Mimoděložní těhoteství?

18
5.8.07 09:57

mimoděložní těhu ???

Ahoj holky, tak se s vámi chci podělit o svou zkušenost, protože jsem zjistila že tato fóra člověku pomůžou asi nejvíc. Doktor je buďto dost neurčitý nebo naopadk vyděsí tak že člověk ani nespí.
Před 8 měsíci jsem vy:,–(ila HA a nastal v mém těle takový zmatek že jsem z toho byla úplně mimo, ještě teď vypadám jak v pubertě - samá vyrážka a MS je naprosto nepravidelná, to se pak střílí dost naslepo :oops: .
Poslední MS jsem měla 11.6.2007 :! a to byla vyvolaná předešlím užíváním Norethisteronu 2 tbl/denně (děs - měla jsem záchvaty vzteku co se střídali s pláčem).
A protože jsem se poslední dny cítila divně udělala jsem si před týdnem TT a byli tam // 8O Byla jsem samozřejmě nadšená a volala doktorovi. Protože se samozřejmě nedá říct kdy se to stalo a navíc měl doktor mít 14dnů dovolenou pozval mě na čtvrtek na kontrolu. V děloze nebylo nic vidět zato viděl v pravém vejcovodu tekutinou naplněnou dutinu. Poslal mě na pátek na testy hCG že když budou přes 1000UI že je to mimoděložní a musím hned na revizi. Asi si umíte představit jak jsem spala. Ráno odběry a výsledek - 2480UI a hned do nemocnice. Brečela jsem jak želva a popravdě nevím jestli víc kvůli mimi nebo ze strach z operace (a navíc o vejcovod se mi taky přijít nechce).
V nemocnici už byl připravený sál, odebrali mi krev, natočili EKG a prí ještě potřebují podpis doktora od příjmu. Ten se mně zeptal jestli mi nebude vadit UTZ (pokud jo tak že to není nutné) řekla jsem že ne a tak se na mně kouknul a světe div se bylo v děloze vidět gestační váček a oba vejcovodi prý jsou čisté. Jediné co mu je divné je prý vysoká hladina hCG a tak jdu zítra zase na odběry a pak ještě UTZ. Doufám, že vše dopadne dobře.
Vzala jsem si z toho dvě ponaučení 1. neplašit se 2. VŽDY SE NECHAT PROHLÉDNOUT JEŠTĚ NĚKÝM JINÍM.
Snad jsem tímto pomohla některé z vás a držte mi prosím palečky ať je vše OK. Zítra se ozvu jak to dopadli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4494
5.8.07 10:33

Jé, tak to moc držím palce ať je vše OK a máš krásného mimíska :P …

Teda, někdo se za tebe tam nahoře patrně přimluvil :) , že to takhle dopadlo a ještě se dělal ten UTZ. Kdyby šli do revize, tak se o tom ani nedozvíš, co :roll: a ještě ti mohli zrušit vaječník :?

Tak hodně štěstí vám oboum :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
5.8.07 17:36

Moc blahopreji k tehu a hlavne blahopreji ke schopnemu lekari, kteremu se podarilo odhalit zdrave tehotenstvi!!! Asi bych to sla tomu 1. lekari vytmavit!!!!!! Je to neskutence, co se deje… Asi je fakt nejlepsi pristup vyckavat. To jsem udelala ja. Prvni prohlidka az ve 14. tydnu. Vedela jsem, ze kdyby bylo silne krvaceni ci krece v brise, tak okamzite k lekari, ale mirne spineni, bolesti v podbrisku nema smysl resit. Moc preji, aby cele Tve tehotenstvi probihalo v poradku a uz Te nikdy nikdo takhle nevydesil! Jeste me napada vysoka hladina hormonu - nebudou dvojcatka ;) ? Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
6.8.07 10:51

Zdravím.

Mám tu samou zkušenost. Poslední MS 27.5.2007, 27.6. jsem šla k doktorce, že na testu nic není, tak ať mi dá vyvolávačku a můžeme to zkusit znovu. Poslala mě na krev. Bylo tam jen 21 jednotek, tak že mám přijít v pátek znovu, že jsem těhu, ale asi to neprospívá. V pátek jsem měla 51 jednotek. Takže ano, těhu prospívá, ale je to nízké, takže možná jde o mimoděložní v počátku. Pak měla 14 dní dovču a když jsem přišla po 3 nedělích totálně hotová, protože jsem se samozřejmě celou dobu nervila (a k tomu mám už doma 22ti měsíčního jedno rošťáka), oznámila mi, že vše je ok a čekám dvojčata!!!! A to samé může být u tebe podle těch hodnot :lol:
Teď jsem už 10+1tt, mimčům je teda o týden míň (proto ty nízké hodnoty na začátku, byla jsem sotva týden těhu) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
6.8.07 12:51

Tak to je fakt dobrý. . .nestačím se divit, jak málo stačilo a skoro šli do operace. . . . A pak by se jistě nechlubili, že pochybili. . . důvěřuj, ale prověřuj, zřejmě nutné :D Moc držím palce ať je vše jak má být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
6.8.07 12:52

Jak jsme dopadli

Ahojda, moc děkuji za podporu.
Předně sdělím že jsem dopadla na kontrole dobře.
Poté co ze mně doslova vykapali ze tří míst trochu krve jsem čekala asi 2 hodiny na výseledky. Hodnoty hCG mám 6287, i když je to prý nad normálem je důležité že se hodnota minimálně zdvojnásobila (prý to tak má za 2-3 dny být pokud je vše OK). No a UTZ ukázal opět kuličku a ta byla dokonce o 1,2mm větší (6,9mm) takže super :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
6.8.07 13:01

Tak to je fajn. :lol: Taky už jsem poučená, že lékaře si radši musím nechávat prověřovat.....
Držím palečky, ať vše pokračuje jak má!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
6.8.07 15:36

Ahoj

no mě je divné, že doktorům je divná vysoká hranice HCG… já měla u prvního podezření na mimoděložní a hlídalo se to že jsem měla moc nízkou hladinu HCG - na UTZ ještě nebylo nic vidět a jen jsem měla silné křeče podbřišku… takže ob den n aodběry krve - a říkali že to musí růst, že pokud HCG neroste nebo roste pomalu - může jít o mimodeložní… no napínal nás 6 dní , 3 odběry krve a pak se ukázal v plné kráse hezky v děloze a o týden později už bilo i srdíčko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
6.8.07 16:30

No ono jim vadí že na tak vysokou hladinu by mělo být těhu víc vidět. Protože mám zmatek v MS tak pořádně nikdo nevěděl kdy se nám to povedlo. Ale mluvila jsem s mamčou a ta říkala že měla ve všech těhu abnormálně vysoké hCG, tak to mám asi po ní. No tak snad budu mít už trochu klid (myslím relativní, je mi jasné že od teď už to bude vždycky o strachu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
6.8.07 17:15

Ahoj
Jo to znám. Proto jsem naposled šla k doktorovi v 8tt a vyhnula jsem se nepříjemnostem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
7.8.07 12:40

Gebo, takže mimoděložní je do čísla 9! Měla jsem to a říkala mi to moje doktorka, navíc..do6týdne je kolikrát co říct, když je na ultrazvuku, co vidět, takže bych řekla, že Tvůj doktor je pěkněj kretén!! Měl ještě aspoň dva tři týdny počkat, a udělat Ti jak nový ultrazvuk, tak i nové odběry, a kdyby se hodnota krve zvedla, tak je to v pořádku! Být Tebou změním doktora, mimoděložní jsem měla..a vím co to obnáší :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
7.8.07 12:43

Elfinka4-já mámd oma 5měsíčního špuntíka, a dneska jsem byla na kontrole, protože jsem zjistila, že jsem i přes prášky otěhotněla..a doktorka nevěděla, zda tam mám dvojčátka, a nebo hematom..nakonec našla všechno, ale jedno dvojčátko se buď nevyvýjelo, nebo přestalo vyvýjet, tak mám jedno :wink: byl to šok, dvojčátka..a u nás, nikdo nikde je nikdy neměl:-) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
7.8.07 13:02

Gebo-a já být Tebou bych ho ještě zažalovala,. mohl ublížit Tobě, a aj prckovi :cry: :roll: :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
7.8.07 13:04

My v rodině dvojčátka také nemáme. Manžel jo. Dokonce jeho teta teď čeká v říjnu dva kluky. Já mám ale nepotvrzenou diagnozu PCO, tak možná odtud vítr fouká … :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
7.8.07 13:10

to je jedno, hlavně, když budou zdraví, ber to tak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu