Menší obvod bříška miminka

28.3.17 18:10

Menší obvod bříška miminka

Ahoj, tak jsem dnes byla na kontrole a zjistila jsem ze má malá o 4 týdny menší obvod bříška a od zítra musím do nemocnice na nějaké transfúze. Vahovy odhad je 1800 g a čipek mám 1,5 cm měkký. Dost mě to vyděsilo ???????? mám strach aby bylo vše v poradku. Je tu někdo kdo má nebo měl podobný problem? Popřípadě jaké máte hodnoty vašich mimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.3.17 18:20

@TerezaLade kolikátý jsi tt? Mě cca v 35. tt vystrašili tím, že mi řekli, že má prcek taky o cca 3 týdny menší bříško než hlavičku a málo plodové vody. Druhý den jsem nastoupila na oxytocinový zátěžový test. Naštěstí placenta byla O. K. a další den jsem šla na kontrolní podrobný UZ. Dělal mi ho jiný Dr. a bříško bylo najednou menší jen o cca týden než hlavička a plodové vody bylo akorát. Za mě, nedělaj si starosti z jednoho UZ. Stačí, aby Dr. trošku chybně změřil velikost a už dělají takové závěry. Vyžádej si ještě jeden UZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 18:25

Dnes jsem 34+6 tt a dělali mi dva utz dva doktoři, plotrové vody mám prý dost a vše v poradku průtok pupecnikem, monitor vše v poradku jen mě strašně vyděsilo to bříško :,( Mám o malou strach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14028
28.3.17 18:54

Moje mimco melo o 2 tydny mensi brisko, takze ne uplne stejna situace. Vetsinou se proporce miminka behem tehotenstvi meni, takze chvilku muze byt pozadu hlavicka, pak treba stehenni kosti a nekdy brisko. Moje holcicka si to male brisko drzela celou dobu a narodila se kraaaaasnoucka a zdrava. Byla sice mala celkove, ale baculata a dle vseho dobre zivena.

Ale zpatky k tobe. o jakych transfuzich mluvis? Delali ti prutoky krve v pupecniku? Mas uz nejakou konktretni diagnozu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 19:01

@TerezaLade a jdeš určitě na transfuzi? Nespletla jsi si to s infuzi? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11570
28.3.17 19:27

Mně v 30 tt též zjistili malý objem bříška o 3 týdny a celkově mimi menší, PA mi prodala spoustu potr. doplňků např. chlorellu za 105O a olej na masáž mého břicha za 35O :mrgreen: :,( dítě se narodilo s 3,5 kg, nyní v 5 měsících má 8 kg - no fakt malé bříško :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 19:36

Ne já právě vůbec netuším jdu zítra tak snad mi něco víc řeknou. Ale mám strach snad bude vše v pohodě. Říkali krevní transfúze obohacený o cukr. :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 19:56

@TerezaLade mně doktor zjistil menší bříško u malé minulý čtvrtek ve 32.tt. Bříško má menší o 3 týdny, jinak je vše v pořádku, plodové vody dostatek, průtoky ok, váhový odhad 1510g. Tento čtvrtek jdu na kontrolní utz na přeměření maličké jestli roste, jinak mě čeká opět velký utz a pak se uvidí… První syn byl ke konci těhotenství celkově menší, doktor strašil, že se narodí maličký a ve 38+5 se narodil s 2970g, takže žádná hrůza, tak doufám, že s malou to bude podobné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 20:39
@TerezaLade píše:
Ne já právě vůbec netuším jdu zítra tak snad mi něco víc řeknou. Ale mám strach snad bude vše v pohodě. Říkali krevní transfúze obohacený o cukr. :,( :,(

Transfúze obohacené o cukr snad ani nejsou :think:. To budou spíš infuze obohacené o cukr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 20:43

Možná to jsou infuze, netuším jinak vše ostatní mám v poradku hlavička, délka. stehenní kosti, tlak, cukr, ozvy plodu, prutoky pupecnikem vše v poradku a odpovídá 35tt až na to bříško to odpovídá 31+2 ????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 21:01

@TerezaLade tak zítra budu držet pěsti, ať je mimi v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
29.3.17 10:47

@TerezaLade taky mi doktor na kontrolním UZ ve 32. tt zjistil, ze mám menší miminko, bříško má pozadu o skoro 4 týdny.. :( Ale nic s tím nedělal, při další kontrole ani nic nemeřil.. :nevim: :cert: jen jsem byla na ozvách. Holky jak probíhá kontrola průtoků pupečníkem? Ultrazvukem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 06:15

Tak jsem teda v nemocnici a pořád mám strach nevím co to znamená vše je prý v pořádky průtoky, monitor 3× denně a jsem 35+3 jen ta váha miminka je kolem 1800g. Plíce už má prý dozrale ale pro jistotu mo dali kortikoidy. Infuzi mi dali zatím jednu s glukozou a prý mi ji v pondělí premeri tu vahu. Co myslíte je to vážná situace? Zase si říkám já měla také jen 2kg a jsem v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
1.4.17 08:57

@TerezaLade Když ti doktoři říkají po sérii důkladných vyšetření, že je vše v pořádku, tak bych jim věřila a nic v tom nehledala. Miminko asi budeš mít menší (obzvlášť jestli i ty jsi byla drobná), ale sama na sobě vidíš, že to není nic strašného. Bylo by dobře, abys těhotenství doklepala co nejdál (nejlíp do toho 40. týdne), ale věř doktorům.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
9.1.19 13:17

Menší bříško

Holky, oživuji diskuzi. Jsem 31+0 a dnes jsem byla na kontrolnim ultrazvuku. Vse vypada ok, placenta, plodové vody prý dostatek, ale malý má prý cca o 10 dnů menší bříško. Dr řekla, že je možná jen špatně natočený a ať to ještě zkontrolují v nemocnici, dostala jsem žádanku na biometrii (asi taky utz??). V nemocnici jsem de bohužel jen stihla pohádat se sestrou a objednali mě až na zítřek. Pokud by miminko bylo celkově prostě menší, tak bych se nestresovala, ale když má menší jen jednu část těla?? Nemůže být nějak postižený? Poraďte prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama