Maturita bez matematiky a tip na školu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 11:56
Maturita bez matematiky a typ na školu?

Dobrý den, nemáte doporučení na nějakou školu v Praze a okolí, která nabízí maturitní studium bez matematiky. Vím, že letos je poslední rok, kdy je možné nastoupit. Děkuji za info :-) a chtěla bych to ještě stihnout.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 15.07.19 12:09

Většina maturitních oborů je zatím bez povinné matematiky - peďáky, knihovnicko-informační, sociální obory, průmyslovky, umělecké obory…

Prozatím je povinná pro gymnazisty a pro studenty lyceí. A to pro všechny co nastupovali loni, letos a všechny co nastoupí. Není to tak, že pokud nastoupíš příští rok na gympl, a nic se nezmění, tak nebudeš muset maturovat z matematiky.

Ale v tuhle chvíli je vcelku vysoká šance, že projde návrh na zrušení zákona který je teď ve sněmovně.

Rozhodnout se musíš někdy do jara, ne?

Pokud chceš jít na gympl, ale bojíš se matematiky, tak zatím, nepanikař a počkej jak dopadne ten návrh zákona. Na lyceích, která bývají technicky či ekonomicky orientovaná je matematika tak jako tak důležitá.

A pokud nejsi studijní typ, tak si vyber školu podle toho, co tě zajímá a baví.

Jako čistě teoreticky, pokud máš talent a najdeš si někoho dobrého na přípravu na přijímačky a začala bys fakt makat, tak teoreticky máš šanci i na nějakém tom uměleckém oboru.

Pajka89
Závislačka 2503 příspěvků 15.07.19 12:09

To si budes vybirat skolu a svoje zamereni do zivota jenom podle toho, kde neni matika? Dost casu se ji do maturity doucit..

Trojlístek
Závislačka 3875 příspěvků 15.07.19 12:20
@Pajka89 píše:
To si budes vybirat skolu a svoje zamereni do zivota jenom podle toho, kde neni matika? Dost casu se ji do maturity doucit..

Nevidím na tom nic špatného. Já takhle volila i VŠ a jsem velmi spokojená. Ve finále mi matematika nikde nechyběla. Ze střední školy mi stačily velmi dobré základy účetnictví. Matematické propočty po mně nikdy nikdo nechtěl, tak proč si komplikovat život něčím, co nevyužijete. Nejsem matematický ani technický typ. V životě mě to nijak neomezuje.

epsice
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 15.07.19 12:24

@Pajka89 tak rozhodne je lepsi si uvedomit ze na to nema uz ted nez pak ve ctvrtaku pred maturitou z matematiky…

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 15.07.19 12:27
@Pajka89 píše:

no, právě že ne. Celý ten systém je blbě vymyšlenej a ještě hůř realizovanej. Pokud člověk nemá štěstí na dobré matematikáře na základce a prostě nemá silnou numerickou inteligenci, tak případné zpoždění ze ZŠ na SŠ prakticky nejde dohnat, pokud se to má vejít do blbě konstruovaných požadavků Cermatu, který nemá od ministertva zadání co má testovat, tak testuje to co se nejsnáze hodnotí.

Letos z matematiky neprošlo 53% přihlášených studentů. A to jsou ti, co si věřili, že by to mohli dát. To je naprosto očividná chyba toho testu, respektive celého systému státních maturit. Dobře konstruované testy mají rozložení úspěšnosti jiné a především je potřeba aby maturitní testy z různých oborů byly srovnatelně těžké.

Celé to vede k takovým deformitám, že žáci namísto toho, aby hledali obor, který rozvíjí jejich vlohy hledají takový obor, který přežijou.

Cermat vyhodit do vzduchu a státní maturity zrušit a začít s reálnou debatou o tom jaké má být sekundární školství garantované státem a jaké jsou jeho vzdělávací cíle. Když vím co má absolvent umět, tak se pak daleko snáze řeší, jak ověřit, že to umí.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 15.07.19 12:33
@Pajka89 píše:

a proc ne, asi to nebude typ na stavarnu nebo astrofyziku.

mojmira
Hvězda diskuse 78851 příspěvků 15.07.19 12:37
@Pajka89 píše:

co je na tom divného? také jsem to tak udělala… a na zdravce se také nematurovalo z matematiky, nevím, jak je to nyní

pristelepe
Kecalka 212 příspěvků 15.07.19 12:38
@Pajka89 píše:

To není pravda. Žáci s dyskalkulií, kteří jsou integrováni se to opravdu nedoučí. U zkoušky dostanou jen čas navíc. Víc nic. Často jde o velmi inteligentní žáky, kteří ovšem maturitu z matematiky nikdy nezvladnou. Spc jim neporadí, co mají dělat, takže situace dost strašná. Nikoho to nezajímá, každý krčí rameny. Teď 3 takové doučuji. No, proste to stejně nejde, maturitu nezvladnou.

mroe
Neúnavná pisatelka 16067 příspěvků 15.07.19 14:14
@Anonymní píše:
Dobrý den, nemáte doporučení na nějakou školu v Praze a okolí, která nabízí maturitní studium bez matematiky. Vím, že letos je poslední rok, kdy je možné nastoupit. Děkuji za info :-) a chtěla bych to ještě stihnout.

Tak vzhledem k chybe jiz v nadpisu bych asi hledala skolu i bez cestiny…

sagina
Echt Kelišová 8080 příspěvků 15.07.19 14:37
@Ou píše:
Většina maturitních oborů je zatím bez povinné matematiky - peďáky, knihovnicko-informační, sociální obory, průmyslovky, umělecké obory…Prozatím je povinná pro gymnazisty a pro studenty lyceí.

jak to? mně nastupovala holka na odbornou SŠ loni, tedy teď skončila prvák. před začátkem školního roku nás škola informovala, že pro ně už je matika povinná, takže dělají nějaké změny ve výuce, což nás stálo asi šest stovek na pracovních sešitech (ale nešlo jenom o sešity, mluvilo se i o navýšení hodin a menších skupinách na matiku). myslela jsem, že tedy pro od loňska nastoupené studenty maturitních oborů je povinná pro všechny, vyjma v zákoně vyjmenovaných výjimek (zdravotnické, umělecké a sociální školy). aspoŇ tedy holka zatím s matikou na maturitu počítá, i když z toho nadšená zrovna není, protože dobrovolně by ji nevolila.

pristelepe
Kecalka 212 příspěvků 15.07.19 15:00
@sagina píše:
jak to? mně nastupovala holka na odbornou SŠ loni, tedy teď skončila prvák. před začátkem školního roku nás škola informovala, že pro ně už je matika povinná, takže dělají nějaké změny ve výuce, což nás stálo asi šest stovek na pracovních sešitech (ale nešlo jenom o sešity, mluvilo se i o navýšení hodin a menších skupinách na matiku). myslela jsem, že tedy pro od loňska nastoupené studenty maturitních oborů je povinná pro všechny, vyjma v zákoně vyjmenovaných výjimek (zdravotnické, umělecké a sociální školy). aspoŇ tedy holka zatím s matikou na maturitu počítá, i když z toho nadšená zrovna není, protože dobrovolně by ji nevolila.

Přesně tak, pokud se něco nezmění ( modlím se, ať změní), tak maturova t z matematiky budou.

Peggi
Kecalka 476 příspěvků 15.07.19 17:07

Holky a jak je to u Předškolní a mimoškolní pedagogiky? Je taky zahrnutá ve výjimce?

sagina
Echt Kelišová 8080 příspěvků 15.07.19 20:06
@Peggi píše:
Holky a jak je to u Předškolní a mimoškolní pedagogiky? Je taky zahrnutá ve výjimce?

není ve výjimce. tam matiku nutně potřebuješ, aby sis uměla přepočítat svěřené dětičky a žádné jsi nikde nezapomněla :nevim: :mrgreen:

teď koukám do nařízení vlády k maturitám z matiky a stejně je to zvláštní - masér sportovní a rekondiční maturitu z matiky mít musí, ale masér ve zdravotnictví ji mít nemusí. zrovna tak kosmetička ji k maturitě potřebuje, ale praktická sestra nebo latoratorní asistent ne :think:

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 15.07.19 20:14

@pristelepe Lidé strašně zlenivěli a celý systém je postaven na hlavu. Dneska skoro stačí zaběhnout do poradny a za 5 minut vybíháš s papírem, že jsi dyskalul.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama