mateřská a rodičák

Anonymní
1.1.10 15:08

mateřská a rodičák

Zdaravím všechny. 21.3 mám termín porodu.Kdy je nejlepší nastoupit na mat. dovolenou? Už od 25 ledna a nebo až v únoru? Pokud v lednu bude se mi krátit rodičák a budu mít nárok na mateřskou? A nebo je lepší nastoupit až v únoru?děkuji za info

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70759
1.1.10 15:11

Ahojky, nepíšeš co děláš teď - jsi na rodičáku? kdy ti končí? máš trvající pracovní poměr? pracuješ? jsi na neschopence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
1.1.10 16:56

když nastoupíš už v lednu, tak sice za leden dostaneš PPM, ale za těch 6 dní 7.6OO určitě nedostaneš, takže se Ti zkrátí rodičák a za leden v součtu stejně dostaneš jen 7600.
Takže podle mě je nejlepší nastoupit 1.února a těch 6 dní si nechat na srpen - dostaneš o nějakou tu korunu víc - teda nevím, kolik budeš mít PPM… Hůř na tom nebudeš určitě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
1.1.10 18:25

Já bych se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte, zda mám nárok na porodné a rodičák, když nepracuji a neplatím si sociální pojištění?

• Nahlásit
  • Citovat
1225
1.1.10 18:34

Caty, mas narok jak na porodne (13000 korun), tak na rodicovsky prispevek, avsak v te nejpomalejsi forme cerpani, tj. do 21 měsíců dítěte 7600 korun, a pak bude dávka snížena na 3800 korun do 4 let veku ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
1.1.10 18:46

kralishek: moc moc děkuju. Myslela jsem si to, ale nebyla jsem si pak vůbec jistá, když vlastně si po přerušení podnikání sociálku neplatím ani základ. Tak děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Caty
1.1.10 18:47

kralishku, jinak koukám, že to máš za pár, tak držim palečky, aby byl porod rychlý a miminko i maminka brzy doma a oba vpořádku

• Nahlásit
  • Citovat
1225
1.1.10 19:30

Diky moc. Vypada to, ze mala uz vi, ze se tu na ni chystame, tak snad bude rychla:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
1.1.10 20:27

Jsem na rodičáku a ten bych měla až do května, kdybych nenastupovala na další mateřskou. Jinak pracovní poměr mám od roku 1999.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
3.1.10 18:42

Ahojky, je to otazka, ktera je uplne mimo tema, ale chtela jsem se zeptat, jak si muzu dat pod sve jmeno ten „metr“ na kterem se ukazuje za jak dlouho bude miminko s nami? Moc se mi to libi a ci takyyy :) kuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kathuschka
4.1.10 20:04

mateřská??

Ahoj, chci se zeptat jsem ve 4.ročníku střední školy, nyní jsem zjistila, že jsem těhotná. 2měsíc. V období kdy budu rodit, již budu mít po maturitě a vlastně budu absolvent. Nikde jsem se však nedočetla, jestli budu mít nárok na mateřskou dovolenou, když jsem nebyla nikde zaměstnaná?? Nevíte někdo jak to je? Díky za radu.:)

• Nahlásit
  • Citovat
74
31.1.14 12:56

Ahoj holky, prosím, měla bych dotaz. Nepročítala jsem tuto diskuzi celou, tak nevím, jestli už tady o tom podobném někdo psal. Příp. se omlouvám.
Jsem na rodičáku s ročním chlapečkem, předtím jsem byla zaměstnaná více jak 180 dnů, ale jelikož jsem měla smlouvu na dobu určitou, smlouva zanikla. Teď čekáme druhé dítě. Budu mít opět nárok na mateřskou nebo mi bude pokračovat rodič. příspěvek? A jak je to s penězi teď? Mám si je navýšit, abych vyčerpala celou částku příspěvku? Prosím poraďte. Moc děkuji.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
31.1.14 18:59

Ahojte holky mám dotaz, můžu při mateřské pracovat na poloviční úvazek? Kde si o tom můžu přečíst nějaké info? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.14 09:18

Ahoj všichni, mám dotaz. Došla vám už někomu mateřská? normálně to chodí kolem čtvrtého a dneska je čtrnáctého a pořád nic.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama