Maximální výživné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petr_13
Povídálka 38 příspěvků 08.01.18 14:26
Maximální výživné

Strucny dotaz. Za tri roky prace jsem dostal premii cca 200.000,–. Nikdy predtim jsem ji nedostal a byl to vyjimecny pripad. Nikdy uz ji asi opet nedostanu. Je to pecka, jenze jsem v rozvodovem rizeni. Neni to muj bezny plat a na 99% uz to mit nikdy nebudu. Jenze takovou vyplatu jsem opravdu jednou dostal.

Tak a co ted s tim? Muj normalni plat je 25.000,–
To mi opravdu na dve deti spocitaji 40.000,– vyzivne a sve jeste zene dam 100.000,– jako pulku z tohoto platu v ramci SJM?

To si to muzu jit rovnou hodit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
veria
Generální žvanilka 23799 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 14:33

To ne, určí výživné z normálního platu a za ten měsíc co jsi dostal tu odměnu můžou dat zvýšené. Ale jen za ten jeden měsíc. Jinak ano, spadá to do SJM ale to se řeší jako celek.

Keyllah
Echt Kelišová 9759 příspěvků 08.01.18 14:49
@veria píše:
To ne, určí výživné z normálního platu a za ten měsíc co jsi dostal tu odměnu můžou dat zvýšené. Ale jen za ten jeden měsíc. Jinak ano, spadá to do SJM ale to se řeší jako celek.

A nebude to tak, že soud bude chtít z práce napsat jeho průměrný příjem za rok 2017 a oni mu tam tu odměnu rozpočítají? :think: protože např. u 13tých platů se taky každý rok na jeden měsíc nezvyšuje výživné…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 14:56

Určitě ne, prémie nejsou nárokovatelná složka mzdy a tedy se s ní nemůže počítat při výpočtu běžného výživného, takže pro výpočet se k této prémii přihlížet nebude.. manžel má taky jednou za rok hodně vysoké prémie, ale při výpočtu výživného na děti se s nimi nepočítalo, vycházelo se pouze ze základního platu.. SJM končí až nabytím právní moci rozsudku o rozvodu a tedy prémie do SJM spadá a pak záleží na tom, jak si SJM rozdělíte.. manžel to měl s bývalou tak, že peníze byly 40 % na 60 % a jí zůstalo všechno vybavení domácnosti a jedno auto.. je ale pravda, že měli sepsanou dohodu o všem - děti, rozvod, majetek..

veria
Generální žvanilka 23799 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 14:58

No ale 13. plat je každý rok… já teda mám z praxe ze to udělali pri mimořádném příjmu takto… ale zaměstnavatel by měl uvést, ze se jednalo o mimořádnou odměnu. Taky bude záležet na soudci ale navrhla bych to takto. V nejhorším muže pak požádat o snizeni…

Keyllah
Echt Kelišová 9759 příspěvků 08.01.18 15:01
@veria píše:
No ale 13. plat je každý rok… já teda mám z praxe ze to udělali pri mimořádném příjmu takto… ale zaměstnavatel by měl uvést, ze se jednalo o mimořádnou odměnu. Taky bude záležet na soudci ale navrhla bych to takto. V nejhorším muže pak požádat o snizeni…

jj, podle mě hodně záleží, když udělá OS dotaz na zaměstnavatele, jestli ten to rozpočítá do průměru, nebo ne…do SJM to dle mého spadne, ale s tím výživným těžko říct, protože i ty prémie mohou být častější a kolikrát daleko větší než „přiznaný“ plat a i z toho by se mělo vycházet :think:

Hadumi
Extra třída :D 13574 příspěvků 08.01.18 15:29

Záleží na soudu a hlavně soudci. Někdy ti tu prémii započítají a udělají průměrný měsíční příjem, někdy z toho sice udělají průměr, ale budou vnímat, že to byla jednorázová částka a někde to řešit nebudou. A taky tedy záleží, jak soud bude probíhat - tedy jestli se domluvíte, nebo to bude bitva…

admin
Extra třída :D 11312 příspěvků 08.01.18 15:33

Dobrý den,

věřím, že Vám pomůže také odbornice z poradny o rodinných financích na eMiminu - stačí do poradny vložit dotaz.

Držím palce :kytka:
adminka Eliška

Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 08.01.18 15:49

Tyk ty peníze vyber a dej své mamince jako poděkování za podporu například při studiu. Po rozvodu ti je může vrátit a můžeš je pro sebe a své děti použít dle vlastního uvážení.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49514 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 16:23
@Anonymní píše:
Určitě ne, prémie nejsou nárokovatelná složka mzdy a tedy se s ní nemůže počítat při výpočtu běžného výživného, takže pro výpočet se k této prémii přihlížet nebude.. manžel má taky jednou za rok hodně vysoké prémie, ale při výpočtu výživného na děti se s nimi nepočítalo, vycházelo se pouze ze základního platu.. SJM končí až nabytím právní moci rozsudku o rozvodu a tedy prémie do SJM spadá a pak záleží na tom, jak si SJM rozdělíte.. manžel to měl s bývalou tak, že peníze byly 40 % na 60 % a jí zůstalo všechno vybavení domácnosti a jedno auto.. je ale pravda, že měli sepsanou dohodu o všem - děti, rozvod, majetek..

Soud zajima prijem za posledhi rok. Je mu fuk, jestli jsou to premie, zakladni. zda, ospbni ohodnoceni…

Hvězda diskuse 49514 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 16:26
@admin píše:
Dobrý den,

věřím, že Vám pomůže také odbornice z poradny o rodinných financích na eMiminu - stačí do poradny vložit dotaz.

Držím palce :kytka:
adminka Eliška

Ta vi o alimentech prd. Odkazuje na pravni poradnu.

Hvězda diskuse 49514 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 16:29
@Karleon píše:
Tyk ty peníze vyber a dej své mamince jako poděkování za podporu například při studiu. Po rozvodu ti je může vrátit a můžeš je pro sebe a své děti použít dle vlastního uvážení.

Tak stejne tak manzelka muze vybrat dvojnasobek a dat sve matce…

Petr_13
Povídálka 38 příspěvků 08.01.18 18:08

To jako můžu ze svého účtu vybrat a tím to vyjmu z SJM? Za jakým účelem bych to mohl vybrat, aby to nebylo vzato jako mimořádný výběr a tím podezřelý?

Každopádně posledně soudkyně chtěla čistý příjem za 12 měsíců a udělala si průměr. Nezajímalo jí co je mimořádný příjem apod. Prostě dostal, tak dostal.
Proto mám takový strach, protože jakou jsem měl radost z prémie, tak nyní mám obrovský strach, že mě to vyloženě zničí. Tohle by bylo likvidační. Příjem čistý reálně cca 20.000,– a nyní ty prémie. Neměl bych na výživné ani omylem.

zoidberg
Extra třída :D 12047 příspěvků 08.01.18 18:15

Jste v rozvodovém řízení, účty byste již měli mít rozděleny a hospodařit zvlášť. Je velmi riskantní v tomto stavu ještě sdílet společné prostředky. Klidně peníze výběr a někam schován, maximálně tě donutí polovinu vrátit. Manželka k nim stále má přístup?

Petr_13
Povídálka 38 příspěvků 08.01.18 18:23

Už víc jak rok spolu nežijeme a samozřejmě, že mám vlastí účet. Vždy jsem měl.
Nic mi nevybere, ale upřimě po takové době se mi nechtějí dávat prémie, na kterých neměla žádných zásluch. Jak to udělat?

Stejně mě víc ale trápí alimenty. Jestli je spočítají i s těmi prímiemi, tak budu ve výsledku platit víc jak za celý měsíc vydělám. To mě trápí ovšem víc.
Teď mi jedna právnička řekla, že se mám modlit, aby soudkyně nechtěla čistý příjem za 3 měsíce a neudělala průměr. To prý taky časo dělají a o si to půjdu rovnou hodit. Z čeho bych to měl platit? 8o

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >