Mimoděložní těhotenství, kdo si tím prošel?

Anonymní
15.10.19 11:33

Mimoděložní těhotenství, kdo si tím prošel?

Ahoj holky je tu někdo kdo si prošel mimoděložním těhotenstvím.? Já budu týden po zákroku, kdy mi vzali i vejcovod a nemůžu se s tím pořád vyrovnat. Neustálé myšlenky, že jsem přišla o své miminko i když to ještě samozřejmě nebylo, ale prostě to tak beru. Proč právě my? Proč se nám to museli stát? Otěhotním vůbec ještě někdy, nevím kudy kam :roll: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
341
15.10.19 11:42

Hlavu vzhůru bude dobře, já měla mimoděložní v roce 2016taky mi vzali vejcovod, dva roky předtím jsem prodělala zamlkle tehu…
Teď mám doma dvouletého raubire a jsem v 11tt( snad to dopadne dobře)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 11:46

Hlavu vzhůru, bude zase lépe. Sny o tom, jak mi z břicha vyřezávají dítě se mi zdály ještě rok.Ale otěhotněla jsem hned po zákroku další cyklus. A těhotenství dopadlo dobře. Bude zase lépe, věř mi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 11:47

Tyhle pocity jsou normální, také jsem si tím prošla. Nejdriv zamlkle, za pár měsíců mimoděložní, ale teda vejcovod mi nevzali. Pritom před tím děti bez problémů. Byla jsem smutná a naštvaná a nechápala jsem. A měla jsem strach, že už to nepůjde. Bala jsem se dalšího pokusu. Lekari říkali několik měsíců čekat s tím, že by to chtělo opět na laparo jestli je vejcovod průchodný. To jsem odmitla. Proste půjde nebo nepůjde. Ted jsem 22 tt. Dej tomu cas, hlavně opravdu počkej pár měsíců. Znama nepočkala. Jela hned znova. Byla také po zamlklem a po mimo, kdy ji vzali vejcovod. Necekala, začala se snažit hned a přišla i o druhý. Ted ji zbývá jen umělé. Ja čekala 5 měsícu a i tak jsem měla strach. Hlavne psychika aby se dala do pořádku, dělá svoje a tělo samozřejmě taky. Nebyla to tvá chyba. Drzim palce ať se s tím vyrovnas co nejdřív a ať se vám brzy zadari.

• Citovat
  • Nahlásit
529
15.10.19 12:03

Taky jsem zazila a jeste par potratu. Deti jsem si vybojovala, mam 3. Takze to ber tak, ze s otehotnenim problem nemas a dale bude zalezet na tobe, jak se k tomu postavis… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
15.10.19 14:03

Ahoj hoky mam dotaz jsem tu uplny novacek. posledni ms jsem melac29.8.,kdyz neprisla jela jsem 7.10. na vyvolavaci injekci do dnes nic delala jsem 2× test a je tam duch.od soboty me trápí ale bolesti bricha jsem hrozně nafouknuta a bolí me podbrisek někdy vic někdy míň, nekdy me to i vzbudí ,ale.je to vzdycky chvili a pak to přejde plus bolest prsou je to normalni nebo to může znacit nějaký problém dekuji za odpověď :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.19 14:17

Úplně tě chápu já jsem po mimodeloznim už 4 roky neměla jsem šanci se snažit za pár měsíců ale za pár let je mi 31 snažím se třetím měsícem a mám strach že už to nepůjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.11.19 11:51

Taky jen přidávám, hlavu vzhůru! Víte také, že ve Vyškově se pokouší dítě i při mimoděložním těhotenství zachránit? Experimentálně, ale koukněte na https://www.blesk.cz/…chranit.html .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.11.19 19:15

Ahoj holky, taky jsem si tím prošla. Mám dva dny po laparoskopii a zatím jsem z toho dost mimo. Otěhotněla jsem po roce a půl snažení, pozitivní test jsem našla dva dny před první návštěvou CAR. Stesti obrovské, ale od začátku jsem spinila i přes Utrogestan. HCG stoupalo ukazkove, ale na UTZ nic, nakonec se prognóza vyplnila. Přišla jsem o pravý vejcovod. Ještě před laparo jsem je požádala, zda by rovnou neudělali i test pruchodnosti druhého vejcovodu. Nastesti je zcela průchozí, navíc nikde žádné srusty nebo stopy po endometrioze, kterou jsem cca před 10 lety prodělala. Trochu se mi ulevilo. Ale i tak je mi smutno, mám strach, zda budu ovulovat i z levého vaječníku, když jsem většinou ovulovala z pravého. Strach, ze se to bude opakovat. A zejména strach z toho, ze to už prirozene proste nepůjde ☹️ Budu moc rada za nějaké reakce a sdílení zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.19 20:20
@Kvituska píše:
Ahoj holky, taky jsem si tím prošla. Mám dva dny po laparoskopii a zatím jsem z toho dost mimo. Otěhotněla jsem po roce a půl snažení, pozitivní test jsem našla dva dny před první návštěvou CAR. Stesti obrovské, ale od začátku jsem spinila i přes Utrogestan. HCG stoupalo ukazkove, ale na UTZ nic, nakonec se prognóza vyplnila. Přišla jsem o pravý vejcovod. Ještě před laparo jsem je požádala, zda by rovnou neudělali i test pruchodnosti druhého vejcovodu. Nastesti je zcela průchozí, navíc nikde žádné srusty nebo stopy po endometrioze, kterou jsem cca před 10 lety prodělala. Trochu se mi ulevilo. Ale i tak je mi smutno, mám strach, zda budu ovulovat i z levého vaječníku, když jsem většinou ovulovala z pravého. Strach, ze se to bude opakovat. A zejména strach z toho, ze to už prirozene proste nepůjde ☹️ Budu moc rada za nějaké reakce a sdílení zkušenosti.

Ahoj je mi líto co se ti přihodilo a věř mi nejsi sama já se snažím po mimoděložním už 4 měsíce a zatím se nedaří taky mám strach jestli se povede přirozeně mám otevřený vrátka a připravuji se na všechno tak aspoň takhle mám naději a jsem v klidu I když ne jak bych chtěla ale zase si říkám že rok snažení je normální tak snad budeš mít více štěstí a podaří se ti otěhotnět docela rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.11.19 20:29

@palomadorantez Ahoj, dekuju za reakci. A jak dlouho jste se snažili před MT? Moc dekuju za podporu, i tobě budu držet palce… 4 měsíce jsou zatím ok, ale věřím, ze je to každý měsíc o nervy, znám to moc dobre - obrecela jsem pak snad každou MS ☹️ A každý jen radi, at na to nemyslíš, jedes na dovolenou atd. Ale proste to nejde, podvědomě to tam pořad je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.19 21:05
@Kvituska píše:
@palomadorantez Ahoj, dekuju za reakci. A jak dlouho jste se snažili před MT? Moc dekuju za podporu, i tobě budu držet palce… 4 měsíce jsou zatím ok, ale věřím, ze je to každý měsíc o nervy, znám to moc dobre - obrecela jsem pak snad každou MS ☹️ A každý jen radi, at na to nemyslíš, jedes na dovolenou atd. Ale proste to nejde, podvědomě to tam pořad je…

Mimoděložní jsem měla teď už před 4 roky a snažily jsme se 9 měsíců no pak už jsem se nemohla snažit přišel i rozchod k tomu takže až teď když je mi 31 se snažím znova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.11.19 21:12
@palomadorantez píše:
Mimoděložní jsem měla teď už před 4 roky a snažily jsme se 9 měsíců no pak už jsem se nemohla snažit přišel i rozchod k tomu takže až teď když je mi 31 se snažím znova

Buď v klidu, mne bude v lednu 33… ještě máme čas 🙂 moc držím palce, at to vyjde co nejdříve!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.19 21:16
@Kvituska píše:
Buď v klidu, mne bude v lednu 33… ještě máme čas 🙂 moc držím palce, at to vyjde co nejdříve!!!

Díky snažím se já měla vyšetření průchodnosti vejcovodu před snažením abych věděla jestli mohu se snažit ještě otěhotnění přirozeně no tak uvidím děti ještě nemám tak snad se brzy dočkám aspoň jednoho i tobě držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat