Psychické týrání ze strany prarodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 12:54
psychické týrání ze strany prarodiče

Ahoj holky.. jdu k vám pro radu protože už jsem zoufalá.. Abych to objasnila, máme velký 3 generační barák, 3 patra, dole bydlí babi s dědou uprostřed mamka a nahoře my s přítelem a malým rok a půl.. a je to hnusné napsat, ale mrzí mi to, ale moje babi je tyran přímo diktátor.. všechny kritizuje, všem nadává, jak by všechno ona udělala jinak.. nejhůře jsem na tom já s dědou, protože když ostatní odjedou do práce, tak po nás doslova jde protože nemá co dělat.. jenže děda už moc neslyší, tak si pustí nahlas rádio a televizi a ignoruje jí.. a už to graduje tak, že dnes přišla k nám nahoru, malý nemocný s antibiotikami, věčně mu tečou nudličky, já chřipka, babi tam vlítla a začala řvát, protože jsem si nevšimla milimetrové nudličky, že mu kouká z nosánku, že do prele ta máma ti ani neutře nudle.. ani najíst pořádně nedostaneš, podívej se na něj, jak je hubenej( muj přítel i já jsme vysocí a hodně hubení, tak nemá po kom být silný), proč proboha nemůže být její dítě, že by vypadal úplně jinak, že je to chudáček, že jsme si ho pořádili v mladym věku a umíme hono.. oboum nám je 24, což si myslím, že není nijak pohoršující věk na založení rodiny.. že jsem úplně neschopná a tak.. takovéhle hádky a výčitky jsou na denodenním pořádku, ale jen když neni doma muj přítel, protože před ním chce být hezká, to samé dělá mamině, a pak ani jeden ani můj přítel ani mamky, nevěří, že taková je.. jindy, dělám že ji neslyším ale mrzí mě to, nebo jdu s malým ven si pročistit hlavu, ale dnes jsem ji poprosila že mi fakt neni dobře a jestli mi chce pořád urážet, tak ať jde prosím dolů do svého tak mi řekla, že jsem parchant, že jí vyhazuju, a že už tam v životě nepřijde, a že malý k nim chodit taky nebude.. přitom malý je má hrozně rád :,(.. Omlouvám se jestli je v tom chaos píši to v rychlosti, a ještě na to přes slzy skoro nevidím.. mrzí mi, že se takhle chová moje jediná babička :,( :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ivik21
Generální žvanilka 20836 příspěvků 14.11.14 12:57

Není babi nějak nemocná? :think:

Jinak my to taky schytáváme od tchýně, protože je vážně nemocná a momentálně i nemohoucí, takže to je nejspíš jiný příklad 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 13:00
M

Jak dlouho se takhle chová?

Mám v rodině podobný typ člověka, mého otce, kterému je lehce přes 50, ale ten to má v povaze, je zlý.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 14.11.14 13:00

Zamci se v bytě a když tam není přítel, tak ji tam nepoustej. Nepises, kolik jí je, ale z některých starých lidí se stávají týrání, protože je štve, že stárnou a potřebují si dokázat moc, znám takové případy. S koncem tam chodte jen v přítomnosti tatínka. Výčitky svědomí bych neměla, ty na ni hnusná nejsi, jen se pasivně bran té její agresi.

Blekota
Závislačka 2874 příspěvků 14.11.14 13:05

@ProfZav souhlasím, zamkni si nahoře byt (pokud to jde) a dělej, že tam nejsi. Horší bude, pokud tam máte zvonek. Aby zezdola na vás nezvonila jak pominutá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 13:05

Je jí 67 let, prodělala rakovinu, když jí bylo 40, ale z té se dostala a v době, když jsem otěhotněla si zlomila krček v kyčli, ale chodit může dál.. bere tedy prášky na nervy, ale ona ne její, ale dědovo, doktor je napíše dědovi a ona mu je zobe, prý je jí po nich lépe.. moje mamka říká, že je taky zlá, ale já se víc hrozím toho až malý bude víc vnímat a ona přijde a bude říkat malému jak je jeho máma strašná a neschopná :(.. přitom dětství u ní bylo krásné, já jsem jí jako dítě zbožňovala.. hrozně to bolí

Popelka-9
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 13:06

Bud odstěhovat nebo holt zůstat a smířit se s tim - třeba zamykat a babičku ignorovat.. :nevim: Nic lepšího mě nenapadá.. :nevim:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 14.11.14 13:06

A byla taková vždycky? já mám zas tyrana přítele, takže vím jak ti je..jenže máme spolu díte, takže je to velmi složité, ale je to hrozný život, neporadím, sama jsem na dně :cert:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 14.11.14 13:07

Tak malymu rekneš, že babovku máte rádi, ale že je nemocná a proto říká ty ošklivé věci, že za ro nemůže a že to rozhodně není pravda. Ale příprav se na to, že může být hůř..

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 14.11.14 13:08

@madrianova Mít dítě s tyranem tak zdrham, než to dítě začne vnímat..

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 14.11.14 13:08

Z vlastní zkušenosti můžu napsat, že některým starým lidem prostě hrabe… A bude to spíš asi horší než lepší, bohužel. Někdy jsou to takové stavy, že je ten starý člověk skoro normální a pak mu najednou přepne… Stařecká demence je sviňa.
Vzhledem k tomu, že asi těžko se můžeš jen tak odstěhovat… tak se aspoň zamykej. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 13:10

Takže se takhle nechovala vždycky, je nemocná, pravděpodobně trpí stařeckou demencí.
Byla bych k ní velmi slušná. Ale v bytě bych se určitě zamykala, nikdy nevíš, co jí může přelítnout přes noc, může vás klidně i fyzicky napadnout.

sisi 1111
Kecalka 480 příspěvků 14.11.14 13:11

Třeba by babička potřebovala jen mezi lidi :think: Kolik jí je?

sisi 1111
Kecalka 480 příspěvků 14.11.14 13:15

…Jo, už jsem si to přečetla (věk)…

quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 14.11.14 13:16

Taky si myslim, presne takhle se projevuje casto nejaka demence. proste ty starecke choroby. starousci zacinaj bejt sprosty, vlezly, proste samy lepsi vlastnosti se u nich projevujou :mrgreen: ale tim to nechci zlehcovat. jestli to je tak tak se proti tomu asi nijak neubranis. nebo to ale muze bejt jen nuda. neco podobnyho mam se svoji mati, ktera je hodna zenska, ale az moc do vseho strka nos, nechodi do prace tak nema co delat a jediny co ji bavi je komandovat ostatni a jejich zivoty. takze mozna najit ji nejaky jiny hobby misto toho aby vas furt sekyrovala? i kdyz to se taky snadno rekne a hur dela… preju pevny nervy

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >