Menopauza, gynekolog v Brně

397
1.10.20 16:29

menopauza, gynekolog v Brně

Ahoj ženy :) Gynekolog mi sdělil, že procházím předčasnou menopauzou (je mi 43 let) a jako léčbu navrhuje léčbu hormonální. Nechce mi cpát se hormony, ale gynekolog mě poměrně vyděsil vylíčením toho, co mě potká, pokud hormony nebudu užívat. Máte některá zkušenosti i s nehormonální léčbou? Případně neznáte gynekologa, který by byl ochoten přistoupit i na nějakou alternativu? Díky moc za rady. K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29208
1.10.20 17:03

A co tě má čekat? Nebo-jak se to u tebe projevuje? Já teda nevim, ale od 40 ti už je to vcelku normální děj. Může být. Každá tím procházíme v jiném časovém údobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
1.10.20 17:08
@berry4 píše:
A co tě má čekat? Nebo-jak se to u tebe projevuje? Já teda nevim, ale od 40 ti už je to vcelku normální děj. Může být. Každá tím procházíme v jiném časovém údobí.

Infarkt, zlomeniny, samé hrůzy :) Obecně asi gynekologové rádi předepisují hormony, čemuž bych se asi ráda vyhnula…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29208
1.10.20 17:14
@karjak píše:
Infarkt, zlomeniny, samé hrůzy :) Obecně asi gynekologové rádi předepisují hormony, čemuž bych se asi ráda vyhnula…

A jak se ta menopauza projevuje u tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
1.10.20 17:45
@berry4 píše:
A jak se ta menopauza projevuje u tebe?

Kromě toho, že nemám menstruaci, nijak dramaticky. Občas nějaký ten nával. Menopauza potvrzená z krevních testů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29208
1.10.20 17:55

@karjak takže jsi už bez… No, mě to tak nějak začlo haprovat v cca 44ti. Ale bylo to dost velké období i stresů. (práce) Začala jsem posléze, za cca rok na to užívat na radu kolegyně GS Merilin a musím zaklepat, že se mi vše srovnalo, návaly 0, psychika taktéž. Jsem teda o nějaký ten rok starší, ale zatím to drží, i když už to taky nebude dlouho trvat. Pokud už nemáš menzes, nějak nerozumím tomu, proč by tě měl doktor krmit HA. Ta se dává, když to začíná. JInak ono to potká každou z nás, dříve, nebo později, oseoporoza, vlasy, ale neviděla bych to tak dramaticky. Mám kolem sebe dámy, co tím prošly i dříve než ty, dnes kolem 60 ti a jsou to aktivní ženy. Chce to omezit alkohol, cigarety, trochu se hýbat, pořídit si vitamíny pro ženy kolem 50 ky, aby jsi doplnila to, co už tělo nedokáže tolik samo produkovat a klidně si pořid´i něco nehormonálního na bázi, co jsem ti psala. Přeci jen to potřebujem nějak doplnit. Ono to ale nezabere hned, to tě upozorńuji, jsou to přírodní věci, takže ten účinek pocítíš až po nějakém tom týdnu. U mě co do menstruace to byly cca 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
1.10.20 18:10

@berry4 Děkuju za příspěvek. Také si myslím, že je to jen jedna z fází života a jímá mě hrůza z dalších hormonů (mám za sebou několik IVF). Musím to s panem doktorem ještě jednou a důkladně prodiskutovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29208
1.10.20 18:14

@karjak taky jsem Brno, ale takové šílenosti mi moje gyn. rozhodně nevtlouká. Já teda ani hormony nesmím a jde to.
Ještě vsuvka : začala jsem googlit a narazila na hodně příznivých reakcí na progesteronový krém. A spolu s ním na tuto knihu : https://www.pipkin.cz/…-199465.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama