Místnost, kde se dělá rentgen, a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 20:31
Místnost kde se dělá rtg

Ahoj trochu asi blbá otázka a proto anonym. :mrgreen: Dneska jsem byla se svým psem u veterináře. Jsou tam dvě vstupní místnosti. V té jedné v které jsem byla já byl vystražn trojúhelník přítomnost rtg záření… A já jsem ve 26 týdnu těhotenství :? 8o v tu dobu se žádný pes nerentgenoval, byli jsme jen na obyc očkování. Ale zajímalo by mě jak je to s tou místnosti kde se rtg dělá i když se nesnimkuje.. Je tam to záření, nebo ne? Mohlo to nějak ohrozit miminko? :think: :roll: omlouvám se za otázku, ale nějak mě popadla panika.

Přečtěte si článek: Rentgen v těhotenství není důvod k panice

Reakce:
Tableta
Kelišová 5117 příspěvků 30.05.19 20:33

Tisickrát horší je pro prťouse tvůj stres ;)

jizvíková
Extra třída :D 12873 příspěvků 30.05.19 20:34

Ne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 20:36

To jsem chtěla slyšet. Myslela jsem si že plasim.  :roll:

Jahru
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 30.05.19 20:37

Rentgenové záření je tam v okamžiku, kdy se rentgenuje. Jinak ne.

Ennny
Závislačka 3721 příspěvků 30.05.19 20:44

Nejhorší smrt je z vyděšení ;) záření je aktivní jen při probíhání rtg

VikiRiki
Kecalka 231 příspěvků 30.05.19 21:30

Vubec se neboj :-) zadny zareni tam nebylo. Zareni vychazi z pristroje jen ve chvili, kdy se rentgenuje. Ve chvili kdy je dorentgenovano, tak uz se tam zadne zareni neni (nekteri lidi si predstavuji, ze je tam zbytkove zareni jak po vybuchu bomby a tak :-) ). Ne opravdu tam nic neni ;-) A kdyz to reknu hodne lajcky, tak ty paprsky jsou nasmerovany z rengenky tak, aby sly kolmo k mistu, kde se rentgenuje a ten rentgenovany objekt je pak zas odstineny. Takze i kdybys tam byla ve chvili, kdy by se rentgenovalo a nestala prave v tom proudu zareni, tak bys byla ty i mrne vpohode ;)

Váš příspěvek
Reklama