Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@tasa
rozumím ti, co tím myslíš, ale já mám o své svatební výzdobě jinou představu a chci to nechat na odbornici
Nechci nic, co by se válelo po stole, ty chci mít co nejčistčí a jen uprostřed vysokou vázu a v ní kalu (celou ponořenou do vody), kdyby mi to dělala nějaká kamarádka, tak bych stejně všechny věcu musela koupit (kytky, vázy, organzu a já nevím co ještě
) cena takových váz je docela vysoká a co pak s ástejnými vázami?
když to udělá odborník, tak vázy jen zapůjčí a použije na další svatbě, vzhledem k tomu, jak si to představuju, tak by mě kamarádka nevyla levněji než odborník ![]()
Navíc, já jsem nezakládala téma „jak ušetřit na svatební výzdobě“ ale kdo má zkušenost s touto floristkou, ať vím jestli to bude cca 5tis. nebo 10tis nebo 15tis
@tasa píše:
tak jsou věci, kde třeba holka s vkusem bez znalosti vazby taky pomůže. např. se dá dát na stůl ta kytka - tedy keř, zelenej, popínavej, roste na plotech, vypadá to velice efektně a netřeba umět vázat. no a mezi to třeba zlatý, aby to mělo odpich.
jestli myslíš břečtan tak ten bych na svatbě mít nechtěla a promiň nechci tě nijak urazit, ale jde vidět že vůbec nerozumíš vazbě kvítek a říkaš tu jak kytku může uvazat kde kdo i bez znalosti vazby srry, ale nemuže promiň, ale když tomu ani za mák nerozumíš tak nepiš jak to může zakladatelce uvazat kde kdo a že se dají udělat levné a hezké vazby což dle tvé představy bych mít nechtěla a jak zakladatelka řekla neptala se na ušetření vazby
@anubis25 píše:
jestli myslíš břečtan tak ten bych na svatbě mít nechtěla a promiň nechci tě nijak urazit, ale jde vidět že vůbec nerozumíš vazbě kvítek a říkaš tu jak kytku může uvazat kde kdo i bez znalosti vazby srry, ale nemuže promiň, ale když tomu ani za mák nerozumíš tak nepiš jak to může zakladatelce uvazat kde kdo a že se dají udělat levné a hezké vazby což dle tvé představy bych mít nechtěla a jak zakladatelka řekla neptala se na ušetření vazby
vazbě kytek nerozumím, to je fakt.
Břečťan, kdy je dobře doplněný něčím zlatým, na bílým ubruse, nebo vanilkovým, vypadá super, je to efektní a není to přeplácaný. Podle mě tedy.
Já přece neříkám, jak to má zakladatelka udělat, já jen říkám svůj názor. Ty sem taky píšeš, ač nemáš s paní floristkou žádnou osobní zkušenost, tak proč ne já?
@subsomi píše:
@tasa
rozumím ti, co tím myslíš, ale já mám o své svatební výzdobě jinou představu a chci to nechat na odbornici
Nechci nic, co by se válelo po stole, ty chci mít co nejčistčí a jen uprostřed vysokou vázu a v ní kalu (celou ponořenou do vody), kdyby mi to dělala nějaká kamarádka, tak bych stejně všechny věcu musela koupit (kytky, vázy, organzu a já nevím co ještě) cena takových váz je docela vysoká a co pak s ástejnými vázami?
když to udělá odborník, tak vázy jen zapůjčí a použije na další svatbě, vzhledem k tomu, jak si to představuju, tak by mě kamarádka nevyla levněji než odborník
Navíc, já jsem nezakládala téma „jak ušetřit na svatební výzdobě“ ale kdo má zkušenost s touto floristkou, ať vím jestli to bude cca 5tis. nebo 10tis nebo 15tis
jasný, a zatím Ti do toho kecají všichni, kdo s ní zkušenost nemají, vid? Tak promin ![]()
@tasa píše:
vazbě kytek nerozumím, to je fakt.
Břečťan, kdy je dobře doplněný něčím zlatým, na bílým ubruse, nebo vanilkovým, vypadá super, je to efektní a není to přeplácaný. Podle mě tedy.
Já přece neříkám, jak to má zakladatelka udělat, já jen říkám svůj názor. Ty sem taky píšeš, ač nemáš s paní floristkou žádnou osobní zkušenost, tak proč ne já?
srry, ale na svatbě bych to mít nechtěla, ale to si ohlídam. A s paní floristkou zkušeností nemám, ale vazby má nadherné..oproti tobě tomu rozumím jsem vyučena floristka.
Takže si i myslím že vazbu o které diskutuješ by moc lidí nechtělo
@subsomi co jsem vytahla zapisky ze školy, které nejsou tak staré takže ta cena se moc nezměnila jestli jo tak dle mě nahoru díky dph, ale co jsme na praxi počítali kolik by stala svatba se všim kytka pro něvestu, pro maminku auto, salon atd + samozřejmě práce tak to vyšlo na 5500kč a to byli růže a kaly jsou dražší takže ta cena bude vyšší i když jestli chceš třeba jen kalu ve vaze bez zeleně a nějakou lehčí kytky kdy se nebude používat moc zeleň tak zas ušetříš na zeleni, ale i když peněz je to dost, ale člověk má věřit že se vdava prvně a naposled takže do toho zafinancovat klidně víc.
Však nejde o to aby si člověk říkal po svatbě jupí svatba mě stala jen 10000kč se vším, ale aby si řekl sice mě stala půl mega, ale bylo to nádherné mám na co vzpomínat a užasného chlapa ![]()
Přeji ty hodně štěstí do manželského života a užíj si svatbu se vším všudy. Kytice, které jsi tu davala že se ty líbí jsou nadherné takže i když ty řekne paní floristka větší cenu zainvestuj do toho a peněz nelituj. Je to tvůj den a zasloužíš si mít vše nej. ![]()
@anubis25 píše:
srry, ale na svatbě bych to mít nechtěla, ale to si ohlídam. A s paní floristkou zkušeností nemám, ale vazby má nadherné..oproti tobě tomu rozumím jsem vyučena floristka.
Takže si i myslím že vazbu o které diskutuješ by moc lidí nechtělo
tak když jsi vyučená floristka, tak jistě víš, že to, o čem píšu, není vazba
@tasa to není to vím to se neboj…to se ani za vazbu považovat srry neda, ale nechci se s tebou hadat jen mě prostě dostalo jak jsi psala že dát peníze za floristku ještě při takové události jakou svatba je je vyhazování peněz že stačí kamoška, která má vkus a to fakt nestačí
@anubis25
díky, konečně odpověď, která mi aspoň trohu pomůže ![]()
pro sebe chci kytku kaly sřední (asi 5-7 kal), pro obě matky malé kytky (3 kaly) všechno čisté jednoduché vazby bez příkras, pak korsáž a malou korsáž pro syna a něco malinkého pro dceru (asi náramek z kaly) a pak výzdobu obřadního místa a vázy na stoly (jen kalu do vysoké vázy) 6× Žádné auta zdobit nebudeme, všichni hosté se sejdou až na místě a ani nikde jinde nebudeme, jen v hotelu, kde bude obřad a pak hostina a zábava a nocleh ( http://www.uholubu.com/ )
Je to taky odhadem tak na těch 5-8 tis. Kč?