Jeden vejcovod. Menstruace, ovulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 29.10.09 18:16
Jeden vejcovod.Menstruace,ovulace...

Vzhledem k tomu,ze vsude pisou neco jinyho,tak se obracim na vas.Co je pravda?Ovulace ob mesic nebo druhy vejcovod prevezme funkci toho „amputovanyho“?Ze ms je stejna nebo jednou za 3 mesice silnejsi a bolestivejsi?Ze je sance otehotneni 30% nebo 50% nebo stejna jako s obema?Ja fakt nevim,ale informace se lisi a ja jsem z toho jelen.Dr. jsem se bohuzel neptala,jen na otazku jakou mame sanci mi rekl:„Co vam budu povidat,musite se snazit“.Prosim,kdo mate info a zkusenosti,napiste mi.Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 29.10.09 18:25

Jeste jsem zapomela napsat,ze me k tehle otazce primela dnesni ms,kdy jsem nemohla jit ani do prace a to ji mam bezne bolestivou a na dost jsem si zvykla.Dnes neco silenyho.Diky

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 29.10.09 18:25

Veruš- po tom co mi ve 20 našli cystu na vaječníku, mi byl odstraněn pravý vaječník i s vejcovodem a OVU, menstruaci mám naprosto pravidelnou a metřík je mi důkazem..
Druhý vejcovod či vaječník převezme funkci za ten chybějící!
Přeji brzké těhu, pokud si tak přeješ!!!

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 29.10.09 18:27

veruš - no musím ti odpovědět :-))), pokud ti oba vaječníky funugují normálně a čistě teoreticky (není to tak vždy, bohužel) se tvoří vejce každý měsíc v jiném vaječníku, tak je šance větší v měsíci, kdy putuje vejce z přilehlého vejcovodu, menší další měsíc, podle toho, jak je zbylý vejcovod flexibilní a chce se mu natahovat po tom vejci :wink:

• pokud by sis neudělala každý měsíc UTZ a nepsala si, z kterého vaječníku se chystá vejce, nemáš šanci zjistit, jestli vaječníky fachají stejně nebo jeden lépe a hůře a do vejcovodu už vůbec nevidíš, prostě se holt musíte snažit pořád! :lol:

prostě si myslím, že ti odpovědět nemůže nikdo, protože každá jsme jiná… ale já měla MS stejné, ať to bylo na straně, kde byl vejcovod nebo ne, já bych to nepoznala, protože mě makají vajčníky celkem rovnoměrně a sliznice taky rostla, tak jsem věděla prd :roll:

ps taky bych se asi veruš pobála té cysty - určitě bych si zašla k dr. - pro jistotu :wink:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 29.10.09 18:37

Ta me samozdrejme napadla…Dr. mi detaily nerika,jen mi rekl,ze dle operacniho protokolu jsem v naprostym poradku a vlastne i ten amputak byl v poradku,takze mimotehu nahoda.Blba teda:-(Zadna endimetrioza,zadny srusty.Vic nevim.Urcite tam zajdu.Nemuze taky ty cysty zpusobovat utrogestan?Nikdy jsem zadny problemy nemela,najednou cysta,pak myom(ale to uz jsem vlastne utros nebrala.)Tak ja fakt nevim.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 29.10.09 18:40

veruš a tys nezobala ani clostík? - po tom jsou spíše cysty apod. po utrouši nevím, že by se vyskytovaly, příbalový leták napoví

a co se týče té cysty - např. sestřenka neměla taky nikdy nic a pak v těhotenství se jí objevila a protože se zvětšovala, tak musela v těhu na LPS :roll: , takže u tebe taky mohla vzniknout v souvislosti s tím těhotenstvím - nával hormonů tam byl, tak kdo ví :?

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 29.10.09 18:51

Nic jinyho nez utros ne.Kouknu na letacek.Je fakt,ze LPS byla myslim 30.6. a koncem cervence jsem letela k dr.,ze opet krvacim(za mesic po treti) a nasel cystu 4cm.V zari na ko mi rekl,ze cysta zmizela,ale ze mam v deloze myom.Jo,at zijou tehotensky hormony.Rano jsem nemohla vstat z postele,jaky jsem mela krece.A obed jsem si dala v 18 hod.:-)
Betty,za jak dlouho po LPS jste se zacali pokouset o miminko?Nebo spis jak dlouho jste se snazili,nez se povedlo?

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 29.10.09 19:11

Veruš , ve 20 jsem byla na té operaci, ve 25 potkala chlapa snů a ve 26 otěhotněla­..snažili jsme se cca. půl roku..ale musím říct, že u nás to nebylo snažení jako u jiných párů, Boban to hodně nechával na náhodě..jednou tam.. jednou ven..

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 29.10.09 19:25

Diky Betty,u nas uz snazeni trva 21 mesicu s 3 mesicni pauzou po mimodeloznim tehotenstvi,takze na nahodu uz moc neverim.I kdyz ty jsi prikladem,ze nahody existuji.A do­datecne gratuluju.Dr. mi doporucil od noveho snazeni ob den,ted je to teprve druhy mesic,coz je v poho,ale rozhodila me tahle ms a info na netu jsou hodne ruzny,tak jsem potrebovala slyset nejaky osobni zkusenosti.

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 29.10.09 19:48

Veruš- já ti rozumím..také jsem hledala na netu když jsem o ten vaječník a vejcovod přišla a kdybys hledala, někde tady můj dotaz najdeš…

Přeji vám, ať se brzy dočkáte!!!

Hvezdicka
Kecalka 290 příspěvků 29.10.09 22:41

smazáno

Příspěvek upraven 11.02.12 v 23:42

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 30.10.09 07:15

bety a hvězdi - dovolím si malou poznámku - pokud chybí vejcovod + přilehlý vaječník nebo pouze vaječník, je to jednodušší - zbylý vaječník maká, ale situace je jiná, když jsou 2 vaječníky a jen 1 vejcovod - prostě složitější :wink:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 30.10.09 07:53

Hvezdi,tak to jsi mela taky mimca brzy.Ja mam 2 vajecniky,1 vej­covod.A jak je to Borisko slozitejsi?Jako ze musi makat vejcovod i za ampuťáka?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 30.10.09 07:59

veruš - problém je v tom, že jsou stále 2 vaječníky - a většinou nevíš, jak fachají, jestli stejně, nebo jeden z nich lépe a za druhé, a na vejcovodu záleží, jestli se mu makakat chce - to na rozdíl od vaječníku (který je schopen 100% nahradit chybějící) není 100%, že by si pro vejce došel k protilehlému vaječníku

ale nad tím opravdu nemá smysl přemýšlet, pokud se nechceš zbláznit, UTZ doma nemáš, do vejcovodu taky nevidíš, jestli je šikula nebo lenoch, nemá smysl se tím trápit :wink: já to po určité době přestala řešit :wink:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 30.10.09 09:14

Borisko,mimo tema.Ty jdes dneska na ko do CARu?V kolik?A dej pak vedet,kdyztak do bezdetnych:-)!Drzim palce,at je vse tak,jak ma byt.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >