Matky a dcery, vztahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 10:29
Matky a dcery

Ahoj zakládám tuto diskusi, protože bych chtěla vědět, jestli i Vaše matky se v důchodu začínají chovat jako děti. Moje mamka byla fajn člověk, když chodila do práce měla jsem ji jako vzor, dělala vždy někde na postu vedoucí, lidé si ji vážili, ale od té doby co je v důchodu a co ji zemřel manžel, můj otec tak se chová někdy chová jako dítě a jindy zase jako Kelišová. Nejraději by na každého žalovala, začala si hrozně vymýšlet a včera, když jsem ji byla navštívit tak mě zase dostala. Koupila dceři svetr u Vietnamců, sice to není můj styl tento styl se nosil, když já byla malá a cena 139,–Kč mi připadala za tento svetr vysoká ( kdyby jste ho viděli ten matroš), svetr koupila vel. 3 roky dcera, ale tomuto rozměru neodpovídá nosí věci ve vel. 4 až 5 let tak jsem ji řekla, že ji bude malý tak jsem dostala vynadáno, že všechno co koupí je špatně, a že příště již nic nekoupí, řekla jsem jí, že nemusí nic kupovat, že to po ní nikdo nechce, no punčocháče taky na prd 1 kus stál 15,–Kč tak vzala hned 4 kusy, ale dcera tyto nemůže nosit, protože i když jsou několikrát prané tak jí koušou. No o tom jsem raději už před ní pomlčela. Punčocháčů máme dost, máma, ale má potřebu pořád něco kupovat, tak většinou ty věci stejně skončí v Klokánku. No, ale dnes mě dostala, volala mi, že ten svetr chtěla u toho Vietnamce vyměnit za větší, a že Vietnamec jí to odmítl, tak mu tam vyhrožovala, že si přivede někoho z úřadu a při té rozepři s Vietnamcem mi volala, že tam do ní Vietnamec strká, a že ji snad dá i facku. Řekla, jsem ji, at se s ním nehádá, at to nechá být, že já tam určitě ted za ní nepojedu to tam vyřešit, což asi chtěla, tak mi zavěsila telefon a řekla mi, že vícekrát nic nekoupí. Jenže, já vím, že zase koupí a už teď se toho bojím, pořád poslouchat, proč to dcera nenosí, že no jo, co koupím já tak to je vždy špatně atd. Holky máte taky takové matky. Nechci, aby dceři něco kupovala na sebe kupujeme jí toho dost, ale je to fakt na hlavu, někdy se vážně chová jako malé dítě.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 15.11.14 10:35

@petru80
Evidentně ti chce udělat radost a něco koupí, co ale neodpovídá tomu, co tvá dcerka potřebuje. Buď bych jí řekla, že když ti chce udělat radost, ať koupí tebou vybranou věc nebo ať nekupuje nic, protože dcera toho má hodně a pak se nemůže divit, že to vše nestíhá unosit. Popravdě je to složité a nevím jestli to má vůbec řešení, když píšeš, že babi stejně příště něco zase koupí :lol:.

LadyPet
Závislačka 3968 příspěvků 15.11.14 10:48

Tebe bych teda chtěla mít za dceru..ještě jak o ní píšeš, matka :roll: Prostě chce udělat jen radost, že na vás myslí, proč jí prostě jen neřekneš, že je to moc hezké, že sice nevíš, jestli to dcerce bude, že by bylo lepší kupovat příště velikost takovou a takovou? S punčocháči zase, poděkovat, jé ty jsi hodná.. a pak jí zavolat, že dcerku koušou - tak už je pro příště raději nekupuj maminko? Takhle by to nešlo :nevim: Třeba je to jen můj pocit, ale přijdeš mi na ní zlá..

Malaga
Nadpozemská drbna 25350 příspěvků 15.11.14 10:54

@petru80 Zkus se na to kouknout očima svojí mamky. V práci asi pracovala s lidma.Doma žila s taťkou a teď je sama a má potřebu být užitečná, snaží se. Zpětná vazba je ta, že nic neudělá dobře, nic Ti není dost dobré…
Svoji chybu se snaží opravit, tak jde svetr vyměnit (možná proto, aby ho vnučka opravdu mohla nosit a možná proto, aby se dočkala pochvaly od tebe).Nevím, proč prodavač výměnu odmítl - asi byl rád, že se toho kousku zbavil.Ona ví, že nemůže „úkol“ splnit, tak se ho k tomu snaží donutit. Prodavače to rozčílí, je agresivní. Mamka Ti volá o pomoc a Ty (kvůli které to všechno podstupuje s těmi nejlepšími úmysly) jí řekneš, že to teď určitě nepojedeš řešit, ať to nechá být.
Jak se ta Tvoje mamka asi tak mohla cítit?
Jasně staráš se o svoje děti, řešíš záležitosti svojí rodiny, asi Tě chování Tvojí maminky štve. Možná kdybys jí vymyslela nějaký úkol nebo pomoc, kterou by zvládla dle Tvých představ, tak by oběma bylo lépe.
Nemyslím si, podle toho co jsi napsala, že by se Tvoje mamka chovala jak malé dítě. ;), M.

atominnka
Generální žvanilka 22016 příspěvků 15.11.14 11:00

@petru80 přijdeš mi dost ostrá teda… nevím, možná to je tak zní z tvého psaného projevu, ale myslím, že @LadyPet to trefila…
Jinak moje tchyně to taky dělá - koupila např synovi body vel 104 :mrgreen: byly mu těnkrát 3měsíce. No, poděkovala jsem, body mám na půdě, nosit ho 100%nebude :nevim: neřeším. chtěla udělat radost. Dceři ke 2.narozkám zase koupila rifle na velikost 6-7let, od vietnamců, jsou nějak podšitíé a koušou. Zase… děkuji, jste hodná… a jsou na půdě :nevim:
Pokud se zeptá na vel, odpovím, řeknu třeba o číslo větší a ona tak koupí.. A když ne, tak poděkuju a schovám… :nevim:

petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 11:02

Ano jsem na ni zla, protože už tolikrát jsem ji říkala ať si raději koupi něco pro sebe, že dcera to neunosí, ale je to k ničemu, máma je zadluzena má 2 kreditní karty, prázdné, jednu pujcku v bance a účet do mínusu, ktery má také prázdný já ji měsíčně přispívám 1.tis Kč a když s ní chci o tech dluzích mluvit, aby tak neztrácela, když chci vědět co z tech karet pořídila, že to není nikde vidět, řekne mi, že se o tom se mnou o tom bavit nebude, že je to její věc. těch 1. tis ji dávám za psa, kterého nám hlida dcera je alergická nemůžeme ho mít doma.

mrs.gendy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 11:05

Tva mama se snazi bejt nekomu uzitecna. Uz nema praci, muz ji odesel. Musis pochopit, jak tezke to pro ni musi byt. Chce pozornost. Tak ji ju dejte. A to ze koupi neco u vietnamcu. Booooze, tak asi nevi, ze v jinych obchodech se da koupit levneji a lepsi kvalita. Tak ji vezmi do jineho obchodu.
Az ty jednou budes stara, budes mit odpracovane roky, zemre ti manzel, deti odejdou…vzpomen si az budes i ty kupovat u vietnamcu pro svoje vnoucata a vzpomen si, jak budes rada jen za sms od nekoho, protoze ti pozdeji prijde, ze svuj zivot jsi uz prozila…
je mi tve mamky lito. Neco jineho je, kdyz duchod spolu stravi dva lide. Ale sama…

petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 11:09

Vím, že o ni moc dobře nepíši, ale hrozně mě zklamala, měla jsem ji vždy za vzor, ale ona neumí vyplnit svůj čas jinak než tím, že chodí po obchodech a jen utrácí a utrácí. Snažím se ji vyplnit program, chodí vyzvedávat dceru do školky, 2× týdně přihlásila jsem ji do knihovny, do klubu důchodců, do klubu důchodců chodit nechce tak nudu vyplňuje nakupováním. Já bych ji chtěla pomoc, už jednou jsem ji úvěry spojila v jeden, ale netrvalo dlouho a pořídila další kreditní karty a teď jen pořád poslouchám jak ji zbývá na den na jídlo 50,–Kč, ale když dostane důchod, poplatí dluhy tak jde a zbytek co ji zbývá z důchodu utáhne za ( pro mě kraviny). A pak zase čerpá na jídlo z těch karet.

petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 11:11
@mrs.gendy píše:
Tva mama se snazi bejt nekomu uzitecna. Uz nema praci, muz ji odesel. Musis pochopit, jak tezke to pro ni musi byt. Chce pozornost. Tak ji ju dejte. A to ze koupi neco u vietnamcu. Booooze, tak asi nevi, ze v jinych obchodech se da koupit levneji a lepsi kvalita. Tak ji vezmi do jineho obchodu.
Az ty jednou budes stara, budes mit odpracovane roky, zemre ti manzel, deti odejdou…vzpomen si az budes i ty kupovat u vietnamcu pro svoje vnoucata a vzpomen si, jak budes rada jen za sms od nekoho, protoze ti pozdeji prijde, ze svuj zivot jsi uz prozila…je mi tve mamky lito. Neco jineho je, kdyz duchod spolu stravi dva lide. Ale sama…

Já jí řekla, že v Kiku koupí lepší kvalitu za stejné peníze, odpovědí bylo, že tam se ji jet autobusem nechtělo, i když MHD má zadarmo, že to je daleko.

petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 11:15

Chtěla bych od Vás vědět, jak by jste to řešily se svými rodiči Vy, protože já už nevím.

atominnka
Generální žvanilka 22016 příspěvků 15.11.14 11:23

@petru80 Hele, ten klub důchodců - neurazilo jí to? Jakože se třeba necítí jako důchodce? Já si myslím, že nevím, jak zabít čas a proto blbne.
Je to hrozně složitý, tahle situace. Moje babi - 80let - má hromadu aktivit - v pondělí biblická hodina, v úterý univerzitu třetího věku, ve st nic, čt angličtina, pátek nic.
Je starostka Orla, takže zařizuje a pořádá schůze, chodí na procházky, na koncerty(dali jsme jí předplatné), občas vyrazí na nějaký pochod s turisty, občas do divadla do plzně (pokud jedou např turisti).. Sem tam jede s námi na výlet.
Každý den přijde k nám (bydlíme vedle sebe) a sebere mi děti, i přes to, že jí říkám, že má odpočívat. Když náhodou jeden den děti nemá, druhý den si stežuje, že je neměla.. :lol: Hlídat dlouho ji tedy nenechávám, má tam prcka(je mu rok) je když jsem doma nebo jdu s malou do školky.
Občas je to hodně složitý (ponorka), ale na ní jde vidět, že jí to hraní si prospívá, vždycky ožije…

mrs.gendy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 11:25

@petru80 a jak dlouho je v duchode? No jo, to je normalni, ze vsechno ted je daleko a nebo, ze proste neco nejde. Ono se to zlepsi ;) az ji neco chytne, tak to bude jine. Byt tebou, tak se snazim nejak vdechnout druhy dech. At uz kosmetikou, kadernici, vikend wellnes. Neco cim ji naznacis, ze nepatri jeste do stareho zeleza :think:

petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 11:27

Atominnka - neurazilo, právě, že oni pořádají výlety a různé pochody, já ji tam poslala, ale ona mi řekla, že tam byla, a že už nové důchodce nepřibírají. Jenže já si to ověřila a nové důchodce přibírají, podle mého tam ani nebyla.

petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 11:32

Ke kadeřnici chodí každé dva měsíce, na kosmetiku chodit nechce, nepoužívá ani žádné krémy, vždy po nich zčervená, byla jsem s ní 2× v lázních, 1× ve Františkových a 1× v Mariánkách, ale to také nejde pořád, tolik peněz zase s manželem nemáme, abych s ní mohla jezdit do lázní každý rok 3×. Brala jsem ji někdy na návštěvu ke tchýni o víkendu, jenže, když jsem byla svědkem toho, že začala tchýni vyprávět, že má nádor na mozku, ale, že neroste a proto ji ho nebudou operovat ani nemusí chodit na chemoterapie tak jsem se tak styděla, že vícekrát jsem ji tam nevzala, protože to není pravda.

petru80
Kecalka 354 příspěvků 15.11.14 11:34

V důchodu je 4 roky. 2 roky co otec zemřel. Holky já si teprve teď uvědomuji, proč můj táta byl pořád na rybách, on to asi s ní musel mít také hodně těžké. I když vždy před námi očerňovala jeho a ze sebe dělala chudinku. Když byl táta ještě naživu tak jsem se s nimi tak často nestýkala, takže jsem ji vše věřila, po úmrtí táty jsem ji našla byt u nás ve městě a jsme v kontaktu ob den a já teprve teď zjišťuji, jak to asi vše bylo. Nebydlela jsem s nimi od 17 let.

Příspěvek upraven 15.11.14 v 11:37

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >