Městská hromadná doprava :(((

1296
19.4.06 15:37

Městská hromadná doprava :(((

Tak se s Váma musím podělit o dnešní zážitky z městské hromadné dopravy.
1,) přišla jsem na zastávku a jakmile mě spatřilo pár lidí, rozutekly se do jiných dveří. Takže mi ujel jeden autobus :( Když jsem pak žádala nějakou paní o pomoc, tak dělala, že neslyší. Když jsem ji požádala podruhé, tak tedy dost neochotně šla, ale kočárek do autobusu hodila takovým způsobem, že jsem dostla děsnou ránu do zad od tyče. Otráveně si sedla.
2,) při vystupování jsem opět žádala o pomoc. Nejdříve jednoho pána. Nemůže,protože je po operaci třísel :( Už jsem se bála že ani nevystoupím, když se mi najednou beze slova začal zvedat kočár. Myslela jsem, že snad vypadne. Pomáhal mi opět nějaký nevrlý pán. Ale co, hlavně že jsem vystoupila.

Taky máte takovou zkušenost s ostatníma lidma ?
Proč jsou tak zlý a neochotný ?
Jak cestujete Vy, když opravdu musíte ??

MIKINA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
19.4.06 15:44

Mikino, to je fakt smutné:((( já naštěstí takovou zkušenost nemám, snad ani jednu. jednak teda u nás jezdí jen nízkopodlažní busy, takže to ani nepotřebuju, ale vždy mi pomohli, když jsem chtěla. Nedávno jsem např. jela vlakem a při nástupu i výstupu nám pomohli muži dokonce bez říkání:) v paneláku mi vždy drží dveře při vjezdu či výjezdu, většinou i v obchodech… Když jsem nosila vítka v šátku, pokaždé mě někdo zastavoval, říkal jak je to bezva, apod. tady to není tak moc zvykem jako ve velkých městech. Asi záleží na lokalitě, tady i cizí lidi se často nabídnou, osloví, zastaví na kus řeči. A to zas nebydlím na vesnici, máme 20tis…
je to každopádně smutné, nedávno byl o tomtéž článek na rodině, nejsi sama s takovou zkušeností…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
19.4.06 16:10

ja sice dite jeste nemam, ale obcas hlidam sestre a ona ma takovej ten velkej tezkej polskej kocarek, kterej nezvednu sama i kdybych zavodne vzpirala…
zatim jsem teda mela jen ty nejlepsi zkusenosti, nikdo me neodmitnul a jen par lidi vypadalo vylozene otravene…
akorat me to vzdycky prijde hrozne trapny je obtezovat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
19.4.06 16:12

jo a jeste jsme chtela, ze kolikrat stacilo se jen prosebne podivat a ani jsem nemusela nic rikat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
19.4.06 16:13

Ahoj, já raději jezdím nízkopodlažními vozy. Využívá to asi hodně maminek, protože dnes nám tam jelo 6 kočárů. Lidi divně koukali, jako by si říkali, že matky na mateřské asi nemají nic jinýho na práci. Využívám to taky proto, že i když máme celkem lehkej kočár, já sama mám práci ho zvednout. :oops:
Několikrát se mi stalo, že se chlapi nabídli, že pomůžou :) , ale nebylo třeba, když jde o nízkopodlažní vozítka. Jednou se mi dokonce stalo, že jsem šla kolem autobusové zastávky a kluk tak 14 let se hned zajímal, zda nechci pomoct. :D
A v těhotenství mě jako těhotnou nikdy nepustili sednout. :x MHD nesnáším. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
19.4.06 16:15

Ahojky.

Ja cestuji po Praze a zatím se mi nestalo, že by mě někdo odmítl. Dokonce se mi většinou někdo nabídne a to i ještě dříve než mi autobus nebo tramvaj přijede. Musíš na:,–(it happy úsměv a ono to půjde. Přeci se na tebe nebudou mračit, když ty se budeš usmívat jak sluníčko :lol: Kdepak máte takhle ochotný lidičky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
19.4.06 16:24

Ahoj Mikino,
tak já jsem z Prahy a MHD taky není můj koníček. Vždycky když jsem potřebovala pomoc, tak jsem se tvářila mile, slušně jsem poprosila, ale taky se našlo dost takových, kteří nemohou, protože mají bolavá záda, své dny, špatnou náladu, nebo lidé naprosto hluší a slepí a tak podobně. Po několika takovýhle zážitcích jsem začala vyhledávat jen nízkopodlažní spoje, ale těch je bohužel stále málo a obvykle narvané dalšími kočáry - což znamená vyhazov od řidiče, protože má plno. No děs a hrůza. Nejlepší zkušenosti mám s mladýma klukama - ti se většinou nabídli sami - ovšem nesměli být s partou svých kamarádů - asi aby se před nimi neshodili. Takže jsem ráda, že malej mi začal celkem brzo z kočáru utíkat a tak jsme začali chodit po svých. Ale občas mě lidi vytáčej ještě dneska, když nastoupím s dvouletým dítětem do autobusu a oni nejsou ochotni pustit to malé dítě, které se kymácí ze strany na stranu, sednout.
Tak přeji pevné nervy, někdy je to vážně na draka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.4.06 16:29

Mikino, my cestujem pořád. Kočár sama zá:,–(ně nezvedám, zdá se mi to nebezpečné. Ochotné spolucestující občas taky pronásleduju přes celé vozidlo nebo po zastávce, nebo volám: „Mladý pane!“ a usmívám se jak v reklamě a zatím jsme vždycky nastoupili i vystoupili. Hlavně studenti jsou neochota sama. Dědové by pomohli, ale překážejí jim hole :lol:

Jednou mi jedna děvenka cca 19 řekla, že matky jsou fakt drzé - no, snad si začas vzpomene :wink:

Nízkopodlažní busy - u nás jich pár jezdí, ale zá:,–(ně zzastavují skoro metr od krajnice, takže taky s asistencí :roll:

Je to sice občas otrava, ale co naděláš.

Já jsem jednou taky bodovala - vyhlídla jsem si na zastávce na lavičce vysokého mladíka, se zářivým úsměvem ho oslovila … a vyklubal se z něj diparetik, který sám sotva chodil. Když seděl, nebylo to vidět. Ale prý ho to potěšilo. :oops: Aspoň něco.

Nedej se. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
19.4.06 16:34

Jsem z Prahy. Taky se snažím vyhledávat nízkopodlažní spoje,ale je jich fakt hodně málo.

Ještě jeden dotaz bych měla. Na Muzeu je výtah do metra. Na jakou trasu se s ním dostanu ? Na céčko ??

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
19.4.06 17:06

Tedy to je mi líto, že některé máte takové zkušenosti - ošklivé. Mě se maximálně stalo, že se mi nikdo pomáhat nehrnul, ale když jsem komukoli řekla tak byť třeba neochotně, ale bez řečí vyhověl. Já mám spíš opačné zkušenosti - už mi pomáhal 9letý kluk, 60ti letá paní, parta skinhedů :-) a tak…Teď mám lehký kočár takže většinou pokud nevezu nákup ani pomoct nepotřebuju, ale stejně se vždy min. 2 lidi nabídnou a vypadají téměř zklamaně , že je nepotřebuju. Pravda jsem sice z vesnice, takže je tu poněkud jiná situace, ale třeba to s těmi skinhedy :-) se mi stalo v Brně
Ale pravda je že ten lehký kočár mám mimo jiné z toho důvodu, abych tu pomoc opravdu nepotřebovala - jsem ráda soběstačná..A jsou takové situace jako prázdný autobus na konečné a tak..
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
19.4.06 18:09

Ahoj holky

taky se mi už stalo, že se nikdo pomoci nehrnul - ani se jim nedivím, to mám tandem - ale naučila jsem se takový grif, že většinou pomoc už nemusím - nastupuji a vystupuji sama a většinou bez pomoci - protože občas ty kyselé obličeje mě vážně nahánějí hrůzu a tak jsem byla nucena naučít se to sama. A dokonce tak jezdím i po schodech - je pravda, že dolů to jde lépe, ale i nahoru to zvládnu…

Ale jak už někdo psal - když už jsem si řekla, tak mi vždy pomohly …

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
19.4.06 18:13

Ahojky,

já se snažím vyhledávat nízkopodlažní vozy ale když se stane že nejede nebo tak tak jedu i normálním.Zatím se mi nestalo že by někdo nepomohl ale je fakt že máme auto a MHD nejezdím zase moc často.
Teď když mám golfky tak se nestarám zda je někdo k pomoci a ejhle :lol: najednou se mi nabízí i několik pomocníků najednou :-)
Neodmítám ale je super to že je nutně nepotřebuju,že si vystačím i sama.

Cestování zdar!

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.4.06 18:16

vvik - to máš opravdu odvahu, nastupovat s tandemem sama; do toho bych asi nešla. Stačilo mi, jak jsem jednou spadla při vystupování z tramvajky s klukem na vozíku, a jsem vyléčená. Radši kousnu ty kyselé xichty a tvářím se, že mám úúúžasnou radost, že můžu jet s nima :lol:

MMCH, jak to děláš?

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
19.4.06 18:48

Ahojki

no jak. najedu ke schodům pozadu - já pozadu, a nejprve vlezu do schodů já, pak jakoby zajedu zadníma kolečkama na schod a přední kolečka vysí ve vzduchu a tak to jakoby vyjedu po zadních kolech. Dolů po schodech to jde lépe - to jedu „normálně“ po zadních kolečkách a zase ty přední vysí ve vzduchu..
No samotnou by mě to nenapadlo, ale jednou jsem viděla, jak jezdily rudlikem po schodech a tak nějak mě to napadlo vyzkoušet taky - a ejhle, šlo to. Až na to, že to je asi pro „vzpěrače“ můj plně naložený kočár má celkem 45kg i s dětmi… takže asi tak…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
19.4.06 18:52

Já se snažím jezdit nízkopodlažním autobusem nebo metrem, kde je bezbariérový přístup. U nás je ta „úžasná“ plošina, u které je to tak padesát na padesát, že bude fungovat, tak se vždycky cestou na metro modlím, aby tam nebyla cedulka „mimo provoz“. Když bylo někdy potřeba kočár tahat tak se mi většinou někdo nabídl sám. Musím říct, že jsem se dřív s pomáháním nenabízela, bála jsem se, že ten kočárek upustím, ale když mne někdo poprosil, tak jsem vždy ochotně pomohla.

Na Muzeu je výtah skoro u Hlaváku a vede na Céčko v pátek mne to zase čeká, tak držte palce ať jede plošinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama