Miminko nezvedá nožičky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.6.20 16:49

Miminko nezvedá nožičky

Zdravím maminky, mám dotaz ohledně dcerky, hledám si informace a začínám být na prášky. Holčičce bude za tyden 5 měsíců a strasne málo zvedá nožičky nad podlozku a nehraje si s nozickami. Nozkama hodně kope a propina je. Hodně jsem narazila na články o DMO. Mam z toho hrozný strach. máte zkušenosti, že by vám to také dětičky dělali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
2.6.20 16:58

Za prve bych konzultovala s dr. Za druhé- moje dite zatim zveda nozky jen bez plenky. Zkus ji rozbalit a chrastit hrackou nad briskem, mela by se natahovat rucickama i nozickama.

• Citovat
  • Nahlásit
2192
2.6.20 17:02

Urcite to řekni pediatricce, třeba vás pošle na neuro a třeba to budou jen slabé břišní svaly. Negoogli tolik, to ničemu nepomůže. Držím palce!! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
2.6.20 17:10

Pokud si vzpomínám, tak si moje dcera s nohama nikdy nehrála. Ale hodně s nimi kopala a protahovala. Žádný problém neměla. Dokonce ani moc nelezla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 18:07

Dcerka výrazně víc zvedá nohy, když je bez plenky nahá jen v bodýčku. Není to lepší, když ji rozbalíš? Jinak zkušenost ale nemám. Konzultovala bych s doktorkou.
Jo a sahat na nožičky si začala víc teprve před pár týdny, nejdřív na kolínka a teď už i na chodila (bude jí 5 měsíců).

• Citovat
  • Nahlásit
47
11.4.21 10:46
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, mám dotaz ohledně dcerky, hledám si informace a začínám být na prášky. Holčičce bude za tyden 5 měsíců a strasne málo zvedá nožičky nad podlozku a nehraje si s nozickami. Nozkama hodně kope a propina je. Hodně jsem narazila na články o DMO. Mam z toho hrozný strach. máte zkušenosti, že by vám to také dětičky dělali?

Mohu se zeptat, jak to dopadlo? Jsme na tom stejně, ale malé je osm měsíců. Šahá jen na kolínka, zvedá minimálně a nehraje si s nimi, když ji protahuju já ty nožky a lákám, aby je zvedala, tak začne tlačit (má větší bříško a asi ji to tlačí :cert: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
11.4.21 14:28

@vkol Dcera před 5. měsícem také nezvedla nohy. Bylo to slabým bříškem. Začala jsem s ní cvičit podle knihy Rozvíjej se děťátko (velmi doporučuji) a do týdne už nožky pěkně zvedala. Zítra bude mít 6 měsíců a její nejoblíbenější zábava na zádech je cpaní si nohou do pusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 13:12

@vkol ahoj, dceři je dnes 15 měsíců. Formou hry jsme posilovaly brisko a zacala pak nozicky vic zvedat a hrat si s nimi. Zanedlouho na to, zacala lezt, stoupat si, obchazet nabytek a chodit jeste pred svyma 1. Narozeninama.
Zpetne, kdyz si čtu svuj prispevek, na ktery jsem zapomnela, me mrzí, ze jsem se timto trapila, zasi*ala si hlavu furt nejakymi nesmysly, pozorovala ji, vic nez je zdrávo a hledala problemy.. A ze jsem se trapila DMO - za to se snad i stydim.
Takze asi to chce vice klidu :dance:
Plazi se, leze? To taky dost naposiluje brisko

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat