Reklama

Matematické příklady

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luci1988
Nováček 1 příspěvek 06.01.18 20:09
...

Ahoj vsichni, nevim jestli to sem patri, ale zkusim to :) Mam tady par prikladu z matiky a potrebovala bych s tim pomoc, ja tomu vubec nerozumim a neznam vubec nikoho, kdo matice rozumi a uz jsem z toho zoufala :( Pokud by nekdo vedel postup, budu rada za jakoukoliv pomoc :) :)

Příspěvek upraven 07.01.18 v 15:44

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 06.01.18 20:15

Promiň, ale to fakt? :roll:

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 06.01.18 20:39

To sis jako založila profil, aby ti někdo na emiminu vypočetl domácí úkol? :lol: Ikdyž domácí úkol dost opakovací, protože řady, rovnice přímky a statistika se neberou současně. Spíš by sis měla zaplatit doučování, opsat výpočet pár příkladů tě nikam neposune…

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 06.01.18 20:41

Promin, ale s tím třetím příkladem to si snad dělaš srandu ne :lol:

debra.morgan
Závislačka 3518 příspěvků 06.01.18 20:43

Tohle je 4. na střední nebo 1. na vejšce :mrgreen:? jako já bych i věděla, ale… ne.

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 06.01.18 20:47

@debra.morgan to bude 4 ročník na střední ( všecko maturitní příklady ) i když ten třetí příklad tak 3 třída :-D taky bych věděla, ale napsala bych jen výsledky postup ne :mrgreen:

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 06.01.18 20:53

Se nedivte, byla asi zvyklá opisovat, tak už neumí ani to lehké. Já si při studiu přivydělávala doučováním matematiky (a chemie a fyziky) a občas po mě fakt chtěli jen vypočíst úkoly bez námahy, nebo se nějak namemorovat fakta. Byl to dost záhul to z nich „vymlátit“ a pak to šlo :)
Holka, do maturity máš ještě čas a bude to rozumná investice.

debra.morgan
Závislačka 3518 příspěvků 06.01.18 20:58
@smajlik345 píše:
@debra.morgan to bude 4 ročník na střední ( všecko maturitní příklady ) i když ten třetí příklad tak 3 třída :-D taky bych věděla, ale napsala bych jen výsledky postup ne :mrgreen:

:mrgreen: se ptám no, ja tyhle přiklady počítala jak na střední tak na té VŠ :-)

Aspera
Generální žvanilka 20528 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 21:01

Tohle bude příprava na maturitu. I ty průměry tam jsou, jen bohužel tady jsou v zadáních chyby. U většiny stačí najít správný vzoreček a na to pomůže google.

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 06.01.18 21:03

@Luci1988 jestli letos maturujes z matiky a nevíš vůbec která bije u těchto příkladů, tak zřejmě neodmaturujes.
Zkoušela jsi to vůbec počítat? Nebo jsi to zabalila rovnou?
Moje osobní zkušenost. Když mám něco počítat, udělám si zápis, co je co a výpisu si všechny vzorečky, které ty členy obsahují. Pokud jde nějaký člen vyjádrit, vyjádříme. Nakonec většinou uvidíš vzoreček, kde máš jen jednu neznámou, nasupes to tam a máš výsledek.
Druhá věc, pokud to jde nakreslit, nakreslí si to. Až to uvidíš, bude se ti líp přemýšlet ;)
Třetí věc, typové příklady. Nevím, jake máš učebnice, ale nejlepší učebnice mají vždy za probíranou látkou nejdřív vypočítané typové úlohy, pak jsou zadání cvičení. Těm typovým úlohám se mnohdy nevěnuje moc pozornost, což je chyba. V běžné středoškolské matematice existuje k probírané látce jen omezený počet typových úloh. V procvičování se pak už jen mění čísla, u slovních úloh reálie, ale postup je vždy stejný.
Hodně štěstí, budeš ho potřebovat…

beata84
Kecalka 155 příspěvků 06.01.18 21:07

@Aspera Ano, stačí. Ale to by musela vědět, jaký použít. Jako uznala bych dotaz " dostala jsem se sem, ale nevím, jak dál" ale tady někdo chce zadarmo (=bez námahy) vyřešit vše.
Jestli jsou tam chyby jsem ani nezkoumala, když se ani neobtěžovala ty fotky nahrát ve správné orientaci, hlavu si kvůli tomu neukroutím :)
Ale asi si tu jen hodníme ego nad chudinkou studentkou, co si neví rady. To není pěkné :oops:

beata84
Kecalka 155 příspěvků 06.01.18 21:09

@Helileli To je konstruktivní rada, tou je dobré se řídit.

Aspera
Generální žvanilka 20528 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 21:11

@beata84 to pěkné sice není, ale tu 5 by zvládli vyřešit moji sedmáci, kdybych jim řekla co znamenají ty pojmy, průměry umí. :-)
A podobně šikovnou studentku jsem učila na maturitu a dodnes vzpomínám jak u příkladu co to je průměr mi řekla, že x s pruhem a víc nic.

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 06.01.18 21:16

Tak maturitu z matiky mam za sebou uz par let, ale snad bych se k necemu dopocitala. Nicmene „hele nechce se mi, tal to nekdo udelejte za me“ fakt nesnasim. Pokud bys napsala „tenhle priklad mi nejde“ nebo „nevim jak dal“, tak ok, ale takhle…
Kazdopadne ja si to zitra spocitam, ze zvedavosti, jestli si jeste neco pamatuju :)

debra.morgan
Závislačka 3518 příspěvků 06.01.18 21:21
@Aspera píše:
@beata84 to pěkné sice není, ale tu 5 by zvládli vyřešit moji sedmáci, kdybych jim řekla co znamenají ty pojmy, průměry umí. :-)
A podobně šikovnou studentku jsem učila na maturitu a dodnes vzpomínám jak u příkladu co to je průměr mi řekla, že x s pruhem a víc nic.

dobry :mrgreen: ale ja nemam co mluvit ja si u maturity spletla průměr s poloměrem…no, stane se… :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >