měkká hlavička

Hanča21
4.11.09 15:10

měkká hlavička

Dobrý den,

mám 14ti denní holčičku a našla jsem jí na hlavičce na levé straně v zadu měkou část lebky. Fontanela bývá nahoře na hlavičce. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15466
4.11.09 15:24

Pokud vím, tak fontanel je na hlavičce několik. Jestli 5, teď si nejsem jistá, ale nejvýraznější je právě nahoře. Pokud to není nic velkého, tak se zeptej při další návštěvě u mudry, ale pokud se ti něco nezdá, tak zavolat můžeš kdykoliv, oni ti poradí určitě víc. Abych pravdu řekla, tak jsem u kluka žádné další nenašla (ani nehledala), ale je možné, že ji tam taky měl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
4.11.09 15:32

Nahoře na hlavičce je velká fontanela, ale na hlavičce jsou i menší fontanely v místech, kde srůstají jednotlivé lebeční kosti. Takže bych řekla, že to je normální, ale nejsem odborník a malé fontanely jsem na svých dětech ani nehledala. Nejlepší je zeptat se pediatra :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
4.11.09 15:33

hihi, já než se dohrabu k poslání odpovědi, tak už jsem druhá :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
4.11.09 21:14

Ahojky, už jsem jednou podobnou diskusi zakládala a tohle mi odpověděla Taminka:

Ahoj
tohle jsem se docetla na mojedite

„Od šestého týdne života se fontanely začínají uzavírat. Malá fontanela a spánkové a týlní fontanely se zcela uzavřou do konce prvního roku života, velká fontanela má na to čas ještě řadu měsíců. U každého dítěte se uzavírá různě rychle. Zatímco u některého není po prvních narozeninách téměř hmatná, u jiného se uzavře teprve mezi druhým a třetím rokem věku. “

No a pak jsem se ptala dětské dr. a ta mi řekla, že je času dost na to aby to srostlo malému, že mám být v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama