Mobil vs rodiče

Anonymní
25.3.20 15:28

Mobil vs rodiče

Dobrý den, mám takový problém, jestli se to tak teda dá nazvat. Je mi 16 a měla jsem cca 5-6 let mobil.. a už se hrozně sekal, pořád jsem čekala na cokoliv na co jsem klikla a baterka byla uplně k. o. z ničeho spadla baterka ze 100 na 0 a tak dále.. nakonec přestal fungovat uplně. Protože jsem na střední a na docela těžké škole, nechtěla jsem jít na brigádu během školního roku a po rodičích, aby mi koupili mobil mi to už bylo blbé. Tak jsem se zeptala taťky jestli by mi to mohl koupit a že bych mu ty peníze všechny vrátila, že bych šla v letě na brigádu. Chtěla jsem nějaký výkonnější mobil a kvalitní který nepřestane fungovat stejně jako můj předchozí, vybrala jsem si iphone 7. Teď stojí asi 9 tisíc. Taťkovi jsem to všechno vysvětlovala a první mi řekl že se ješte o tom pobavíme a potom mi řekl e mi to kupovat nebude, že to je p***vina dávat takový peníze za mobil. Tak jsem si řekla že si na to prostě nějak vydělám sama. Asi po 4 měsících bez mobilu ( nechci ať to vyzní tak, že jsem závislák, to pravě vůbec, akorát je dobrý aby se mi někdo dovolal, když bude něco potřebovat nebo taky domluva se spolužáky ohledně testů atd.) jsem si konečně našla brigádu na to abych si mohla vydělat na mobil a bylo to úplně náhodně + teď jak jsou ty " koronové prázdniny", tak se mi to úplně hodí že stíhám brigádu i školu. Dneska jsem byla poprvé na brigádě a je to tam hrozně super, skvělý kolektiv, prostě všechno. Musím vstávat v 5 hodin a můj taťka mě tam vezl a ještě v autě mi říkal jako ne že ty peníze utratíš za mobil, ktere si vydelas. Hezky si je das na ucet na spořeni. Božee byla jsem tak naštvanááááá, protože už dlouho ten mobil nemám a mám snahu si na to sama vydělat a mů tatka mě za ještě seřve. Jsem toho názoru, že když s ty peníze vydělám, tak si s něma můžu dělat co chci a je to jedno kolik mi je ( je mi 16). Chtěla bych se zeptat jaký na to máte názor vy? Já si ten mobil asi stejně koupim a vyprdnu se na tatku.. protože co mam dělat, jinak nebudu mit žadnej mobil.. Akorat jsem se rozhodla pro jiný mobil který stojí 15 tisíc, ale na všechno si vydělám sama.. ale toho tatky se bojím. Co by jste dělali vy v mojí situaci?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.3.20 15:33

Můj názor je ten, že táta může být rád, že si za ty peníze nechces koupit třeba drogy nebo tak. Takže bych si ten mobil v klidu koupila. :palec: Vyber si nejakej peknej za tolik kolik si vydelas:mavam:

Příspěvek upraven 25.03.20 v 15:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
25.3.20 15:33

Koupila bych si mobil max do 5 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16831
25.3.20 15:36

Budou to tvoje vydelane penize, tak s nima naloz jak uznas za vhodne! Tata ti nema co rikat, co mas delat s vydelanyma penezma. Muze ti kafrat maximalne tak za co utrats kapesne od nej. A jestli bude remcat, tak mu dej precist tuto diskusi.
Mam stejne stare dite, posledni dvoje prazdniny bylo na brigade a donesla si asi patnact tisic a v zivote by me nenapadlo mluvit do toho, za co ty penize muze utratit. U nas jsou ulozene na jeho detsiem uctu na porizeni leosiho pc nebo tabletu a za neco kupovalo a kupuje darky k vanocum rodine a k narozeninam nam i kamaradum.
Az budes mit penize, kup si mobil a nemusis mu to vubec rikat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15344
25.3.20 15:37

Bylo by mi to fuk, tvoje penize tvoje volba co s nima udelas. Osobně bych teda tak drahy mobil nechtela (zrovna u iphonu neplatis tolik kvalitu jako spis značku), koupila bych nejaky v nizsi cenove relaci, nepotřebovala bych nejnovejsi model a zbytek penez schovala az se mi zas neco pokazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9071
25.3.20 15:37

Asi takto, pokud by dceři mobil odešel, koupila bych jí nový, ale rozhodně ne jablko za 9 000Kč, koupila bych nějaký střední kvality.
Pokud by přišla s tím, že si na něj vydělá sama ok, ale určitě bych jí zkusila vysvětli, zda není lepší peníze investovat jinam (ale otázkou je tda by to v 16ti pobrala).
Pokud by na něj chtěla půjčit, půjčila bych jí, ale cca 5 000, za to už se slušný telefon dá koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
25.3.20 15:38

Tak si kup ten levnější, za 9000 bude v pohodě a zbytek si ulož na prázdniny:-). Aspoň se mrkneš někam na fesťák, nebo na výlety a nebudeš muset tolik pracovat. Mít zážitky je lepší, než drahej mobil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16831
25.3.20 15:38
@lichylichozrout píše:
Můj názor je ten, že táta může být rád, že si za ty peníze nechces koupit třeba drogy nebo tak. Takže bych si ten mobil v klidu koupila. :palec: Vyber si nejakej peknej za tolik kolik si vydelas:mavam:Příspěvek upraven 25.03.20 v 15:34

Asi tak, misto aby byl rad, ze penize nepropari nebo neprokouri ci nerozfrca za sminky a hadriky, tak ji bude kafrat za co to nema utratit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 15:39
@lichylichozrout píše:
Můj názor je ten, že táta může být rád, že si za ty peníze nechces koupit třeba drogy nebo tak. Takže bych si ten mobil v klidu koupila. :palec: Vyber si nejakej peknej za tolik kolik si vydelas:mavam:

Děkuji moc. Můj brácha to měl uplně stejně s tatkou a nakonec se na neho vykaslal a prostě si to koupil. Chci jen nějaký mobil, který bude kvalitní a vydrží mi, jste hodná. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
1048
25.3.20 15:40

Až na ten mobil za 15.000 bych souhlasila. Moc těm typům a rozdílům cen nerozumím, ale v prosinci mi po roce spadl můj smartphone na zem a byl konec zvonec. Může se ti stát to samé a těžce vydělané peníze budou v háji.

Jinak taťka bude asi stará škola, mám kluka ve třetí třídě a byť má prostě starší obyčejný mobil chytrého typu (může volat spolužákům, teď si posílat fotky úkolů atd) vidím, že ho potřebuje. Pro náš klid a taky, aby nebyl mimo dění.

Śetřit na spoření si můžeš až budeš vydělávat, nevidím problém v tom vydělat si na brigádě na mobil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 15:43

Všem moc děkuji za vaše názory, klidně pokračujte další :D

• Nahlásit
  • Citovat
3044
25.3.20 15:47

Tvoje prachy, tvoje volba. Nicméně si dej pozor ať nekupuješ zbytečně předražený. Já jsem na techniku mám ji ráda, ale nekupuj nic co vyleze, za půl roku je to o polovinu levnější. U Apple platíš hlavně za značku, kvalitativně je na tom stejně jako jiné levnější značky. Takže záleží do jaké míry potřebuješ být s novým mobilem cool…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17716
25.3.20 15:48

Na tvem miste bych koupila tatovi drobnou pozornost za to, ze te tam vozil, ale zbytek bych utratila klidne za ten mobil. Mimochodem, za jak dlouho si tech 15tis vydelas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 15:49

@Maminass Kdyby to šlo, tak si radši koupím levnější mobil abych mohla jít na nějaký fesťák nebo tak, protože bych se tam hrozně těšila. Akorát jediný problém je v tom, že to tatka mi to nedovolí tam jít. Ještě bych chtěla zmínit, že není vůbec nějakej šetřílek, pořád za něco "spontánně " utrácí.. kosile znacky Blazek s moji sestrou jede do koňského obchodu a koupí jí tam jeden kus oblečení za 7 tisic atd.. Taky si nemusí kupovat tak drahé věci ale kupuje. Tak proč já bych si to nemohla koupit, když ten mobil využiju dokud mi bude sloužit..

• Nahlásit
  • Citovat
1740
25.3.20 15:50

Jako vylozene spořit Na barák ne, ale taky jsem pro to koupit levnější a zbytek spis uložit jak už někdo zmiňoval napr festak, dovolenou s kamoskama atp. Když mas tak těžkou školu jak tvrdíš a nemůžeš chodit na brigády, tak o to spis by jsi si měla něco odložit, aby sis mohla ve školním roce přilepšit… a ještě popřemýšlej v rámci zodpovědnosti a dospělosti… když už te tam tata vozí tak se sluší na ten benzin prispet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama