Kdy si mám jít zažádat o rodičovský příspěvek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 10:03
Mateřská a rodičovská kdy

Ahoj chci se zeptat od 6 října jsem na mateřské takže pobiram PPM která je na půl roku takže do 6 dubna. Kdy si mám jít zařídit řodičák? Kam? A co k tomu budu potřebovat? Vím že už to tu bylo několikrát ale já pořád nevím :D Když půjdu na úřad a budu potřebovat nějaké papíry od zaměstnavatele tak na to budu čekat měsíc a nechci pak být bez peněz.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 25.03.19 10:17

Půjdeš na ÚP a tam zazadas. Musíš mít že socialky potvrzení o DVZ a konci mateřské. BTW: PPM není na půl roku. Nevyjde to od 6.do 6. V práci by třeba bylo dobré požádat o čerpání řádné dovolené mezi mateřskou a rodičovskou, pokud tedy máš nárok.

Jinak se začni starat. Na nevím se fakt nehraje. Peníze k tobě samy nepřijdou.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 25.03.19 10:19

Žádat si jdi klidně měsíc před koncem mateřské, jdi na pracak, tam ti poví co všechno potřebuješ.

Maev
Nováček 6 příspěvků 25.03.19 10:33

Vyplnis si Zadost o rodicovsky prispevek,formular najdes na internetu, a Potvrzeni o naroku na davky,ktere si musis nechat potvrdit na Sprave socialniho zabezpeceni. S tim dojdes na Urad prace a vyridis si rodicak. A materska netrva pul roku,ale 26 tydnu.

lachtanice86
Echt Kelišová 7893 příspěvků 25.03.19 13:07

S sebou tvou občanku, rodný list mimča, žádost o rodičovský příspěvek a potvrzení z ossz že jsi měla nárok na ppm v jaké výši a do kdy trvá. Ppm je 28tydnu. Takže ti to vyjde do 19.4. Podle mého, ale to stejně zjistíš na ossz. Já mám ppm do 26.4. A na úp jsem byla 20.3. Nerada nechávám věci na poslední chvíli. A pokud nechceš být bez peněz divím se že to nechávás jen tak

P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 25.03.19 13:52

@lachtanice86 No, mně třeba řekli, ať tak brzy nechodím. Volala jsem tam už někdy v listopadu. Takže jsem o lednový byla žádat až v tom lednu. Stejně došel v únoru.

lachtanice86
Echt Kelišová 7893 příspěvků 25.03.19 15:55

@P4ja mně zase paní řekla, že je jedno kdy. A jak píšu, nerada nechávám věci na poslední chvíli.

P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 25.03.19 16:04
@lachtanice86 píše:
@P4ja mně zase paní řekla, že je jedno kdy. A jak píšu, nerada nechávám věci na poslední chvíli.

Jj, to chápu. Já taky ne, proto jsem tam volala dřív.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 8223 příspěvků 25.03.19 16:06

asi je to dost individualni, že? jak dlouho to trva od požadani, než RP přijde… ja bych mohla žadat po porodu o RP, ale po 6 tydnech zacne manzel brat PPM a tak to budu muset rusit… tak premyslim, jestli se na to nevykašlat a nenavazat až po dobrani PPM…to, že budem 6 tydnu bez penez nejak prezijem… :nevim:

P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 25.03.19 16:26
@debra.morgan píše:
asi je to dost individualni, že? jak dlouho to trva od požadani, než RP přijde… ja bych mohla žadat po porodu o RP, ale po 6 tydnech zacne manzel brat PPM a tak to budu muset rusit… tak premyslim, jestli se na to nevykašlat a nenavazat až po dobrani PPM…to, že budem 6 tydnu bez penez nejak prezijem… :nevim:

No, já žádala v lednu o lednový, protože můžeš žádat i zpětně a přišel v únoru. Normálně chodí zpětně. Jen mně paní říkala, že jsou dva termíny 5. a15 myslím. Tak že mně asi přijde později .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 21:28

Díky za odpovědi dnes jsem si to vyřídila a paní mi říkala že když mám PPM do 19.4. tak jsem měla ještě dost času
:palec:

P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 26.03.19 07:14
@Anonymní píše:
Díky za odpovědi dnes jsem si to vyřídila a paní mi říkala že když mám PPM do 19.4. tak jsem měla ještě dost času :palec:

Tak stejně jsi žádala až od května ne?

Katerina Pa
Povídálka 11 příspěvků 26.03.19 10:47

Od 20.4. jak končí PPM ale peníze chodí zpětně takže za duben v květnu

P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 26.03.19 12:06
@Katerina Pa píše:
Od 20.4. jak končí PPM ale peníze chodí zpětně takže za duben v květnu

No, ale víš že stejně RP nedostaneš? Resp. dostala bys jen doplacenou PPM, pokud by byla nižší než RP a zase jen do výše RP. Protože PPM je denní a RP měsíční. Oboje nedostaneš. nechápu proč ti to od 20. napsaly. Proto jsem se ptala.

Alespoň mně to takhle řekly a myslímže ze už se to tady probíralo.

Tak Edit: Dostaneš jen to vyšší obojí ne. Jestli dobře hledám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 22:36
Prosím poraďte

Ahoj, prosím Vás rodičovský příspěvek si nechávám zasílat na složenku. A teď nejlépe o víkendu se musim přestěhovat 80km pryč.. potřebuji změnit adresu ale mam problém se tam dostat. Stačilo by kdyby tam zašla mamka klidně s mou občankou a čestným prohlášením? Děkuji za rady hoří to :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama