Modřiny na nohou bez příčiny

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
1.7.22 19:08

Modřiny na nohou bez příčiny

Ahoj holky, z niceho nic se mi zacaly delat po lytkach velke tmave modriny, na dotek trochu boli. Nevite, co by mohlo byt pricinou? Beru cca 7 let antikoncepci, jinak beru vitaminy B, C, horcik. Jsem par dni po 10 hodinovem letu a tydennim opalovani, nemuze to byt treba z toho? Objednala jsem se na vysetreni trombofilnich mutaci, ale jdu na neho az za tyden. A jeste abych nezapomnela, na dovolene me celkem hodne postipaly sand flies (pisecne musky, ktere se mnozi v rasach na plazi) a mam velke stipance po celych nohach, tak me napadlo, zda to nemuze byt nejaka reakce. Myslite, ze by to mohlo souviset se spatnou srazlivosti krve? Tim, ze beru antikoncepci, se docela bojim. Prikladam fotku🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
112
1.7.22 19:13

Pripichnu se :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74546
1.7.22 19:33
@tereza248 píše:
Ahoj holky, z niceho nic se mi zacaly delat po lytkach velke tmave modriny, na dotek trochu boli. Nevite, co by mohlo byt pricinou? Beru cca 7 let antikoncepci, jinak beru vitaminy B, C, horcik. Jsem par dni po 10 hodinovem letu a tydennim opalovani, nemuze to byt treba z toho? Objednala jsem se na vysetreni trombofilnich mutaci, ale jdu na neho az za tyden. A jeste abych nezapomnela, na dovolene me celkem hodne postipaly sand flies (pisecne musky, ktere se mnozi v rasach na plazi) a mam velke stipance po celych nohach, tak me napadlo, zda to nemuze byt nejaka reakce. Myslite, ze by to mohlo souviset se spatnou srazlivosti krve? Tim, ze beru antikoncepci, se docela bojim. Prikladam fotku🙈

Mohlo ale spíš ne. Ale určitě to není trombofilni mutaci, že to dám krk. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
1.7.22 19:33

Ja bych rekla, ze reakce to muze byt. Ja mam srazlivost krve v poradku, ale velkou nachylnost k modrinam. Staci mi, kdyz jsem postipana, svedi me to a skrabu si to misto a vyrobim si tak modrinu i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 19:34

@tereza248
Ja jsem tohle taky resila a nakonec se z toho vyklubalo, ze me muj novy pritel drzi pri sexu pevne za nohy :mrgreen:
A to mam trombofilii, ale pricina byla zakopana uplne nekde jinde. Podle vseho jsi byla na dovci, nemuze byt pricina podobna? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
16468
1.7.22 19:49

Já měla podobné modřiny na nohou před 10 lety. Dost rychle se to šířilo a bolelo to tak, že jsem se z gauče zvedala s hekáním jak moje babička. V té největší fázi jsem měla nohy v podstatě tmavě fialovo zelené od kotníků ke kolenům. Byla jsem s tím na kožní, nemoc se jmenovala Erythema nodosum. Příčina se nenašla, měla jsem na to takovou smradlavou mast a za 14 dní jsem byla fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3584
1.7.22 19:54

@Stará známá mám to samé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5553
1.7.22 20:18

Já jsem měla podobne z náhlé a přílišné fyzické námahy. Proste mi popraskaly žilky na nohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
1.7.22 20:37

@tereza248 mám to pokaždé začátkem léta. Následek zimy…Ascorutin a bude to pryč :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
1.7.22 21:03

No moje nohy přesně takto vypadají skoro stále. Vždy pomůže akorát nasadit ascorutin. Ale u mě je příčina známa od dětství. Mám křehké vlásečnice, takže stačí k modřině opravdu málo. U mě je to teda spíš estetická záležitost.
Ale pokud je to u tebe novinka zajdi si na krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat