Mít potom i šesté dítě?

2902
14.7.13 10:53

Mít pak i 6. dítě???

Zdravím, milé maminky. Je to námět spíš k takové „jednodušší“ diskuzi, potřebovala bych nezaujatý názor a zajímalo by mne, jestli byste do toho šly vy.

Čekám teď 5. dítě - jsem 35+3tt, na miminko se moc těším, a jak je známo, bouření hormonů u nás těhotných je skoro na denním pořádku. Moje hormony si to teda vybírají tím, že mi nutí do hlavy myšlenky, že bych si, po dvou letech po miminku, co se narodí teď někdy v srpnu, pořídím ještě posledního uličníka.

Máme dostatek finančních prostředků - to není žádný problém, do baráčku bychom se snad taky vešli, i když bychom to museli nějak vymyslet, nový se nám stavět nechce, když je teď 3 roky starý a pak by byl starý 5 let a nemám pocit, že by potřeboval vyměnit :D.

Kdyby to vyšlo podle mých představ, tak by bylo nejstaršímu synovi 12 let, dceři 10 let, dvojčatům, holkám 5 let, malému (už víme, že to bude kluk) 2 roky a narodilo by se to šesté. Nechci totiž, aby byl jako jediný sám, všechny děti maj jinak parťáky na hraní, tak bych nechtěla, aby Maxík byl samotnej.

Ale je tu pár takových ALE:

• manžel je od pondělí do čtvrtka 200km daleko, domů přijíždí vždy ve čtvrtek večer a pak je doma o víkendu a buď k večeru, nebo ráno jede zase do práce. Tudíž jsem 4 dny v týdnu na děti sama - skoro sama, naštěstí mi pomáhá manželova sestra, ale ten chlap v domácnosti tam chybí, i když všechno podstivě dožene. Takže já děti vozím do školy a ze školy, 24hodin denně se o ně starám, dělám doma domácí práce - s těma mi děti teda už pomáhájí, takže to je vlastně taky menší starost. Jenže nevím, jestli bych 6 dětí 4 dny v týdnu s občasnou pomocí švagrové zvládala.
  • druhé ALE je věk, za dva měsíce mi bude 36, pak by mi teda bylo 38, nevím, jestli to není na miminko moc pozdě, jestli nebudu až moc stará a jestli si nevymýšlím, když už doma 4 děti mám a 5. na cestě.
  • manžel proti není, ten si vždycky přál velkou rodinu a chtěl by klidně i to šesté. Když přijede domů, tak udělá všechno, co se mu řekne, rád vaří, koupe děti, vezme je někam ven na procházku, uklízí, stará se o ně… je opravdu úžasný, ale doma mi chybí, tak si nejsem jistá, jestli do toho jít.

Zatím je to taková moje „hrubá verze“ toho, co si představuji. Ráda bych slyšela vaše názory na celou věc, podle toho si pak utřídím hormonem zblázněný myšlenky :D.

Děkuji a přeji krásný nedělní den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4773
14.7.13 10:58

Týjo, já tedy čekám první, a už teď mám stihy, jak vše stihnu :-) Klobouk dolů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
14.7.13 10:59

:lol: touha po miminku to znám, mě to přepadalo teda v daleko nevhodnější okamžiky.

Mě to tak bláznivý nepřijde, když zvládáte 5dětí i to je pro mě nad moje uvažování :lol:, ale je to prima.

Stará rozhodně nejsi na miminko, to je blbost.
Finanční problémy nemáte. Jak moc bude péče náročnější nevím, co znám vícedětné rodiny, tak si stěžují až v momentě kdy dělají taxikáře a děti někam rozváží. Tak tohle uvážit, jak vyjde. Jako taxikařit 6dětem je už hodně náročný.

Přijde mi, že máte moc hezký manželství, podle toho jak píšeš. Já ti fandím a úplně úlet mi to nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
14090
14.7.13 11:01

Pokud ty chceš a manžel taky, finančně to zvládáte tak proč ne… Já osobně bych do toho nešla, ale já hrotím teď teprv zda-li někdy bude druhé :lol:

Moje sousedka má 5 kluků teď se jí narodil pátý a ona už mluví o tom, že tu holčičku mít jednou bude :mrgreen: Jsou to vzdělaní lidé, kluci jsou slušní, tak taková rodinka ať jich má klidně 10 když bude chtít a zvládnou to.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
14.7.13 11:01

A proč ne? :) já bych do toho šla, zajištěný jste, je super že už děti trochu pomáhají, vztah s chlapem máte očividně taky v pohodě…:) tak když to půjde, klidně zkuste i 6., pokud se na to cítíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
915
14.7.13 11:03

Kde je vule je i cesta ;) jako za me v tom nevidim problem, znam rodinu s osmi detma v panelaku 4+1 :D ale kazdopadne bych tomu dala cas a rozmyslela se az bude prckovi rok, to pak vsechno uvidis jasneji :) jak na tom budes se silama a tak, jinak mas ale muj obdiv! taky bychom chteli velkou rodinu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
14.7.13 11:03

Jinak já taky vždycky chtěla hodně dětí, nejlíp tak 4 kluky :D ale teď mám jednoho a úúúplně mi to stačí, možná se ani v budoucnu nedokopu k druhýmu, nějak jsem to celý podcenila a představovala si to moc růžově :D takže tobě klobouk dolů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1371
14.7.13 11:05

Ahoj zakladatelko,
jsi skvělá!!! Uplně ti závidím tvůj elán a zjevnej organizační talent :-)

Víš co bych PROTI těm všem tvým „ALE“ řekla? Řekla bych ti: „Nech to na přírodě.“ Zkrátka bych se za dva roky přestala chránit a pak to nechala plynout, max. rok či dva. Pak bych „Projekt šesté dítě“ zkrátka ukončila a nechala nerealizovanej a už bych se k tomu „kdyby“ nikdy nevracela.

Přeju ti hlavně teď zdravý 5. mimčo a i zbytek rodiny, aby fungoval.
Zatim se na 6. miminko moc neupínej. Nech si to jako „překvapení“, jestli ho máš v osudu napsanej. Jestli jo, tak fakt přijde. Jestli ne, tak to tak prostě mělo být.

Přála bych si taky mít tolik sil, financí a místa, abych mohla kolem sebe mít 5 či víc dětí. Bohužel nemám, ale jsem šťastná s tim, co mám, a beru to tak, že je to takhle dobře.

To jsem zvědavá, jestli tě tu za dva roky potkáme s šesti metříkama v podpisu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
14.7.13 11:06

S tím věkem, zdravotně jsi OK předpokládám, to je taky plus. Hele mě by ještě děsilo, že budu mít na krku dva puberťáky a nespavý mimino (možná). Ale to si promítám podle sebe, protože já měla pubertu děsnou a hodně nespavý mimino. Určitě jsi dobrá koordinátorka a manažerka, takže děti jsou zase zvyklé fungovat týmově :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1941

Ty brďo tleskám :potlesk: v dnešní době je luxus mít tak početnou rodinku.. já bych do toho taky šla, kdybych věděla, že bych je dokázala finančně zabezpečit.. Nicméně u nás ti dva asi budou akorát, ačkoliv už jsem přemýšlela o třetím, jelikož bych moc chtěla holčičku, ale to stejně nejdřívě za 10 let..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915

@Acinore no tohle jsem citila prvni tri mesice s norcou a tedka uz se zase vracime k planu A, coz je hodne deti :D proste ten zacatek se musi brat s rezervou, no :D :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
14.7.13 11:10
@SarkaLo píše:
Týjo, já tedy čekám první, a už teď mám stihy, jak vše stihnu :-) Klobouk dolů ;)

no asi tak nějak…:D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
14.7.13 11:11

Děkuji za názory, moc jste mě potěšily. Touha po dalším se ve mně uhnízdila, tak snad bude hnízdit ještě dalších minimálně 12 měsíců :D.

S manželem mám úžasný vztah, to opravdu. Na to, že je to chlap, tak jsme naladění na stejné vlně a když nás něco štve, tak to prostě řeknem a vyřešíme, to samé když po něm něco chci, neříkám „víš miláčku, bylo by dobrý opravit tohle a tohle“, ale řeknu „Miláčku, prosimtě, oprav ještě dneska to či ono, nefunguje to, děkuju.“ Nepáráme se stím, ale on je milionovej, jakmile je čtvrtek večer, tak děti chtějí tatínka a maminka je jim srdečně fuk :D.
Taky se občas teda hádáme, ale vše se vždy rychle vyřeší, praktikuju „filozofii“, že nemá cenu kazit si ty 3 dny nějakýma nesmyslnýma hádkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730

Pokud neresis finance a zvladas pet deti, zvladnes urcite i sest. Jake to je mit dve malinke deti vis (dvojcata, jinak mas celkem rozestupy), manzel je pro - takze proc by ne. Jediny „problem“ je vlastne to misto, ale pises, ze je resitelne. Koneckoncu mas rok a pul, aby sis to jeste rozmyslela, nemusis se definitivne rozhodnout ted hned.

Příspěvek upraven 14.07.13 v 11:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071

Řekla bych, že prakticky všechno hraje pro, uvidíš, je brzo spekulovat, ještě se nenarodilo páté. Nikdo neví, co se semele za dva roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama