Mluvení v 8. měsících

12.8.13 20:20

Mluvení v 8M

Dobrý večer,
dnes jsem byla s malou na poradně v osmi měsících. A docela mě zarazilo, že se PLDD ptala na žvatlání slabik. Malá nic takového nedělá, hučí, chrčí píská, prdí na pusu a mlaská, ale ani slabiky ani konkrétní hlásky nevydává.
Doktorka mě docela rozhodila - jestli do měsíce nazačne, bude to muset řešit - jak zatím nevím :nevim:
je to fakt tak pozdě, že nemluví? Může to znamenat nějaký problém? Subjektivně - malá je chytré miminko, přemýšlivá, sice vztekloun ale jinak Johny Mlčoch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5429
12.8.13 20:21

@neschopná mamka 8o :roll: tvoje dr. je asi dobře ujetá. To teda nevím, jak by to chtěla řešit. To se mi nějak nezdá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
12.8.13 20:22

Každé mimčo je jiné…a každý lékař reaguje na dané věci jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
12.8.13 20:23

Nas maly zacal mluvit a opakovat slova zhruba v 15m a dr mi rekla ze je to uplne v poradku a jeho vrstevnici jsou na tom stejne. 8M je strasne malo na mluveni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565

To mi teda hlava nebere, proč to chce řešit :think: Mně to teda tak hrozné nepřijde. Myslím, že z toho nic nebude, buď v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461

V 8 m by mělo mimčo vydávat zvuky jako samohlásky a některé souhlásky, třeba bebebebebe a mamamama a hehehehe a tak. Jestli to nedělá, je to úplně jedno. :kytka: Maximálně vyzkouší, jestli mimčo slyší a v roce se zeptá na mluvení zas. 8) Jde o to, vyloučit nějakou vadu sluchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
12.8.13 20:24

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565
12.8.13 20:24
@kamikaa píše:
@neschopná mamka 8o :roll: tvoje dr. je asi dobře ujetá. To teda nevím, jak by to chtěla řešit. To se mi nějak nezdá.

asi pošle osmiměsíční mimino na logopedii a tam na něj budou dělat tatata :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
12.8.13 20:25
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
12.8.13 20:25
@Antonie Bolavá píše:
asi pošle osmiměsíční mimino na logopedii a tam na něj budou dělat tatata :lol:
:lol: :lol: :pankac: :pankac: :pankac: teď jsem spadla ze židle
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
12.8.13 20:27

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
12.8.13 20:29

Takové ty klasické slabiky začli dělat kluci už jako malincí bababa, mimi (bez nějakého významu), když objevili tu baba slabiku, tak to nešlo přeslechnout, jeli bababa třeba několik hodin v kuse. Mluvit začal první ve 2letech, druhý řekl něco trochu dřív, ale teprve teď začíná ve větách a trochu srozumitelně opakovat. Takže ačkoliv jeli dle tabulek, tak na vývoj řeči to vliv nemělo.
Třetí žádné bababa neprovozoval a ejhle, před pár dny rovnou začal pápá i s příslušným mávání rukou. Od té chvíle zkouší slabiky, ale opakuje je přímo už mi přijde s významem, takže babá je banán, jedno ba je baf. Takže byl vlastně opožděný a rovnou mi začíná mluvit 8o

Takže to vůůůbec neřeš, třeba tě rovnou požádá v celé větě, abys ji přehlásila k jiné doktorce, když je tahle prdlá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
12.8.13 20:29
@tamata píše:
Já bych doktorce řekla, že to doma už povídá a bude klid :palec:

přesně tak, pokud vbitřně cítíš, že je všechno v pořádku, tak doktorce odkývej co chce slyšet, lepší než stresovat mimčo vyšetřeníma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
12.8.13 20:30
@tamata píše:
Ta je hustá :lol: I kdyby tvoje dcera byla o 2 roky starší a nemluvila, tak to pořád ještě nic neznamená :palec: Ale fakt by mě zajímalo jak ona to chce řešit :lol:

Prostě mu to z titulu lékařky přikáže :think:

• Nahlásit
  • Citovat
17568
12.8.13 20:31

Moje dítě v osmi měsících chrčelo stylem Dalibora Jandy :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu