Mateřská mě dusí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:44
Materska me dusi

Ahoj, mam doma skoro 5 mesicni holcicku, v noci nespi a pres den je zlata, ale to jen tak na okraj. Uz po porodu jsem si kvuli kojeni, cisari a kolikam male zazivala krusny mesic az dva. Nakonec se toto obdobi nejak prekonalo, nasla jsem si vypomoc k male na 3-4 dny v tydnu. Ted ale posledni dobou mam pocit ze to doma nevydrzim dalsiho 2,5 roku. Necitim se ze bych se realizovala, nejradsi bych sla do prace…a posledni tyden se nemuzu ani poradne nadechnout, je to jako bych se dusila, pritom venku je prijemny vzduch…nevim, co mam delat…nejake aktivity - vylety, kadernice se snazim obcas delat ale jakmile jsem doma, zase to na me padne…a ze bych se doma necim zabavila uplne nejde, protoze mala spi pres den jen 30 minutovky a ji ak se ji musim neustale venovat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 1 inzerát 13.08.19 08:48

To je, myslím, na mateřský normální, že nespíš a trochu tě to prudí. Už to že máš na 3-4 dny pomoc ti to ulehčuje, tak vydrž, dítě rychle vyroste a bude s ním zábava.

Kriss Tina
Extra třída :D 11722 příspěvků 13.08.19 08:51

To máš este celkem pohodu, málokdo si na materske může dovolit nějaký luxus jako pomoc 4 dny v týdnu :nevim: já jsem na 2 děti doma sama, chlap je v práci, že bych si sama s kamarádkou zašla a kafe, ke kadeřnici apod to už se nekonalo 4 roky :mrgreen: ale potom jak děti zacnou chodit, trochu komunikovat, je to úplně o něčem jiném ;)

andelka83
Generální žvanilka 21156 příspěvků 13.08.19 08:53

Jo, to znám, občas to je už na budku. Ale… zažívám to už potřetí a věř mi, že to letí tak strašně rychle, ten čas kdy je dítě malé se už nikdy nevrátí, pak budeš jen vzpomínat..teď je to moje poslední dítě a i když je to náročné, někdy ubíjející, tak bych chtěla zastavit čas.
Zeptám se, co otec dítěte? Pomůže ti? Věnuje se malé? Vyrazíte někam společně? Za chvíli bude větší a budeš se moct víc realizovat ( já plánuju od podzimu cvičení a později jazykový kurz, teď má prcek 6 měsíců, kojím, ale už můžu i odpoledne vyrazit ven na 2-2,5h a tatínek hlídá, obvykle ale ten čas věnuju starším dětem, ne sobě). U mladšího jsem šla v jeho 2,5 letech na brigádu,2× týdně celý den, to bylo super, mezi lidmi, těšila jsem se pak na děti víc.
Jinak podle mě..holt je to změna s miminkem, člověk musí myslet pořád za dva, čas organizovat podle něj..tak to je, bylo, bude, od toho jsme maminky ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:58

@andelka83 pritel prave prvni 4 mesice pomahal naprosto minimalne, ted posledni 2 tydny je to lepsi, ale ze by ji mel sverenou treba o vikendu na 2 hodiny to ne, nechce. Spolecne obcas zajdeme nekam na vylet, ale tim ze on pracuje a je unaveny tak se mu nechce nic moc delat…mne chybi muj stary zivot, asi jsem uplne nebyla na mimco pripravena, ale ted uz s tim nic neudelam, tak se snazim vymyslet jak to vydrzet

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 13.08.19 09:07

Nejde o to to „vydržet“, ale ten čas si co nejvíc zpříjemnit. Máš v okolí nějakou kamarádku, sousedku, která by měla stejně staré mimčo? Nebo zkus oslovit někoho na hřišti/přes soc. sítě… Jednat ty budeš mít zábavu a pak je fajn, když dítě má stejně starého parťáka, když trochu povyroste.
Jak často chodíte ven? Já byla s miminy venku 2× denně - dlouhé procházky kočárkem, později jsme trávili hodně času v lese, na hřištích…to ten den pak krásně utekl. Jak to potom šlo (cca od 2 let dvojčat), začala jsem chodit na brigádu na 1-2 odpoledne týdně, což mi hodně pomohlo :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:11

@Popokatepetla chodim min.3× denne ven, kdyz nemam vypomoc. Kamaradku, se kterou se pravidelne schazim mam jednu, ostatni sice maji mimina, ale hodne cestuji mimo mesto…oslovit jsem zkousela, nicmene jsme si se 2 vubec nesedly a teda od zari budu chodit s malou jednou tydne cvicit tak tam treba nekoho poznam…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:13

Ahoj, mam to uplne, ale uplne stejne:-((( a vypomoc k male prave resim, jinak se zblaznim. Mas chuvu, nebo jak jsi to resila? A taky resim navrat do prace, doma byt proste nemuzu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:20
@Anonymní píše:
Ahoj, mam to uplne, ale uplne stejne:-((( a vypomoc k male prave resim, jinak se zblaznim. Mas chuvu, nebo jak jsi to resila? A taky resim navrat do prace, doma byt proste nemuzu.

A nechces si teda obcas „napsat“ a jen tak se sverit? Mam pocit ze kdyz to nekomu rikam, tak me hned odsuzuji nebo vubec nechapou jak je mala narocna…jinak mam chuvu ale zatim je moc nenechavam samotne…

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 1 inzerát 13.08.19 09:29
@Anonymní píše:
@andelka83 pritel prave prvni 4 mesice pomahal naprosto minimalne, ted posledni 2 tydny je to lepsi, ale ze by ji mel sverenou treba o vikendu na 2 hodiny to ne, nechce. Spolecne obcas zajdeme nekam na vylet, ale tim ze on pracuje a je unaveny tak se mu nechce nic moc delat…mne chybi muj stary zivot, asi jsem uplne nebyla na mimco pripravena, ale ted uz s tim nic neudelam, tak se snazim vymyslet jak to vydrzet

A proč si s někým takovým pořizuješ dítě? To je základ, že se starají oba. Manžel taky pracoval, ale já potřebovala dodělat školu, zajít si kadeřnici, vyspat se - tak když byl doma, přebral si na 2-3 hoďky malou a staral se. Nepřipustila bych to jinak, ledaže by měl opravdu náročnou práci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:31

@Lily Evans pred tehotenstvim se dusoval jak mi bude pomahat a byl to on kdo inicioval dite…to ze se mu nechce nic delat jsem poznala asi az mesic pred porodem…taky mu nikdy nezapomenu ze se mnou nebyl aspon ten tyden po porodu doma, misto toho sel do prace

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15943 příspěvků 13.08.19 09:33
@Anonymní píše:
Ahoj, mam doma skoro 5 mesicni holcicku, v noci nespi a pres den je zlata, ale to jen tak na okraj. Uz po porodu jsem si kvuli kojeni, cisari a kolikam male zazivala krusny mesic az dva. Nakonec se toto obdobi nejak prekonalo, nasla jsem si vypomoc k male na 3-4 dny v tydnu. Ted ale posledni dobou mam pocit ze to doma nevydrzim dalsiho 2,5 roku. Necitim se ze bych se realizovala, nejradsi bych sla do prace…a posledni tyden se nemuzu ani poradne nadechnout, je to jako bych se dusila, pritom venku je prijemny vzduch…nevim, co mam delat…nejake aktivity - vylety, kadernice se snazim obcas delat ale jakmile jsem doma, zase to na me padne…a ze bych se doma necim zabavila uplne nejde, protoze mala spi pres den jen 30 minutovky a ji ak se ji musim neustale venovat

budu za tu jedovatou, ale většina ženský se na mateřský dusí, je unavená, nevyspalá a zoufala, a to že ty máš poct je skvělý můžeš si oddechnout takže nechápu na co si tak moc stěžuješ, většina ženský tohle nemá a hodně z nich k tomu má nepoužitelného chlapa takže bud ráda

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 13.08.19 09:35

Tak si najdi částečný úvazek a pracuj. Stejně máš chůvu, takže v tomto problém není.

andelka83
Generální žvanilka 21156 příspěvků 13.08.19 09:56
@Anonymní píše:

Na to není asi nikdo úplně připravený, to první dítě je změna obrovská. Člověk se první měsíce, roky teprve učí být maminkou. Já už jsem teď ostřílená, starší děti už jsou ve škole, takže toho benjaminka si užívám, a hlavně už mám zkušenosti, tak vím, že to přejde, ale taky jak se k tomu postavit. Starší kluci jsou z prvního manželství, a tam otec taky moc nefungoval. Bohužel se to projevilo i na vztahu no. Strašně mě zklamal tehdy. Zato nejmladšího mám s druhým manželem a ten ví, že dítě vyroste a už to nevrátí. A taky že mám taky právo si odpočinout, vyrazit si sama kam chci a nemyslet pořád na dítě. Mluvte spolu o tom. On pracuje venku, ty doma, psychicky je to fakt náročné. Takže žádné že nechce. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:56

Pokud je ti lépe, když se někomu svěříš, tak se svěřuj.

Chápu i to, proč si s většinou nemusíš sednout. Taky jsem zjistila, že s tímhle tématem se musí v okolí hodně opatrně. Mám kamarádky, které mě sice chápou, ale jen do určité míry a více se nesvěřuji.

Taky nejsem úplně typ být doma. Dcera je velmi živé a vzteklé batole, starší dcera je velmi mírná, hodná, klidná. Z mladší jsme všichni nevyspalí a podráždění. U nás je tohle příčina. Ta nevyspanost a negativita, kterou šíří mladší, byť nemá důvod. Chápu i tvou nespokojenost, jak jsi ji popsala, přestože to vypadá, že si na první pohled nemáš nač stěžovat.

Poradit ti úplně tak neumím, já si hodně čtu a doslova odpočítávám dny, kdy nastoupím na VŠ kam jsem ani nečekala, že se dostanu a dcera do jeslí. Bude to velká finanční zátěž, kterou si uvědomuji, nicméně už nemám stání, už bych se psychicky zhroutila a raději půjdu na brigádu. Pro mou psychiku už to je strop. Dcera bude mít v září 2,5 roku. Do školky se bohužel nedostala. Přitom ona je přesně ten typ, která kolektiv a lítání v něm zbožňuje. Je velmi soběstačná. Docela dobře se s dětmi domluví, umí se obléct, sama najíst. Takže pokud se místo někde uvolní, tak nám ji hnedle vezmou. Nicméně pro mě je to 2,5 letý očistec, kdy se všichni snažíme, nicméně nervová soustava naší dcery je velmi nezralá a už nás to udolalo prostě všechny. Od miminka je velký nespavec, věčně nespokojená, hodně aktivní. Běhala už v 8 měsících, nikdy nelezla, až pak začala sedět. Byla vyšetřena v nemocnici i na neurologii, více pro celou situaci udělat nemůžeme.

Tak jsem se zakladatelko vykecala, promiň. Rozumím a chápu tě. Někdy se nadechnout je těžké.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama