MMR bez větších vedlejších účinků

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3419
12.3.13 11:32

Do TBC bych jentak nešla, je to zastaralá vakcina s velkým výskytem než. účinků. Někde jsem čatla, že se snaží udělat novou vakcinu proti TBC, která bude mnohem šetrnější, takže pokud bych chtěla na TBC očkovat, zjistila bych si to a popřípadě očkovala až bude.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
799
12.3.13 11:33

@andelka83 díky dík, tady čtu jen ty hrůzostrašné příběhy a maminky, co u nich proběhlo vše v pořádku nemají potřebu někam psát… :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20662
12.3.13 11:34
@paola white píše:
@Katka86 to není dobré řešení. neb stará doktorka dostane jméno a adresu té nové a může jí vesele napindat co chce nebo nové doktorce dělat problém u lékařské komory.
lepší variantou je vyžádat si kartu, pokud nechce dát kartu tak máš právo si pořizovat kopie, fotky apod. a pak ani nehlásit ke které doktorce jdeš.

Pindat si může co chce, nová mudr bude ráda, že má nového pacienta a tím jisté prašule. Silně pochybuji o tom, že by nové mudr dělala problémy u lékařské komory-proč? nemá žádný důvod. Každopádně je to jedno, zakl. píše, že je bez auta, takže nějaké dojíždění je mimo scénář.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20662
12.3.13 11:35

A co se týče TBC, tak za mě velké ne, větší než Ajfelovka :mrgreen: :mrgreen:
 https://www.emimino.cz/…ence-142970/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20807
12.3.13 11:37

TBC ne.. Nakazit se můžeš dlouhodobým přímým kontaktem.. Takže to strašení bezdomovcema a Ukrajince mě docela vytáčí.. A když sami uznali, že je vakcína zastaralá a mnoho blbých účinků.. Tak to už je něco 8o protože jejich vakcíny jsou jinak přece super, ne? :poblion: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2480
12.3.13 11:39

Ahoj!

Normálně bych přinesla papír, kde by bylo uvedeno, že odkládám očkování to a to, na základě vyhlášky té a té… Podpis a hotovka
Víc bych se s ní nebavila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32929
12.3.13 11:39

@katja376 starší syn je očkovaný ještě v porodnici, žádné problémy neměl…u mladšího už se to nedělo a neplánuju ho očkovat. Jedině by uvedli novou vakcínu, kde by pozitiva převážila nad negativy, pak bych o tom uvažovala, protože jsme ve velkém městě, přistěhovalců z východu až hrůza…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1258
12.3.13 11:39

Taky jsem chtěla odložit, ale argument, že není daná horní hranice očkování, jim nestačil. Sestra se do mě pustila ve stylu, že jsem určitě četla nějaké šílené diskuze maminek, které o tom houby ví a bla bla bla :roll: A že na MMR moc NÚ není, víc jich je prý na tu spojenou s neštovicema. U první dávky měl syn pár dní trochu zarudlé místo vpichu a u druhé naštěstí nic..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3115
12.3.13 11:40

Syn byl zaočkovaný v 18 měsících a v 25 měsících. Ani jednou reakci neměl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12743
12.3.13 11:41

@Katka86 sama vím o případu, kdy stará pediatra hlásila nového, že odmítá očkovat pacienty a ten měl pak velké problémy. zatrpklost je někdy silná motivace.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
799
12.3.13 11:42

@mersii a v kolika měsících jste byli na první dávce?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
799
12.3.13 11:44

Jinak všem díky za rady, tu tuberkulózu asi nechám zatím tak, nejsme sice ohrožená skupina(i když v rodině se vyskytla) ale děsí mě ty zatrolené vedlejší účinky…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9622
12.3.13 11:45
@axaxa píše:
@lucenka to musí mít obě dávky k přihlášce do školky? já myslela že stačí napsat individuální očkovací plán a je to v pořádku i pro školku…tak to už jsem prošvihli :mrgreen:

To zalezi na doktorce no, jestli je krava :roll: dcera nema jeste ani prvni davku (bude mit 27mesicu) a doktorka nam do prihlasky napsala, ze je ockovana dle kalendare :nevim: mame v planu dat prvni davku v dubnu, po vsech chripkach…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4228
12.3.13 11:58

Katjo, tak to bych si tedy pořádně dupla! Najdi si to v zákonech o očkování! Horní hranice není stanovena, spodní ano - NEJDŘÍVE v 15.měsících věku! Vyhrožovat Ti sockou nemůže. Řekni, očkovat chci, ale v pozdějším věku. Nemůže říct ani půl slova!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1258
12.3.13 12:00
@katja376 píše:
„@mersii“ a v kolika měsících jste byli na první dávce?

malý ji měl dokonce těsně před 15. měsícem..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek