Vigantol na bolest bříška u miminka

Anonymní
24.6.21 16:23

Mohu nahradit vigantol?

Máme doma 14 denní miminko, má bolesti bříška a já si přečetla, že Vigantol je ještě zhoršuje, mohu místo nich u novorozence použít Baby D3 drops od firmy Jamieson?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26651
24.6.21 16:37

Můžeš, je jedno jakou značku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22723
24.6.21 16:38

Můžeš, kup v lékárně jakékoliv déčko vhodné pro miminka, já kupovala od Terezie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
24.6.21 16:40

Můžes, ale vše jsou jen doplňky stravy. Není garantováno množství obsaženého vitamínu. Např ten od Terezie v testech vyšel celkem špatně co se obsahu vit D týká. Nedávno měli testy v d testu, tak se na to případně podívej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.21 16:44

My neměnili jen k tomu přidali biopron a espumisan (oboje kapky) a myslim ze to pomohlo vse bylo ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
24.6.21 18:29

Ono je to úplně fuk, co použiješ. Všechno v sobě má olej, který miminka trochu prohání nebo jim může vadit.

U prvního miminka jsem brala vit. D já, kojila jsem, tak jsem ho předala skrze mléko. Teď s dcerou si to nekomplikuju, prostě jsem počkala 3m a začala dávat pak :lol: Poté už miminka takové potíže s bříšky nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
24.6.21 18:33

Máme vitamin D od Terezie a bez problému. Dceru z Vigantolu taky bolelo bříško

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3723
24.6.21 18:42

Najela jsem postupne, nejdriv parkrat jednou za tri dny, pak ob den a az treba po ctrnacti dnech jsem zacala davat denne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7644
25.6.21 02:20

Ja se tu pripichnu…nase dvojcata trpi na prdy. Manzel byl v lekarne pro probiotika a prinesl Biopron Baby +. Obsahuje i Dcko, ale udajne jen 30% doporucene denni davky.

Samozrejme nevedel, ze obsahuje D, a tak se ani neoptal, zda uz toho s Vigantolem nebude moc. K pediatrovi jdeme za 14 dni a fakt mu kvuli tomuto nechci volat. Na netu jsem nasla radu dvou lekarniku. Jeden psal, ze vyrobce s Vigantolem u novorozencu pocita, a tak se muze brat soucasne, jiny lekarnik psal, ze soucasne rozhodne ne, aby nedoslo k predavkovani Dckem. Davam ted dva dny jen ten Biopron s deckem a Vigantol jsem zatim vynechala. S detmi ven chodim, ac slunku je samozrejme nevystavuju, jsou to novorozenci…

Nemate nekdo zkusenost, jak to teda je? Bude toho decka spolecne moc? Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
25.6.21 06:34

@Kukacka123 dávala jsem biopron i s vigantolem. Ale dítěti, které mělo půl roku. Nic mu není. Pediatrovi bych klidně zavolala. Předávkování je sice málo pravděpodobné, ale ať máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.21 07:11

@Kukacka123 ano jak píšeš úplně jsem zapomnela ze jsme vlastne pri biopronu vynecjhali vigantol a najrli na nej až jsme ho dobrali :kytka:
Probírali s jsme to s Dr že kdyz je v biopronu D nedava se vigantol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7644
25.6.21 08:51

@janickaIII mas pravdu, radsi cinknu asi. Diky :)

@montgomery.burns ja si prave rikam, ze slunecniho zareni je dost no, tak by ten Biopron mohl stacit, ale radsi se optam, at mam klid :) dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat