Menstruace a ovulace

ronika
10.11.09 13:09

menstruace a ovulace

Ahoj holky! Mam uplne blbou otazku, ze se az stydim prihlasit :-)

Zacali jsme premyslet o miminku, vysadila jsem HA a od te doby si cyklus dela co chce. To me ani neprekvapuje, cekam, ze to jeste chvili potrva, nez se ustali. Moje otazka je, zda kdyz dostanu ms, tak je to znamka toho, ze v tomto cyklu probehla ovulace. Nebo tyto dve veci spolu nesouvisi…
Asi jsem o biologii vubec nedavala pozor :oops: taky kolem sebe slysim ruzne zvesti, jak to komu neslo a jake ma kdo problemy, tak se trochu bojim.
Necekam rozhodne, ze otehotnim okamzite na lusknuti prstu, spis se zatim snazim poznat svoje telo.

Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1938
10.11.09 13:32

Ahoj, samozrejme ze menstruace neznamena, ze ovulace probehla! A samozrejme neznanema, ze pokud budes mit styk behem ovulace, tak otehotnis. Zensky telo je nesmirne slozity, vse souvisi se vsim a naopak. Doporucuji si koupit nejakou literaturu napr. Přirozené a spolehlivé plánování rodičovství od Šipra, nebo se mrkni v knihkupectvi, je ta takovych knih spousta a dozvis se, jak muze fungovat tvoje telo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
10.11.09 13:36

Ahoj,
ovulace většinou předchází menstruaci. Nemusí to tak být, můžou být anovulační cykly, kdy ovu není, ale normálně odmenstruuješ.

Můžeš měřit BT, abys alespoň tušila, co se tam uvnitř děje, v době předpokládané ovu zkus ovutesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
10.11.09 13:37

Člověče roniko, to jsi mě taky zaskočila :oops: :lol: . Řekla bych, že to tak je, že by to spolu mělo souviset. Ale krk bych za to nedala.
A jen tak mimochodem. Taky jsem si nemyslela, že můžu hned otěhotnět (taky jsem se o mimi začala snažit po vysazení HA) a povedlo se to hned napoprvé :srdce: . Prostě někdy se zadaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13824
10.11.09 19:42

pokud telo dobre funguje, pak menstruace je odchod neoplodneneho vajicka a tedy vysledek ovulace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
11.11.09 17:25

ano, souvisí to spolu, v děloze vlivem hormonů roste sliznice, která se odloučí, pokud se vejce neoplodní, např. já i když jsem bez vejcovodů, tudíž vejce neputuje vejcovodem do dělohy,aby se oplodnilo (jak to je obvyklé)tak padá do břicha, kdes se rozloží a protože mi fungují normálně hormony a ovulace (většinou) je, tak sliznice v děloze roste a protože už je velká a stará, tak se odlučuje menstruací

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
11.11.09 17:33

Ahoj holky,

souvisí i nesouvisí, protože my se o druhé dítko nsažíme skoro půl roku tak taky měřím bazální teplotu a ne vždy jsem ovulovala. Prostě anovulační cyklus. Ovšem menstruaci jsem měla každý měsíc ta se nikam neztratí ani když neovulujete, protože to by nesměla být ani při braní antikoncepce to taky není právoplatná ovulace.
Přeju hodně štětí při snažení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ronika
11.11.09 17:34

Holky, díky moc…vím, že jsem ostuda, ale mě snad ani nikdy nenapadlo, že miminko je taková věda :-D :oops:
Jsem teď o něco moudřejší, ale stejně jsem usoudila, že je to jeden velký zmatek a zázrak přírody…

• Nahlásit
  • Citovat
kvetinečka
12.2.13 16:06

Tak mám se bát:)

Dobrý den poradí mi tady někdo, dost trapna otazka, ale co už… 6.2 jsem dostala menses a 10.2 měla pohlavní styk nechráněny…je možne otěhotnění?,když ovulace by měla být 17.2… děkuji za odpověd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.12.13 22:30

Hezky vecer.mam takovy dotaz…tento cyklus jsem mela dve menstruace. jedna zacala tak jak mela a i tak skoncila pak 5 dni klid a prisla druha ktera trvala cca 3-4dny.ne silna spise poradne spineni sem tam nejaka krev. omlouvam se za popis.mezi nimi. byl styk asi 2×.spis moje otazka je : 1) je mozne mit ovulaci, otehotnet? 2) od ktere ms mam pocitat za jak dlouho to dostanu? dekuji vsem za radu

• Nahlásit
  • Citovat
751
11.12.13 22:38

Tak jeden cyklus = jedna menstruace…podle mě ty dny po té pauze, to bylo asi jen to špinění. A už se ti to někdy tak stalo???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.13 22:43

Stalo kvuli nepravidelnosti ms z vysazeni antikoncepce.ta prvni ms trvala tyden pak ctyri az 5 dni cisto sucho :-D i tak me zajima jeli mozne otehotnet. stalo se mi to podruhe.ale minule to bylo tak ze mi ms trvala v kuse 12 dni ( zacla, blizil se konec-spineni a znova se rozjela) @Handa86

• Nahlásit
  • Citovat
484
12.12.13 06:42

Mimo mísu ALE :D Toto je dobrý kalendář :) Otěhotněla jsem hned v 1 ovulce :lol: http://www.womenzone.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
12.12.13 07:10
@Anonymní píše:
Hezky vecer.mam takovy dotaz…tento cyklus jsem mela dve menstruace. jedna zacala tak jak mela a i tak skoncila pak 5 dni klid a prisla druha ktera trvala cca 3-4dny.ne silna spise poradne spineni sem tam nejaka krev. omlouvam se za popis.mezi nimi. byl styk asi 2×.spis moje otazka je : 1) je mozne mit ovulaci, otehotnet? 2) od ktere ms mam pocitat za jak dlouho to dostanu? dekuji vsem za radu

Cyklus se počítá od 1.dne MS, takže ta „první“ byl začátek cyklu, ta druhá bylo asi špinění z hormonální nerovnováhy. Pokud jsi HA brala delší dobu, a ovulaci nepoznáš, tak bych Ti k určení ovulace doporučila spíš ovulační testy. Pokud jsi jen krátkou dobu po vysazení, tak je také možné, že ovulace ani nebyla, protože tělo se „učí“ zase normálně fungovat. Zkus ovulační testy, a možná i měření BT, abys poznala, jak Tvoje tělo funguje.

Hodně štěstí :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
12.12.13 08:04

Přesně, taky bych se hlavně zaměřila na tu ovulaci…většinou bývá tak 11. -15- den cyklu, ale u každé to přesné není. Já ji měla a mívám, to už bezpečně poznám, tak kolem 20.dne cyklu, docela pozdě, ale opravdu jo. Když jsem si přála mimčo, ovulační testy jsem si také dělala a opravdu mi to vycházelo takhle na pozdě a teď už to krásně poznám. Takžee otěhotnět můžeš v případě, že máš v cyklu ovulaci!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama