Mohu prodávat na facebooku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 10:40
Mohu prodávat na facebooku?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda lze prodávat přes facebook výrobky? Mýdla, sirupy, krémy? Není to ve velkém množství, ale jen po 10-15 kusech. Práci mám, ale tohle je jen koníček a není to na dlouho, spíše přes léto. Díky

Reakce:
Regina Hero
Nadpozemská drbna 28882 příspěvků 03.07.19 10:43
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda lze prodávat přes facebook výrobky? Mýdla, sirupy, krémy? Není to ve velkém množství, ale jen po 10-15 kusech. Práci mám, ale tohle je jen koníček a není to na dlouho, spíše přes léto. Díky

jasně, že můžeš… ono je jedno, kde to budeš prodávat… ale potřebuješ k tomu ŽL, na výrobu potravin musíš splňovat hygienické předpisy (čili mít k tomu zvlášť místnost pro výrobu, pro skladování a podobně) a k výrobě kosmetiky musíš mít atesty (desetitisícové položky za jeden výrobek)… dál už si to zvaž sama, jestli do toho půjdeš nebo ne…

hani28
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 03.07.19 11:11

Na FB Marketplace nebo ve skupinach si muzes prodavat, co chces, nic k tomu nepotrebujes.

sagina
Echt Kelišová 8083 příspěvků 03.07.19 11:14
@hani28 píše:
Na FB Marketplace nebo ve skupinach si muzes prodavat, co chces, nic k tomu nepotrebujes.

dokud tě někdo nebonzne na finančák, živnosťák nebo hygienu ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 03.07.19 11:18

Je jedno, kde prodáváš, ale pokud to budeš dělat pravidelně, tak musíš mít ZL a splňovat všechny patřičné podmínky viz první příspěvek. Samozřejmě to můžeš dělat jen tak a doufat, že na tebe nikdo nepřijde. Ale to fakt nedoporučuji. Já jsem kvůli velmi složitě splnitelnym podmínkám sekla s jedním už téměř rozjetý nápadem na podnikání, doteď mě to mrzí, ale prostě nemám a nechci dávat tak velké vstupní náklady, když nevím, jestli by to potom fungovalo.

Boeing737
Kecalka 117 příspěvků 03.07.19 11:19

Ale jó, můžeš. Jenom je potřeba dodržet spoustu náležitostí, jinak z toho může bejt víc škody než užitku. ;)

Váš příspěvek
Reklama