Moc “živé” batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mini86
Povídálka 42 příspěvků 06.12.18 20:59
Moc “žive” batole

Zdravim. Chci se zeptat jak jsou na tom vasi prcci okolo 2 let. Nas je extremne zivy. S nicim si nevydrzi hrat. Vezme auto projede sem a tam. Rozlozi puzzle najde dva stejne a vic nechce. Slozi 4 kostky a odejde. Otevre knihu ukaze par obrazku a zavre ji. Namaluje 3 cary a konec… nechapu to. Jedine co by sedel u televize. Coz mu samozdrejme nepoustim. Jen vyjmecne. Jednou/dvakrat tydne. Je to normalni v tomto veku?

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 06.12.18 21:04

Ano, je to normalni.

Limi123
Závislačka 3691 příspěvků 06.12.18 21:05
@Mini86 píše:
Zdravim. Chci se zeptat jak jsou na tom vasi prcci okolo 2 let. Nas je extremne zivy. S nicim si nevydrzi hrat. Vezme auto projede sem a tam. Rozlozi puzzle najde dva stejne a vic nechce. Slozi 4 kostky a odejde. Otevre knihu ukaze par obrazku a zavre ji. Namaluje 3 cary a konec… nechapu to. Jedine co by sedel u televize. Coz mu samozdrejme nepoustim. Jen vyjmecne. Jednou/dvakrat tydne. Je to normalni v tomto veku?

Uplne normalni. U nas se to zacalo lamat po 2 a pul, ve 2 a tri ctvrte uz si klidne hodinu hraje sam. Ted zrovna si tu hodinu neco delam na compu, muz kouka na televizi a syn (2 a tri ctvrte) i uz hodinu sklada Duplo. Ve 2 letech jsem nemohla sama ani na WC, hrani delsi, nez minuta s jednou veci byla vyjimka.

z92
Kecalka 205 příspěvků 06.12.18 21:10

Máme doma taky dvouletou, ale uplný opak toho vašeho štěstí. Je trpelivá, ráda se učí nové věci a mentálně je hodně vepředu (umí celou abecedu, počítá do pěti…) sama vydrží u čehokoli prakticky co ji zaujme at už kreslení nebo to puzzle, lego, knížky atd atd. televize u nás teda jede nonstop, ale ne kvůli sledování, ale jako kulisa, máme velký byt a nemám ráda ticho, ale tím že to tady jede dá se říct od rána do večera, malá o ni nemá absolutně zájem, jediné co, tak přijde na AZ kvíz (baví ji říkat ta písmenka) a pak večerníček, jinak tv ignoruje. Ono, co je normální, pro každého to bude něco jiného, možná je takový, že má hračky okoukané a nebaví ho…?

Sleepy.Monkey
Kecalka 286 příspěvků 06.12.18 21:13

Normální dvouleté dítko… :)

MajaBulova
Stálice 56 příspěvků 06.12.18 21:22

Mám skoro dvouleteho (za tyden ma narozeniny) a je to to stejne. Uplne presne. Navic ty hracky jsou pak vsude rozházené, po celém bytě. Občas vydrži u jedné hracky, ale musí mit „asistenci“ nebo alespon ho musim nějak slovně motivovat - např. postavíš si vláček? A jak začne stavět tak to komentovat jak je šikovný. Když ale potrebuju neco delat a on nemá tu zpětnou vazbu, sklouzne lehce k chození od ničeho k ničemu. Televize ho taky nijak extra nezajíma, zato mobil by chtel pořád. Já mu to teda od malička upírám, ale kdyz ho nedopatřenim odlozim nekam, kde se k němu dostane, hned je u něj a „hraje si“. Když mu ho vezmu, řve jak tur a je vzteklý. Věřím, že to přejde a taky si myslím, že už je prostě z těch hraček otrávený a tak se těším, že zas dostane nové a budou se mu snad víc líbit. Teď hoooodně dlouho nic nedostal, tak snad i kvůli tomu se chová tak, jak se chová…

stinga
Závislačka 4446 příspěvků 3 inzeráty 06.12.18 21:22

@Mini86 normální dítě, mám to doma v holčičím vydání :D

Mini86
Povídálka 42 příspěvků 06.12.18 21:46

:D diky za prispevky. Ja uz z toho nekdy jsem pekne na nervy. Jako ano kdyz si sedku k nemu na tem a jezdim s autickem tak to vydrzi ale cely den s nim nemuzu sedet a hrat si :think: porad vymyslim co by ho zajimalo ale prijde mi ze vsechno je opravdu na chvili

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >