Máte rády velikonoční výprask?

26243
15.4.17 20:34

Máte rády velikonoční výprask?

Využiju emimino k sociologické studii. :mrgreen:
Coby Pražačka jsem Velikonoce nikdy neslavila, a když jsem se někdy výjimečně ocitla na vesnici, byla jsem vždycky ta, co „kazila zábavu“, protože jsem odmítla nechat se bít od nějakých joudů s pomlázkou. A to se mi díkybohu ještě nikdy nestalo, že bych se dostala někam, kde berou ten výprask vážně a skutečně ženy a dívky bijí.

Viz třeba tenhle blog
Přiznávám, že nejsem pyšný na to, co se dělo při mrskačce na velikonoční zábavě i ráno po vesnici. Žádná dívka si nebyla jistá, jestli její silonky vydrží. Šlehání bylo bolestivé, drahé a mnohdy i s pláčem. Zůstala rudá lýtka a cáry ze silonových punčoch.
Zdroj: http://karelstyblo.blog.idnes.cz/blog.aspx?…

Mnohokrát jsem se setkala s tím, že mi bylo vysvětleno, že jen my Pražačky jsme takové primadony, že velikonoční výprask odmítáme. Ale holky ve zbytku země ho milují. :think:

Je to skutečně tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17457
15.4.17 20:37

@Bábrdl A neni to nejaky spanking blog se smyslenymi povidkami? Cist to tedy nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14661
15.4.17 20:39
@Bábrdl píše:
Využiju emimino k sociologické studii. :mrgreen:
Coby Pražačka jsem Velikonoce nikdy neslavila, a když jsem se někdy výjimečně ocitla na vesnici, byla jsem vždycky ta, co „kazila zábavu“, protože jsem odmítla nechat se bít od nějakých joudů s pomlázkou. A to se mi díkybohu ještě nikdy nestalo, že bych se dostala někam, kde berou ten výprask vážně a skutečně ženy a dívky bijí.

Viz třeba tenhle blog
Přiznávám, že nejsem pyšný na to, co se dělo při mrskačce na velikonoční zábavě i ráno po vesnici. Žádná dívka si nebyla jistá, jestli její silonky vydrží. Šlehání bylo bolestivé, drahé a mnohdy i s pláčem. Zůstala rudá lýtka a cáry ze silonových punčoch.
Zdroj: http://karelstyblo.blog.idnes.cz/blog.aspx?…

Mnohokrát jsem se setkala s tím, že mi bylo vysvětleno, že jen my Pražačky jsme takové primadony, že velikonoční výprask odmítáme. Ale holky ve zbytku země ho milují. :think:

Je to skutečně tak?

nejsem z vesnice a velikonocni sibacku se srdce nesnasim. I to stylizovane „jen jako“. Hlane mi vadi, kdyz jasne reknu, ze to nechci a stejne dostanu nasibano a pokud moooc protestuju, tak kazim zabavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85535
15.4.17 20:41

Ne nemám to ráda, je to trapné. A pocházím z vesnice.
Mmchd, pomlazování(mlácení) žen pomlázkou je čistě středoevropský zvyk. Existuje v Čechách, na Slovensku a některých částech Polska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26243
15.4.17 20:41
@Cuddy píše:
@Bábrdl A neni to nejaky spanking blog se smyslenymi povidkami? Cist to tedy nebudu.

Těžko říct, ale spíš ne. Je to jen nějaký dědula, co se na idnes vyjadřuje ke všemu možnému. Ale to jsem tam dala jako příklad, na tom moc nezáleží.

Našla jsem to, když jsem hledala, co je „jalovec“. Protože můj postarší kolega původem z Třince mi řekl, že „jalovec dělal nejlepší modřiny“. Tak jsem hledala, o co šlo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26243
15.4.17 20:43
@warita píše:
nejsem z vesnice a velikonocni sibacku se srdce nesnasim. I to stylizovane „jen jako“. Hlane mi vadi, kdyz jasne reknu, ze to nechci a stejne dostanu nasibano a pokud moooc protestuju, tak kazim zabavu.

A odkud jsi?
Mně se to tedy stalo jen výjimečně, že jsem potkala někoho s pomlázkou. Většinou na chalupě. Ale já jsem držka proříznutá, bránila jsem se vždycky. A že kazím vidlákům zábavu, mi bylo vždycky jedno :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 20:45

Ja Velikonoce nesnasim uz od detstvi. Prisli k nam ozrali dedci, vyprask davali otocenou pomlazkou a byli oplzli. Nenavidela jsem to. :cert: Prijde mi to i dnes, ze polovina naroda ani nevi o cem Velikonoce jsou, hlavne kdyz je duvod chlastat koralku a mlatit zensky. :nevim: V praci me taky hodne odsoudili, kdyz jsem jim jednou rekla, ze to nesnasim. Protoze Velikonoce se prece slavit musi a ja musim byt nadsena z toho, ze me nekdo sviha proutkama pres nohy. Hned jsem byla oznacena za feministku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17457

@Bábrdl No hele, jsem trapka a pomlazku nesnasim. Kdyz prijde nekdo z rodiny a sotva se dotyka pozadi, tak ok, pretrpim to, ale povazuji to dost za trapne. Ale neumim si predstavit se ucastnit neceho, kde vznikaji modriny apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24412

@Bábrdl Jalovec hlavně dělá báječnou vyrážku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
15.4.17 20:46

Nemám rád lidi, a tak ani tento sociální kontakt mi nebyl nikdy příliš příjemný. Naštěstí v mém věku již nikdo nechce abych někoho plácal klackem, ale moji synové již dorostli do věku kdy je holky samy zvou, aby přišli. Takže letos poprvé pojedeme po kamarádkách, spolužačkách a rodině na mrskačku. Do této doby jsme každé velikonoc jezj´dili do luhačovic na výlet.

Pomlázku jsem s klukama ulpetl a příští rok to prá zvládnou již sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 20:47

Já to taky nemám ráda naštěstí jsem z Prahy a tak se o Velikonočním pondělí do 12 hodin z bytu nehnu, ještě se mi nestalo, že by na mě někdo zvonil :-)

děda nebo strejda nám jako malým občas našupali, ale žádný sadomaso :-)) Jo jen brácha ten si to vždycky vychutnal, to jsem měla červenej zadek, ale dlouho mu to nevydrželo, myslím že tak do 13 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14661
15.4.17 20:47
@Bábrdl píše:
A odkud jsi?
Mně se to tedy stalo jen výjimečně, že jsem potkala někoho s pomlázkou. Většinou na chalupě. Ale já jsem držka proříznutá, bránila jsem se vždycky. A že kazím vidlákům zábavu, mi bylo vždycky jedno :cert: :mrgreen:

ja jsem takova vsehochut. Narodila jsem se ve Valasskem Mezirici, ale vyrustala v Bratislave, pak jsme se prestehovali do Prahy a taky jsem bydlela asi 8 let ve Vidni. Vyber si :P

Muj tata bohuzel na tom sibani docela trva, takze kdyz jsem pres velikonce doma, tak se tomu nevyhnu. Manzel je Polak, u nich to nema tradici (diky bohu).

Příspěvek upraven 15.04.17 v 20:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
15.4.17 20:48

Neslavím, nezdobím, nepeču, po známých nejezdím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
15.4.17 20:49

Já se bála, že když napíšu svůj názor, budu jediná…a ono je to jinak ;) souhlas, pro mě je to trapárná, nesnáším to a nevím ani jak se v ten den chovat. Cítím se trapně i za ty koledníky. :lol: skupinky ožralých známých, kterým přijde vtipné sáhnout si na ženskou a tahat(vzpouzící se) jí pod vodu a nebo bít jí větví a všem to přijde vtipné. Mě to teda přišlo trapné a urážející, né-li potupné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26243
15.4.17 20:50
@Burj Chalifa píše:
Neslavím, nezdobím, nepeču, po známých nejezdím…

Takto dotaz vůbec nezněl. :mrgreen:
Já slavím, zdobím, peču (někdy), po známých a rodině jezdím.

Ale aby mě někdo tloukl prutem? Tak to fakt ani omylem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama