ještě je tedy i problém s hlídáním - ale sám si ty dva. tři víkendy udělá. S tím, že já hlídám děti. Jednou mně i řekl, že mám vydržet, že za pár let, až děti povyrostou, tak to bude lepší. Já jsem mu odpověděla, že za 10 let s ním nebudu mít potřebu už trávit čas, že budeme totálně cizí, no netrvalo to ani 10 let…). Doma pracuje venku, údržba kolem baráku, auta, takové ty chlapské těžké práce. V domácnosti ale ani nehne. Nepamatuji, že by někdy naskládal/vyskládal myčku, vyluxoval. Když mu to řeknu, tak jednou za měsíc udělá večeři - bramboráky (ale kuchyň pak už neuklidí). On je celkově takový externista naší rodiny, protože vše je moje starost a on chodí a kritizuje. Napr. měli bychom dávat děti dřív spát - takhle začne. No jenomže on se na „dávání dětí spát“ podílí tím, že jim přijde dát dobrou noc do postelí…

No je toho tak nějak dost, fakt jsem se dlouho snažila neřešit každou jednotlivou blbinu, ale nějak se to nahromadilo a já už prostě nemůžu… s ním… :(

• Citovat
  • Nahlásit
12761
30.11.19 09:07
@Anonymní píše:
Po pravdě, a nechci Tě vůbec urazit, nepoznám dobrého či špatného poradce, na netu moc recenzí není a než jít k někomu, kdo bude stát za houby, to asi snad radši nikam.
Navíc nevím, jak bychom komunikovali jinak :nevim: Když není vůle z druhé strany, vše se mu zdá být v pořádku, jen teda pořád otravuju, že za mě to v pořádku není, tak co mně poradí? Vím, že jsi to tu psala nespočetněkrát, ale můžeš mně dát příklad, jak komunikace „jinak“ vede k jinému výsledku. Možná si to jen neumím představit.

Nejsem Ou, ale taky se trochu placame v krizi a tak se pidim po ruznych vecech. Jestli chces priklad, jak muze jinak fungovat komunikace, tak nekdy to jde. Ono jsou veci, ktere u druheho spousteji prudke reakce - treba chces rict, ze jsi s necim nespokojena, a prijdes s vytkou. Muz se hned zacne branit, ze ti neco neni furt dobre, ty spustis neco ve stylu - no jo, proc se zase namaham, kdyz jsem to stejne ukradena a za chvili si vyctete vsechno 20 let dozadu. To je treba vzorec, ktery se da zmenit. Kdyz jeden druheho nenastvete v prvnich 10 vterinach dialogu, tak mozna i k necemu dospejete. (To je jen priklad, nevim, co mate za diskuse). A s tim muzes zacit i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9593
30.11.19 09:07

Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 09:10
@mrav píše:
Myslím si, že přežívat v manželství bez lásky nemá smysl. Děti o tátu nepřijdou, určitě je bude moct vídat. Takže za mě- odejdi a bude ti líp. :mavam:

S tímhle já nesouhlasím. Děti o tátu přijdou ve smyslu, že táta (nebo máma) nebudou každý den k dispozici libovolně. Já jim to nechci udělat :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 09:11
@Sany80s píše:
Kolik je dětem?

Předškolní a školní věk

• Citovat
  • Nahlásit
5795
30.11.19 09:12

Zkus tu poradnu sama, poradí jak se k tomu postavit. Utridit myšlenky… Čekat do dospělosti děti, to nemá smysl… Treba by chlap mohl uspavat sám nebo něco… Jestli nerekonstrujete, tak těch „chlapskych“ práci kolem baráku moc neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795
30.11.19 09:13
@mrav píše:
Myslím si, že přežívat v manželství bez lásky nemá smysl. Děti o tátu nepřijdou, určitě je bude moct vídat. Takže za mě- odejdi a bude ti líp. :mavam:

Rozvodem vždy děti přijdou o rodiče, kor když je ve výhradní péči druhého rodiče. Chápu, že tvoje dcera přišla o mámu úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9593
30.11.19 09:14
@Anonymní píše:
Předškolní a školní věk

A před spaním se jimi musíš nějak zvlášť zabývat? Kromě pohádky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat