Miminko, 2 týdny, nespí i 12 hodin

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.11.21 14:57

Miminko, 2 tydny, nespi i 12 hodin

Ahoj maminy, jdu si zase pro radu…
Mala mi zacala „blbnout“… rano treba v 11 vstane a klidne do pulnoci je vzhuru… chce jist kazdou hodinu… kdyz mi usne u prsa, tak ji necham spat, ale jkmile ji prenesu, je vzhuru…
Kdyz si ji dam po kojeni na hrud (to miluje a ja si tu chvili tez uzivam), spi… tak treba za 30 minut ji opet prenesu do postylky… a zase je vzhuru…
Nebreci, jen cumackuje okolo a po chvili (za tu cca hodinu) se zacne mrskat, mlaskat, cucat si ruce a ma hlad…mleka mam azaz…takze nechapu ㅠ mozna to neni dostatecne? Prikrmy davat nechciㅠ
Ale nic pres den neudelam, v nositku sice usne, ale me tak bolej zada, ze ji nedokazu nosit dlouho…
Divim se, ze neni unavena, ptz nespat 11 ci 12 hodin je pro 2tydenni miminko silene moc x(
V noci usne, vzbudi se jednou, nekdy treba az za 7h, ale pres den odznova…
Me to celodenni kojeni teda uplne vydundava… nemyslim energii, ale porad mam hlad a stejne hubnu ikdyz jim jak sbesila, bojim se, ze mliko ztratim -_-
Nejke rady, prosim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14992
22.11.21 15:03

Mne nejstarsi dcera taky pres den skoro nespala od narozeni, max 5-10min. chrupku po kojeni. A ani ty noci nebyly nic moc, kdyz se zadarilo tak 3+3 hodiny. Radu nemam, nespala nikdy a nespi moc doted, je ji 9r :mrgreen:. Mam leda :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
22.11.21 15:05

Je to dvoutýdenní novorozenec. Je normální, že se kojí nonstop. Ty jsi šestinedělka, takže než se snažit „něco dělat“ měla by ses spíš v posteli sžívat s miminkem :) Ztráty mléka se neboj, to je tak trochu mýtus (stejně tak to, že by snad „nebylo dostatečné“ - MM je vždycky přesně takové, jaké ho miminko potřebuje mít)… mléko neudělá jen tak z ničeho nic pfff, když budeš dostatečně často kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27547
22.11.21 15:22

Já kojila v posteli a pak to dítě tam prostě nechat, nikam nenosit, nedávat. Ty ji tím přenesením budíš. Nebo zkus kočárek. Jinak to šestinedělí je jen o kojení a být nalepená na dítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
22.11.21 15:26

Ja nevim, asi ctu spatne, ale ona nespi 12 hodin, ona spi u kojeni, u tebe na hrudi, jen nechce spat odlozena v postylce, to tak novorozenci delaji…sed s ni na gauci, lez v posteli a delej jen nejnutnejai cinnosti, pokud muzes (jakoze se treba nestaras o dalsi dite apod.) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3076
22.11.21 15:31

Ja bych ji neprenasela :nevim: nic nedelej..ja si vzdycky vsechno pripravila k sobe, telefon, knizku, piti, jidlo, ovladac na tv atd a nechala na sobe spat treba hodinu a pul :nevim: prenasela jsem ji jen na noc..takze pres den spala bud u me nebo v kocarku…nebo jsem ji kojila v leze, kdyz usla, odpojila jsem ji a nechala spat na gauci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
22.11.21 17:08

Nosítko nebo šátek je fajn řešení, pokud potřebuješ něco udělat. Pokud tě z nosítka bolí záda, zkus vyzkoušet jiné, nebo si nech od někoho poradit, jak ho správně nastavit. Mně na malé miminko vyhocovoval víc šátek a záda mě z něj nikdy nebolela, i když už měl malý přes 8 kg (a pak jsme přešli na nosítko)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
23.11.21 21:33

Asi moc nepotěším. Malýmu bude 10 měsíců a je to od narození se spaním hrůza, jako novorozenec nespal snad vůbec :zed: buď řval, nebo se chtěl nosit a když usnul, vzbudilo ho i smítko co letělo okolo :roll: a teprve až poslední dva měsíce, spí přes den aspoň hodinu ale to u něj musím ležet a držet ho za ruku v posteli, jakmile vstanu, nebo chci odejít..je vzhůru (asi má radar ) 8o v kočárku dá max 15min, jinak kočár nesnáší a řve až do teď od narození…v noci to teda taky není žádná sláva, furt sebou háže, budí, heká..teď už si i stoupá. :pocitac: je teda hodně akční, ale už jsem se s tím smířila…holt mám doma nespavce…Takže radu nemám ale držím palce, ať to u vás přejde. U nás nepomohlo nic. Vlastně do těch 3 měsíců aspoň zavinutí a chvíli vydržel, ale žádná sláva :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094
23.11.21 21:44

Prostě nepřenášet, sedět s ní a čekat dokud nebude vyspalá.
Jaké máš nosítko, že tě bolí záda? Buď máš nevhodné nosítko, nebo ti nesedla značka, nebo ho máš špatně nastavené.
Nesresuj se, na vše se vykašli a soustřeď se jen a sebe a potřeby svého miminka. Miminko si říká o kontakt, což je mimochodem hodně důležitá věc pro tvorbu mléka. Tvé dítě ví co dělá, když chce být s tebou.
V noci spí mimčo s tebou, nebo v postýlce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat