Moje rodina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 17:25
Moje rodina

Je mi 18, studuji. Mám dva mladší sourozence a od té doby, co jsme se přestěhovali to v rodině neklape. Máma s tátou se pořád hádají až to přešlo v tatovu apatii vůči všem. Neustále jsem s mámou ve sporu, ať už z důvodu financí ( dostávám 2000 na měsíc na vše - obědy, oblečení, kosmetiku, učebnice) nebo vztahu k sourozencům ( máma dle mého názoru rozmazluje bráchu benjaminka). Snažím se nebýt moc doma, ale kdy tam nejsem, někdo ( nevím kdo) mi bere moje věci z pokoje ( oblečení, bonbónieru od přítele, knížky - vždy něco zmizí a třeba za týden se to objeví). Nevím jestli odejít, třeba na internát nebo k přítelovi, který má svůj byt ( ale co když se s ním rozejdu). Prosím o radu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33911 příspěvků 1 inzerát 11.01.19 17:31

Což tak si vydělat někde na brigádě, abys nemusela doma brečet o peníze? Jinak nějak kecat rodičům do výchovy sourozenců ti také zcela nepřísluší :nevim: . Co se týká braní věcí z pokoje, mluvila jsi o tom s mámou, že bys byla ráda, aby dodržovala tvoje soukromí? No a pokud se ti doma nelíbí, nejspíš brzo stejně skončíš školu, tak si najdi nějaký podnájem a odstěhuj se, určitě ti nic nebrání a podle příspěvku tě nikdo netýrá, takže akutní potřeba odchodu nejspíš není. Ono to tak v životě bývá, že neshody dospívajících s rodiči slouží k tomu, aby se děti osamostatnily a šly si po svém. Často pak zjistí, že rodiče měli v mnohém pravdu.

arada
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 11.01.19 17:34

Dostáváš 2000 kapesné a zdá se ti to málo? Co tak zkusit najít si brigádu a těch 2000 si vydělat? Určitě by sis jich víc vážila. To u tebe asi nehrozí, raději si budeš na rodiče stěžovat.

Waterfall
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 11.01.19 17:41

Naši za moji sestru, které je 18, dají určitě měsíčně více, nějaké kapesné, ucebnice, jízdné, placení obědu ve škole, oblečení, kosmetika, boty. Zase tak moc nedostává, pokud ji tím pádem odstrihli od veškeré další péče.

Holka dokud jsi student řádně se připravující na budoucí povolání, rodiče ti budou muset peníze dávat. Takže když se odstehujes, neznamená to, že to musí zvednout, ale něco jako alimenty dostávat budeš, pokud by nedávali, lze výživné určit i soudně.

Na druhou stranu, já bych jako první věc opravdu hledala tu brigádu, ať se nespoleham jen na rodiče nebo jen na přítele, ale aby jsi se stavěla na vlastní nožky :)

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7693 příspěvků 11.01.19 17:42

2000 kapesné je fajn, mi neříkej že si každý měsíc musíš kupovat nové učebnice a oblečení :nevim: když je ti to málo jdi na brigádu… Na mladšího sourozence možná žárlíš. Možná se tě rodiče snaží dohnat k nějaké činnosti :think: to brání věcí, štvalo by mě že si někdo půjčuje moje oblečení nebo probírá moje osobní věci, ale nevím nikdy mi nevadilo když si sestra půjčila moji knížku třeba. Dodělej si školu, najdi si práci a pak si život zařiď podle sebe…

ahhotep
Kecalka 363 příspěvků 11.01.19 17:44
@Anonymní píše:
Je mi 18, studuji. Mám dva mladší sourozence a od té doby, co jsme se přestěhovali to v rodině neklape. Máma s tátou se pořád hádají až to přešlo v tatovu apatii vůči všem. Neustále jsem s mámou ve sporu, ať už z důvodu financí ( dostávám 2000 na měsíc na vše - obědy, oblečení, kosmetiku, učebnice) nebo vztahu k sourozencům ( máma dle mého názoru rozmazluje bráchu benjaminka). Snažím se nebýt moc doma, ale kdy tam nejsem, někdo ( nevím kdo) mi bere moje věci z pokoje ( oblečení, bonbónieru od přítele, knížky - vždy něco zmizí a třeba za týden se to objeví). Nevím jestli odejít, třeba na internát nebo k přítelovi, který má svůj byt ( ale co když se s ním rozejdu). Prosím o radu

teda, kolik ti je, přítele máš, uvažuješ o stěhování, tak asi uplně málo to nebude, nikdy by mě nenapadlo se doma hádat o výši kapesného v tomto věku,ani teda dřív, nestačí ti to? najdi si brigádu, nebo si myslíš, že když se odstěhuješ k příteli, budou ti vaši posílat penízky, chceš žít jako dospělá, dospěj. problém s věcmi řeš se sourozenci, máma ti asi bonbonieru nebere. jestli ti to doma tak vadí, tak jdi na ten intr.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 11.01.19 17:49

dostáváš 2000 kapesného s remcáš? Je ti 18, zvedni zadek, jsi na brigádu a vydělej si. A laskavě nekecej rodičům do toho, jak mají vychovávat děti. Kdo jsi? Ty kráso, koukám, že vděk světem vládne. Jasně, to se to machruje, místo rodičům se pověsíš na krk příteli, ale obavy jsou, co když se s ním rozejdu, komu se pověsím na krk? Chceš si hrát na dospělou, tak se tak chovej.

Ivettk
Povídálka 40 příspěvků 11.01.19 17:50

Mě se 2 000 Kč jako kapesné nezdá zas tak málo. U nás je MHD zdarma, učebnice na začátku šk. roku investice max. 2 000 Kč? (Navíc většina krom zřejmě učebnic cizích jazyků se dá sehnat od starších studentů) Poměrná částka měsíčně je tedy za učebnice 2000/12=167 Kč měsíčně. Školní oběd 29Kč= měsíčně 600 Kč… Doporučila bych doma moc „neremcat“, více pomáhat a třeba za zásluhy i ta nějaká koruna přibude!

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 11286 příspěvků 11.01.19 17:51

Tak mne přijde teda 2000 na měsíc na jízdné, jídlo, oblečení, kosmetiku hodně směšná suma 8o dcera na střední dostává tisícovku, ale z toho co si napsala si za to kupuje max kosmetiku typu rtěnka (ne šampony, vložky a pod.), syslí si z toho na dárky, kino a podobné výdaje :nevim: Všechno ostatní včetně jídla, telefonu, svačin, oblečení ji samozřejmě platíme 8o otázka je proč na tobě rodiče tak škudlí… jestli nemají nebo nechtějí dát :think: probírali jste to spolu?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17472 příspěvků 11.01.19 17:52
@Anonymní píše:

Jdi na internát.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 11.01.19 17:54

No, nepřijde mi že by ti někdo nějak ubližoval. Do výchovy tvého bratra je ti kulový. A podle mě jsi rozmazlená i ty. Já ve tvém věku dostala peníze na obědy ve škole a to bylo všechno, víc ani korunu. Přišla jsem ze školy a táhla na brigádu, celé prázdniny jsem trávila na kase v supermarketu.

divine woman
Extra třída :D 10217 příspěvků 11.01.19 17:55

Jsi rozmazlená. 2 tisíce kapesného jsem svým dospělým dětem nikdy nedávala. Obědy stojí maximálně 500, učebnice se pořizují v červnu nebo září a 1500 na kosmetiku a další věci je víc než dost. Máš málo? Jdi na brigádu. Jediné, co bych řešila jsou věci, které mizí. Tak si nastraž pastičku. :mavam:

divine woman
Extra třída :D 10217 příspěvků 11.01.19 17:57

@neila Jsi úplně mimo mísu. Zakladatelce je 18 let a nikdo jí nebrání přivydělat si na brigádě. 2000 Kč, když žije s rodiči, je naprostý luxus.

Rive
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 11.01.19 17:57

Pokoj si nemůžeš zamknout?
Na brigády nechodíš? Naši mi v 15 řekli, že mě budou živit, ale ne šatit, kapesné, ze které jsem si kupovala i věci do školy a jízdné, jsem měla mnohem menší, ale nějak mi to nevadilo, aspoň jsem byla zvyklá, že když něco chci, tak si to musím vydělat.
Tvůj přístup je přístup puberťačky, kolem které se musí točit svět.

Uživatel je onlineNetopýr1
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 11.01.19 17:58

Dva tisíce na měsíc? Dala bych ti jen na obědy ve škole a učebnice. Zbytek si koukej vydělat sama. Mně by se o dvou tisících mohlo leda zdát. Máš doma jídlo, máš. Když chceš něco navíc, vydelej si. A když ti to není dost dobrý, zkus bydlet sama, určitě se budeš mít líp než v mama hotelu. :pankac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >