Režim dne a jídla 10měsíční :-)

2049
11.8.13 19:28

Režim dne a jídla 10 měsíční :-)

Maminky, stejně starých ratolestí, prosím podělte se se mnou, jak vypadá režim dne a jídla, co děti jedí a kdy…

já to nemůžu nějak sladit, nevím, jestli malou moc nepřejídám…Má přes 10 kg. A spánek máme už jen jeden, měla by možná i dva, ale zase by šla spát asi později večer…

Děkuji, už si připadám fakt hloupě :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3330
11.8.13 19:38

@eetel Mám 11měsíční holčičku, ale od 10 měsíců se toho v režimu moc nezměnilo :)
Brzo ráno - kojení
Vstávání - 6-7
8h - kojení + kousek chleba nebo rohlíku (zatím suchý, nějakou lučinu přidám za měsíc)
10h - ovoce - cca 140g (sní klidně i 180g, ale je přejedená a ublinkává) + trochu vody
10:30 - 11:30 - spánek
12:30 - oběd masozelenina + kojení
14:30 - jogurt + voda
15h-16h - spánek
16h - kojení
18h - kaše + voda
18:30 - koupání
19h - kojení
19:30 (20h) - spánek

Dodržuju co nejvíc přesné časy, aby měla malá jasný režim. Kojení máme relativně hodně, ale malá není schopná z ničeho pít :cert:, takže tu vodu jí dáváme po lžičkách (dohromady za den tak 120-150ml), a zbytek dohání kojením.
Spánky má dva, ještě v 7 měsících měla 4, ale kratší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
11.8.13 19:42

Tak to naše malá nemá ještě ani dnes režim. A to jí je 13 měsíců. Dávám jí spát, když je unavená, dávám jí najíst, když hladová. A jídla měním podle nálady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
11.8.13 19:46

@Elilen to mam asi podobne, taky se neridim zadnym rezimem.Male bude 11 mesicu a ji mi vsechno, takze s jidlem fakt problem nemam. A spi mi tak 2× az 3× za den :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
11.8.13 19:57

8:00-9:00 vstávání
snídaně - mléko 210 ml
oběd v 11-12, masozelenina 220 g
spánek - 3 hodiny
svačina - ovoce 190 g
2.svačina - mléko 210 ml
večeře cca 7-8 - kaše 180 ml
ukládám do postele v 9, zavře oči a spí ;)

a na prohlídce měl přesně 10 kilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2049
11.8.13 20:20

@Becky00 Řekla bych že to máme téměř stejně :think: Já mám jen jako první sváču mlíko a jako druhou ovoce nebo jogurt, ale možná to změním, protože pak nechce moc kaše…
Já i řeším, jestli jí to ranní mlíko stačí až do oběda…cca 3 hodiny. Ještě jí někdy mezitím dávám pečivo. Ale nevím, jestli to právě není moc a zbytečný. Jelikož je uřvaná, těžko odhaduju, kdy řve jídlem a kdy něčím jiným.
Ale večer mě teda usíná i 3/4 hodiny…Nevím, jak to zlepšit. A v noci se budí i 4krát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2049
11.8.13 20:22

@Danieli Malá právě s jídlem problém nemá, jedla by pořád a vše, takže spíš řeším, aby nějaký ten režim měla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4297
11.8.13 21:04

Naše vstává většinou v šest (poslední dny ještě dřív). K jídlu zhruba toto: po probuzení nabídnu kojení (ne vždy chce), no a pak snídaně bílý jogurt (asi 100 g) + 3 piškoty, svačina čerstvé ovoce (na množství třeba 1 banán nebo 2 nektarinky), oběd mišmaš (maso, zelenina, těstoviny/rýže/kuskus), odpoledne přesnídávka (většinou sní skoro celou klasickou skleničku), tak kolem páté hodiny kojení, večer dle únavy tak kolem sedmé kaše cca ze 180 ml, někdy chce dokojit. V noci tak 1-2 kojení, jak kdy. Akorát málo pije, ale nabízím často. Váží málo, ale to bude tím pohybem, ona se už 4 měsíce nezastaví snad ani na minutu. ;) A když se zastaví, tak to určitě někde něco páchá. :mrgreen: Když ji viděly kamarádky sníst na posezení celou výživu (těch 190 g), tak z toho byly hotové, že jim to nesní starší děti ani teď. Asi bude žravá po nás. :lol:
Režim přesný nemá, v těch vedrech byla unavená po dvou hodinách a na chvíli vždy usnula. Jinak většinou dopoledne usne na 30 minut, odpoledne pak při procházce tak na 30-50 minut, někdy ještě při návratu dá tak 20minutový spánek. Když je tak akorát, tak s ní courám venku třeba 4 hodiny, s tím, že si někde i dřepnu s ní na lavičku, ať vidí okolní dění, nebo někde na dece třeba na hodinu, ať se pořádně protáhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
11.8.13 21:32

@eetel samozrejme,pokud ji hodne je treba to nejak upravit.Moje mala ma 8,3 kila takze s vahou problem nemam jen ta moje tabulkova doktorka by do ni tlacila nejradeji porad nejakou chemii at pribere a pritom nevypada ze by byla vychrtla nebo tak a ji pekne.ja ji vetsinou davam 3 hlavni jidla(jako snidani obed veceri) a mezi vzdy nejakou svacinku jako ovoce nebo kasicku nebo tak. Nekdy nechce tak ji dam aspon piskot nebo nejakou susenku do ruky. A taky porad kojim.Ale ne vzdycky to tak je s tim jidlem, nekdy vstane pozdeji, nebo proste nechce…proto jsem psala ze jako pevny rezim nemam :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
24.8.13 10:12

Ahoj,
9:00- snídaně( kaše)
12:00 oběd ( maso se zeleninou, brambory, těstoviny, kaše bramb. ryba)
15:00 svačina ( přesnídávka, čerstvé ovoce)
17:00 mléko
20:00 kaše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
25.8.13 22:59

Ahoj tak my to máme skoro stejně jako Luciii25
8:00 kaše
11:00 oběd masozelenina
15:00 čerstvé ovoce a jogurt
18:00 kaše
20:00 mléko na dopití - to je po koupání pak dáme pohádku a 20:30 jde spinkat jo a malý má 10 měsíců a deset kilo a měří 78 cm
tak snad ti to pomůže :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
26.8.13 18:17

Ahoj, u to s jídlem vypadá takto:

6:45 budíček a 260ml UM
9:00 jogurt Hollandia ovocný
12:00 masíčko (krůta, kuře, hovězí, 1×týdně místo masa vařený žloutek) + brambor/rýže, občas trochu jáhel, zelenina (mrkev, brokolice, květák, hrášek, řepa,…)
14:30 kašička, 150ml nebo ovoce
17:00 hodně ovoce (střední banán+velká broskev) apod.
19:00 240ml UM

mezi jídly občas sušenka Sunarka, kousíček rohlíku (spíš nadrobí), kukuř. křupka

vážíme 11kg/80cm při 10m (PV 3300g/50cm)

Jinak co se týče činností přes den, tak pokud malej nespí (2hod dopoledne, 0,5hod odpoledne), musím být neustále za zadkem. Leze všude šílenou rychlostí, schody jsou největší lákadlo, obíhá ohrádku, ve které ale nesnese být sám. Tak si hrajeme, přežíváme den a večer jak usne padám únavou (tahám s sebou obří břicho, a to rodím až za 3m + mám zánět šlachy v ruce, takže sranda :-( ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
1.10.13 09:26

Ahoj, v jiné diskuzi jsem se dočetla, že dáváte v 10ti měsících i pribiňák nebo tvaroháček nebo puding. To už se tedy může dávat takhle kravské mléko? Já myslela že tvaroh tak až po 12ti měsících. Kromě toho tvarohu děláte teda domácí pudingy a pribiňáčky? Od kdy se může vejce? Např. třeba v zapečených těstovinách? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
1.10.13 09:34

@B EL ahoj. Já myslím že to je na každé mamině kdy co dá. Malému je 11 měsíců a dávám mu vajíčko a pribináčka dělám domácího aby to neměl tak sladké. Ale vše jen občas. Nic se nemá přehánět :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
1.10.13 09:37
@B EL píše:
Ahoj, v jiné diskuzi jsem se dočetla, že dáváte v 10ti měsících i pribiňák nebo tvaroháček nebo puding. To už se tedy může dávat takhle kravské mléko? Já myslela že tvaroh tak až po 12ti měsících. Kromě toho tvarohu děláte teda domácí pudingy a pribiňáčky? Od kdy se může vejce? Např. třeba v zapečených těstovinách? Díky

Ahoj, dcerka ještě nemá 10 měsíců a do bramborové kaše dávám kravské mléko už od 6. měsíce, vejce do květákového mozečku celé, pribiňáky občas na chuť ( sní pár lžiček ), pudink ochutnala v buchtě a tvaroh na ochutnání ode mě. Jinak dodržujeme zeleninku na oběd, nejsem zlá matka a nestrkám jí vše, ale zase nejsem úzkostlivá a vše neřeším. Pokud to dítě dobře snáší, tak proč ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama