Mohu předělávat motorky, aniž bych platil daně?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Mohu předělávat motorky, aniž bych platil daně?
Ahoj, mám dotaz, chtěl bych začít předělávat motorky. Tím způsobem že bych nějakou v horším stavu vždy koupil např. z bazaru, dal ji do top stavu a následně ji prodal. Pokud toto chci dělat často, musím se stát osvč? Děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@vorvex píše:
Ahoj, mám dotaz, chtěl bych začít předělávat motorky. Tím způsobem že bych nějakou v horším stavu vždy koupil např. z bazaru, dal ji do top stavu a následně ji prodal. Pokud toto chci dělat často, musím se stát osvč? Děkuji
Ano, potřebujes na to živnostenský list.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@JancaS84 píše:
Ano, potřebujes na to živnostenský list.
Nebo ne, dokud ho někdo nenapráší. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@lucad77 píše:
Nebo ne, dokud ho někdo nenapráší.
Taky možnost. Netuším teda jak je evidence vozidel propojena s financakem, ale když takto otočí za rok několik motorek tak úplně nevím jak by obhajoval že je pořád nakupuje a prodává.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vorvex píše:
Ahoj, mám dotaz, chtěl bych začít předělávat motorky. Tím způsobem že bych nějakou v horším stavu vždy koupil např. z bazaru, dal ji do top stavu a následně ji prodal. Pokud toto chci dělat často, musím se stát osvč? Děkuji
Tak určitě ano. Druhá věc je, pokud to budeš dělat ve volném čase a těch motorek bude pár za rok, kdo ti to bude dokazovat.
takže pokud to chceš dělat na plný úvazek, tak určitě res OSVČ. A pokud to chceš mít jen jako hobby činnost, tak bych se na papírování vykašlal. Nikde není řečený, že nemůžeš koupit a prodat ročně 10 motorek.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cenarius to je sice pravda, ale pokud to dělá za účelem zisku už to má znak podnikání a musí mít živnosťák. Další věc je, že pokud má živnost, což tady bude řemeslná, pak bude aspoň nějaká záruka, že ty motorky opravovat umí. Já bych si takto nekoupila motorku, ve které se hrabal kdo ví kdo a kde nemám žádnou záruku.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vorvex píše:
Ahoj, mám dotaz, chtěl bych začít předělávat motorky. Tím způsobem že bych nějakou v horším stavu vždy koupil např. z bazaru, dal ji do top stavu a následně ji prodal. Pokud toto chci dělat často, musím se stát osvč? Děkuji
A Ty jsi už nějaké motorky předělal?
Mám známou na FÚ a co říká, lidi strašně udávají.
Takže dřív nebo později Tě udají sousedi, známí, konkurence anebo nespokojení zákazníci.
Zákazníci Tě budou mít v šachu, budou časem řešit závady a chtít slevu nebo vrácení peněz, budou vyhrožovat FÚ, když budou vědět, že děláš načerno.
Navíc to je řemeslná živnost, to nemůže dělat každé pako, taky by se někdo mohl na té motorce zabít.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit