Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@terinka4444 píše:
ne, já nemám žádné úsudky, těžká kostra je mýtus, maminka se tady zeptala a já jí po pravdě odpovídám, mám docela hodně vysportované stejně velké a stejně staré dítě, asi v podobném zápřahu, o 11 kilo lehčí a není to drobeček, opravdu není drobeček, stejné dítě o 11 kilo těžší je prostě tlusté. Nemyslím to nijak zle, odpovídám mamince, je potřeba se na to zaměřit, pokud nemá mít to dítě v budoucnu problém. A BMI, je směrodatný ukazatel, jediný ukazatel, který je férově měřitelný. Ta holčička prostě má váhový problém. Nikde nepíšu, že je potřeba držet diety, je potřeba zpomalit váhový přírůstek, aby tím, jak poroste zredukovala nadváhu, když obezita si ti nelíbí. Nicméně je nad 96% percentilem, to je prostě obezita.
Dupy dup. Nevím, jak Ti to vysvětlit jinak. Možná bych Ti mohla poslat svou fotku z dětství a tomu zároveň kopii zdravotní karty, kdy jsem podle Tebe a tabulek evidentne také trpěla obezitou (k vysce 150 jsem skutecne měla 50 kg - stejne jako holcicka) a přesto na me rachtaly kosti. K te tezke kostře, to je skutecne mýtus, ale rozhodne není mýtus tělesna konstituce, která dokáže udělat opravdu hodně.
@sisk píše:
@Dojcanis a taky mas kolem boku 63?
Taky mám 51kg, ale mám úplně jinou postavu než zakladatelky dítě, to nejde srovnávat.Je to malá holka. Roste. Nechte ji bejt a nemerte ji bože.. @Adéla Rasková dbala bych na zdravou a pestrou stravu. I toho sportu se mi zda dost, ale nevím, co děla. Ma čas nekdy i odpočívat?
Kolem boku mam podobne. Tudiz nevim proc hned musis kroutit očima. ![]()
@Adull píše:
Zakladatelko jak je na tom dcera s vyspíváním? Třeba zkus dojít k doktorovi obvoďákovi, pošle vás na rentgen a tam zjistí, jak je na tom s kostním věkem. Protože pokud má vyšší kostní věk, tak v dětství ty děti hodně vyrostou, bývají největší, ale pak jak píše @Tarinka se růst zastaví, tak se to řeší na endokrinologii. Každopádně ne každé silné dítě je silné z přecpávání a kecy typu, že někdo tuhle váhu má v dospělosti ti fakt nepomůžou.
přesně, ty kecy
jsou mimo mísu…
Já jsem měla 51kg před prvním těhotenstvím a měla jsem 28 let.
Na 170 cm. A byla jsem hubená. 51 kg je na tu výšku fakt moc. Znám dvě holčičky 10 let a maji 34kg a 35kg. A žádné nudle to nejsou.
@Klopotkova píše:
přesně, ty kecyjsou mimo mísu…
@malinika píše:
Dupy dup. Nevím, jak Ti to vysvětlit jinak. Možná bych Ti mohla poslat svou fotku z dětství a tomu zároveň kopii zdravotní karty, kdy jsem podle Tebe a tabulek evidentne také trpěla obezitou (k vysce 150 jsem skutecne měla 50 kg - stejne jako holcicka) a přesto na me rachtaly kosti. K te tezke kostře, to je skutecne mýtus, ale rozhodne není mýtus tělesna konstituce, která dokáže udělat opravdu hodně.
někdo je prostě drobnější kostry a někdo má tu kostru pořádnou a to jsou fakta, sama jsem tím příkladem a tlustá nejsem ![]()
@malinika hele, to není dupy dup, to dítě není jako ty, její maminka se ptá, tak jí odpovídám, nějaká informace, že někdo při 83 kilech v dospělosti je štíhlý je pro ni nic neříkající odpověď.
Už podle obvodů je to dítě silné, můžeš jí tvrdit, že se nerýsuje problém. Já jí tvrdím, že rýsuje, nechť si z toho maminka vezme to, co potřebuje.
Já mám stejné dítě, vycházím z mého dítěte, stejně velkého a stejně starého, nikoliv z dospělé štíhlé ženské. Možná máme každá jinou představu o rachtání kostí. Nicméně na téhle holčičce podle obvodu kosti nerachtají a je na její mamince, aby jí s tím pomohla, kvůli té holčičce.
Já měla teda v 11 letech o 150 cm a váhu 52 kg a mám v kartě silná- obezní.. pamatuji si to dodnes..
@mau-mau píše:![]()
no, že 51 je váha i pro leckerou dospělou ženu není kec
ale jistě, že ano, myslíš, že zakladatelka neví, že jsou 51 kilové dospělé ženy? Jasně, že ví, ona řeší něco jiného a prostě právě proto jsou ty vaše kecy mimo mísu, sama mám takovou kamarádku 51 kilovou, ale to zakladatelce nepomůže, většinou takové jste, máte to v genech a nic pro to dělat nemusíte a to je prostě úplně o něčem jiném
Nooo, hele, s dcerkou bych nic neřešila, v deseti to nevidím na žádnou tragédii, protože postava se jí může ještě hodně změnit. Ale pokud má aktivní styl života a zdravou stravu, spíš bych to posichrovala po zdravotní stránce. Byla jsem to samé, aktivní sportovec, doma žádn sladkosti, s jídlem jsem i dost zlobila a stejně jsem byla od mala lehce oplácané dítko. Nevím tedy, koik jsem vážila, ale v 11-12 letech jsem měla 163 cm a byla jsem o půl hlavy vyšší než nejvyšší další spolužák a dost mi to vadilo. Měla jsem pakticky ale jen trošku bříško.
Až po mnoha a mnoha letech (cca v 25 letech) jsem se dostala na endokrinologii a zjistili u mne dvě chronická onemocnění štítné žlázy a dost se divili, proč se s tím u mne proboha nic nedělalo už v dětství. Teď už se s tím nic moc nadělat nedá a mám z toho celou řadu souvisejících problémů. A pochopitelně mne to štve, ale čas už nevrátím.
Takže na tvém místě bych ani tak neřešila „postavu“, ale dceru bych vzala na endokrinologii, ať máte klid, že za tím není něco závažnějšího.
Příspěvek upraven 30.12.16 v 19:04
@MaličkáD píše:
@Klopotkova jo jo píše: Více
Tak to máš dobrej nick. ![]()
Zakladatelko, v klidu. Pokud sportuje (může být víc osvalená - sn)valy josu těžší než tuk) a nepřejídá se a necpe sladkým, puberta to vyřeší.
Stejně v takovém případě nic moc nenaděláte. ![]()
Moje děti byly v tomhle věku větší a těžší.
@mau-mau píše:![]()
no, že 51 je váha i pro leckerou dospělou ženu není kec
Přesně
![]()
Ono taky záleží jestli je v pubertě.. Některé holky prostě jsou ještě děti a některé už začínají být slečny, takže i ten zadek a prsa mají nějaké a to už hodí nějaké kg navíc..
Já když se podívám na fotky, tak ze školy, tak by člověk řekl, že je tak i rozdíl 3 let od některých holek… Některé maličké, takové dětičky, a některé už prostě v pubertě a i v obličeji poznat, že jsou jakoby víc v pubertě
@Adéla Rasková tak ja to vezmu z druhe strany. V 11 letech jsem vazila 54kg, ale to, ze jsem byla nejvyssi ze tridy nikoho nezajimalo. Podle detske doktorky jsem byla obezni, doma mi neustale rikali, ze jsem tlusta a zeru jako prase. Predtim i potom jsem sportovala, jedla jen trikratdenne male porce. Zadne sladkosti mi doma nedavali, sladke limonady neexistovaly. Takze mi zadelalina pekne problemy, protoze jsem to ve svych 16 dohnala do naprosteho extremu. Porad jsem vazila stejne, jedla jen dvakrat denne a denne behala 6km-8km. A porad mi rikali, ze jsem tlusta. Kdyz se kouknu na stare fotky, nebyla jsem obezni ani v 11 ani v 16ti. Tabulky jsou na prd! Ta vaha mi vydrzela plus minus stejna az do 21…
Zkusila bych lehce pozmenit jidelnicek cele rodine, ale urcite pozvolna a hlavne to neres pred ni.
Neresila bych to, pokud se vyloženě necpe, což píšete, že ne. Má sestra byla „vetsi“ ještě celou základní školu a pak se na střední neskutečně vytáhla a zhubla. Nikdy nesportovala. V 10 letech je vase dcera jeste dítě, takže pokud zdravě ji a hýbe se, stejně její váhu vic neovlivnite.