Miminko málo spí

97
16.8.19 12:11

Miminko málo spí

Moje 2mesicni miminko spava hrozně málo nemůže mít poruchy spánku? Přes den spí jen v kočáru venku max 2 hodiny přes den to vychází denně max na 8hodin spánku přitom jsem četla že novorozenec spí až 16hodin. tím pádem se nevyspim a v noci spí každý den až od půlnoci do 5ti do rána a déle ani rána. Co dělat jsem zničená jak málo spavam už nemůžu mám z toho deprese ale musím mít trpělivost ale spraví se to někdy? Spím tak 4 hodiny denně dyl ani rána a jsu vyfluslá úplně a jak mám nervy tak se bojím že přijdu o mléko jsu úplně Hyn bolí hlava na mdlo k tomu deprese no děs ???? nejde mi nijak uspat

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

374
16.8.19 12:18

Me prislo, ze do tech 3 měsíců je to 5akove všelijaké, žádný režim…az postupne se to ustálilo. Podobny problem jsem nemela, ale musis asi zkoušet. Ma problem i s usnutim nebo usne v klidu a pak proste se vzbudi a hotovo?? Zkousela jsi uspavat na balone? My uspavali jednu dobu pochodovanim po byte…zkousela jsi dat spat do hnizdecka? Poradne zavinout v zavinovacce? Zkousela jsi treba bily sum? Pousteli jsme male v tomhle veku na tabletu déšť, sumeni moře a spala jak zabita.nm Nemuze mit prdiky? Boleni? Jste na um nebo kojis? Zkus treba trosku maznout levandulovým olejem, poradne vyvetrat, zatemnit, udelat ticho v pokoji…proste zkouset no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5881
16.8.19 12:20

@Tapicka můj syn spal od narození po 20 minutách po každém kojení, jedl cca každé tři hodiny. Večer usnul v sedm a vstával ve čtyři. Jsou mu skoro dva, nespavec je doteď. Spí kolem devíti hodin (20:00-5:00,někdy s trochou štěstí do 6:00) v noci a 1-2 hodiny po obědě. Každé dítě je jiné :nevim: teď máme měsíční holčičku a ta spí téměř pořád, ale taky se doba, kdy je vzhůru, znatelně prodlužuje :D pokud jsi unavená, choď si lehnout pokaždé, když prcek spí, dělala jsem to taky tak. A kde mi dobře spal byl šátek a nebo nosítko. Tam vydržel i dvě hodiny, ale musela jsem se hýbat. Takže jsem s ním v nosítku uklízela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
16.8.19 12:20

A co s prckem děláš když jde spát až o půlnoci? Brečí nebo ho jde někde položit? Já bych nastavila režim, že v deset se jde spát. Vzala bych mimčo do postele, zhasla (nechala jen slabé světlo), pustila třeba bílý šum a lehla bych si k němu a naferovku bych spala. Myslím že by po čase prostě vytuhlo mimčo taky, čímž by si budovalo návyk chodit spát dřív. To samé ráno. Strčila bych mu prso (kojit se dá i ve spaní) a spala bych dál. Nejhorší je jak začneš s prckem moc manipulovat, to se ti pak probere a už to nejde. A přes den, bych nevozila na spaní v kočáře, ale šup do postele a to samé i ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642
16.8.19 12:26

Syn prakticky to samé, přes den usne jedině u prsa ale jak ho položím je hned vzhůru, v kočárku spí tak hodinku když se deme projít ale musím jet, jak se zastavím hned kouká. V noci teda spí tak 7-8 hodin v kuse (max jedno vzbuzeni na jídlo) takze aspoň něco, ale přes den když nepočítám kočár, kde mi teda taky neusne pokaždé, naspi tak půl hodiny a to ještě tak po 5-10 minutách :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
16.8.19 12:28

@Anny2148 já ho dávám do postýlky už třeba v 8 ale prostě neusne a furt je hyperaktivní kope nožičkami a ručičkami a usne az o půlnoci do té doby knoura nebo je vzhůru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
16.8.19 12:45

My máme doma něco podobného. Malý má 2 měsíce a něco a taky velice málo spinká. Ale jak píšou holky, taky nám pomohl bílý šum, u něho spí i hodku vkuse :dance: :lol: Většinou taky usíná u prsu a kdyz ho položím do postýlky, tak se hnedka vzbudi :zed: Takže jsem ho začala dávat do houpaciho lehatka a spinka občas v tom. Vím, ze to asi neni úplně nejlepší, ale jinde prostě spát nechce a spánek potřebuje :nevim: Hodně trpíme na bříško, tak doufám že se to se 3.nebo 4.mesicem zlepší :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
16.8.19 12:45

@Tapicka co zkusit zavinovacku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
16.8.19 12:50

@Tapicka Tak pokud jde jen o to, že je vzhůru, tak to nevadí. Dej si ho do postele nebo postýlku blízko k posteli. Zkus mu dát hračky na hrazdičce a ty spi. On si může kopat a koukat a treba ho to časem uspí dřív než o půlnoci. Nám třeba v porodnici radili hned od začátku držet režim dne a noci. Takže od cca deseti je noc, to znamená ticho, tma žádné podněty. Nebudit na jídlo atd. (samozřejmě se týká zdravého mimča). Pokud je třeba problém s tím že má večer bolení a řve a řve, tak tam to samozřejmě nejde. Tam musíš nejdřív vyřešit to bolení, ne ho nechat napospad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
16.8.19 12:56

A ještě jsou super různá ta hnízdečka pro mimča a podobně. A fígl na usínání u prsa je: kojit v posteli a nepřendavat do postýlky. Jakmile začne usínat, šup zavřít oči a spát taky. Klidně mu to prso nech v puse místo dudlíku. Lepší než zkolabovat z nedostatku spánku. Časem se to naučíš a ani ti to nepřijde. Kolikrát jsem se vzbudila o půlnoci s prsem venku. Stáhla jsem triko a spala dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
16.8.19 13:09

Min syn spal od narození přes den max 3 hodiny, když se to sečetlo. Vstával v šest, šel spát v sedm. V noci se budil po dvou hodinách. Poruchu spánku nemá, je prostě nespavec. Podle tabulek se fakt nejde orientovat, je to průměr. A jestli jsi chtěla být vyspalá, tak sis měla koupit rybičky ;) pokud jsi hodně unavená, tak prostě přes den pohlídá muž a ty se jdi dospat. Jinak - za týden mám termín, doma syn 18 měsíců. Přes noc spím tak pět hodin, přes den hodinu, když usne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
16.8.19 13:10
@Tapicka píše:
@Anny2148 já ho dávám do postýlky už třeba v 8 ale prostě neusne a furt je hyperaktivní kope nožičkami a ručičkami a usne az o půlnoci do té doby knoura nebo je vzhůru

Kdyz kope nozickama, tak ho asi boli bříško…mas nahrivaci polštářek? Ja ho nahrala, dala na brisko, zavinula a nechala. Nebo v tom houpatku pres den…my meli to, co se samo houpe…pecka…Davas vigantol? Jestli jo, zkus treba jine decko…jinak jsem si jeste vzpomnela, ze snad od mesice jsem davala malou spat na brisko (kdyz uz umela zvednout hlavicku a dat ji na druhou stranu), a to spala vzdycky nejlip a nejdyl…vypustila u toho kulomet a chrnela :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
16.8.19 14:28

Měla jsem to to samé. Jen s tím rozdílem že večer brečel, takže odložit to nehrozilo. Všude jsem četla kolik hodin denně mimi spí, moje teda ne. Teď si to vynahrazuje. Budou mi 3 měsíce a i přes den krásně spí. Večer jsem nastavila režim že cca kolem osmé se koupě a max v 9 jde nekompromisně do postýlky. Já si k němu lehnu a do 15 minut usíná. Už spí třeba i do 5 nají se a ještě do 8 spíme. Pak se nají tak hodku, hodku a půl je vzhůru. A usne v kočárku, ale to spí jen venku když se jezdí. Doma se vzbudí. Hrajeme si… A ještě pomalu zavádí režim že po jídle okolo poledne jde do postele spinkat. :wink: Ale to ne vždy vychází. No každopádně teď spí podstatně víc jako když byl ullplne malé miminko. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
16.8.19 16:30

@Petra67 na břichu by mě spal ale to se pry nemá že hrozí udušení a úmrtí dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
16.8.19 17:33

@Tapicka ono se toho říká…pokud zvedne hlavicku, tak by to melo byt dobre. Mas monitor? Ja mela monitor, tak jsem byla celkem v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama