Matka má problematickou hygienu, protože šetří

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 21:36
Matka hygiena

Ahoj, chtěla bych se poradit, jak matce sdělit, ze se za ni vpodstatě stydím. Doma (žije sama) nesplachuje záchod (šetří vodu), nemyje si ruce po wc (šetření ), v koupelně ma plíseň na vane (natankuje ji to) a mě je trapné, když tam přijde třeba další příbuzný a tam nesplachlé wc. Dodám, ze matka je učitelka a problémem s penězi to šetření nebude. Anonym z pochopitelných důvodu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 10988 příspěvků 02.04.19 21:38

Kolik je matce let?

Pvln34
Povídálka 22 příspěvků 02.04.19 21:43

U nás je to podobne :nevim: mamka hodne šetrí, bývame na dedine, nemá návyk umyť si ruky po príchode z vonku (z mesta/ zahrady/od psa) po WC neviem si ruky snáď umýva, WC teda splachuje :lol: ale sprchu si každí deň (ani každí druhí nedáva), práve kvôli vode - nemáme kanalizáciu. Na jednej strane chápem, a snažím sa to rešpektovať, ale sama tak žiť nechcem :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 21:43
stinga
Kelišová 5842 příspěvků 3 inzeráty 02.04.19 21:43

říct jí to natvrdo, můj děda s babičkou taky nesplachovali, ale děda má 95, babička už umřela - splachovali teda tak, že po koupání kýblíkem vybírali vodu z vany a chodili to lít do wc, které nebylo s koupelnou společné :D :poblion:

divine woman
Extra třída :D 10988 příspěvků 02.04.19 21:45
@Anonymní píše:
@divine woman 55

A co matce zkusit uklidit a říct jí, že ti její návyky vadí? Ale asi s tím nic neuděláš, když žije v bytě sama.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9430 příspěvků 02.04.19 21:51

To nemytí rukou by mi vadilo, záchod ať si splachuje jak chce, ale před příchodem návštěvy by se mohla obětovat :D ono když člověk chodí častěji tak pak protece děsně vody, ja když sem teď těhotná a sama doma a běhám na malou co pár minut, tak taky splachnu třeba až napotreti, protože se mi kolikrát mezi těma frekvencema nestihne ani zpátky napustit voda do toho zásobníku :lol:

stinga
Kelišová 5842 příspěvků 3 inzeráty 02.04.19 21:52
@divine woman píše:
A co matce zkusit uklidit a říct jí, že ti její návyky vadí? Ale asi s tím nic neuděláš, když žije v bytě sama.

tak ale snad 55letá učitelka si ještě dokáže uklidit, ne? To není nemohoucí stařenka. A že by za ní chodila - jezdila splachovat po každém použití wc, to asi neklapne :nevim:

Barush
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 02.04.19 22:06

To je ale jen tvůj pohled na věc, pitné vody je sakra málo a mě třeba přijde víc prasácké za každým s prominutím čurnutím znehodnotit 10l vody…Já si naopak takových lidí, co se dokáží uskrovnit vážím. Jak by to vypadalo kdyby si každý člověk na planetě dával denně vanu a zbylo po něm x pytlů obalů od drogerie. Ale jako umýt ruky se dá i dešťovou, o tom žádná… ;) Já jen, že se na to dá koukat z různých úhlů pohledu :mrgreen:

stinga
Kelišová 5842 příspěvků 3 inzeráty 02.04.19 22:09
iPodPrd
Kecalka 196 příspěvků 02.04.19 22:14

Moje babička taky tak šetřila. Byt měla teda naleštěný, ale v zimě jsme se chodili ohřívat na balkon (netopila, aby ušetřila plyn) a jako malí na prázdninách jsme se mohli koupat jen ve škopku, a ten byl společný pro 3 holky a kluka. Vana nebo sprcha nepřipadaly v úvahu :nevim: Poslední roky už byla hodně nepohyblivá a zanedbávala i svou hygienu (prostě necítila, že smrdí potem, ve 30 stupňových parnech a po celodenním pobytu na slunci si jen opláchla obličej… :? ) Pomohlo trošku až to, když na ni mamka udeřila - tvrdě. Že byla celý život taková dáma, táta (můj děda, zemřel než jsem se narodila) se s ní chlubil kde mohl, tak co by asi řekl na to, že je z ní teď taková šmudla. Dost se urazila, ale až do své smrti se zase snažila :nevim: Je to těžké no… :hug:

neila
Extra třída :D 12032 příspěvků 02.04.19 22:29

@Barush a nehrabe ti náhodou? 8o takže žloutenka by byla ok, hlavně, že se šetří vodou? :zed: K čemu pak základní hygienické návyky? Kde si člověk z paneláku asi nahrabe dešťovou vodu? Nebo ve školce, že… Tenhle úhel pohledu je přesně ten extrémní, který civilizace nepotřebuje :roll:

janickaIII
Závislačka 3802 příspěvků 02.04.19 22:44

@Barush v podstatě s Tebou souhlasím. Pitné vody na splachování záchodu je opravdu škoda, ale neznamená to, že by si člověk neměl po použití wc umýt ruce. Bohužel, ale v našich podmínkách zatím moc nefrčí používat na tyhle věci vodu dešťovou nebo třeba tu po umytí rukou apod. Ve spoustě domů by byl problém ten sytém vůbec zavést. Problém je, že se tady dotace, které by se daly využít tímto způsobem, cpou do meliorací a následných rekultivací apod. A také, že společnost stále nevidí, že čisté vody je opravdu nedostatek.

Evkad
Kecalka 127 příspěvků 03.04.19 07:02

Jako obvykle se tady překrucuje. Barush nepsala nic o nemytí rukou, ale o tom, že se ruce dají umýt i v dešťové vodě - také to takhle provozuji na chalupě.

Monchichik
Echt Kelišová 7767 příspěvků 03.04.19 07:18

No asi jí to nějak budeš muset říct, tohle je fakt nechutný. Třeba začni tím, proč musí za každou cenu šetřit tímhle způsobem. Splachovat záchod je prostě zásadní věc. Ale asi to nebude jen o šetření, když je jí jedno, že tam má plíseň. To je o tom, že je jí to jedno, tak zjisti proč. Jak to má s úklidem zbytku bytu?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama