Trestní oznámení za zlomený nos

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
K97
Povídálka 23 příspěvků 10.01.19 08:42
Trestní oznámení - zlomený nos

Dobrý den, chci se zeptat, jestli má “cenu” podávat trestní oznámení. Na Silvestra napadl známý mého přítele protože se mu nelíbilo něco, co můj přítel řekl. Dostal tři rány do hlavy a jednu do nosu (tu jsme viděli všichni tu poslední ránu, jinak jsme byly s kamarádkami ve vedlejší místnosti). Měl i roztrhane tričko a na krku otlačeniny, asi jak ho držel. Nakonec z toho vyšel se zlomeninou nosních kůstek, nos mu už lokálně narovnali a teď by chtěl jít už do práce (dnes je to 10 dnů od události, 7 pracovních dnů). Má cenu podávat trestní oznamení? Bojíme se, že se to bude táhnout dlouho a nakonec z toho můj přítel - poškozený nevyjde s ničím. Na netu jsou nějaké tabulky bodového hodnocení bolestného ale nevím, jak to funguje. Praktická doktorka říkala, že to posuzuje jiny lékař. Ten, co to spáchal, měl prý už někdy podmínku za ublížení na zdraví (to jsem jen slyšela, nevím jistě), tudíž by z toho nemusel vyjít alespoň bez placení odškodnění ne? A ještě se zeptám, ve věci bude rozhodovat samosoudce? Takže podáme jen výslech na policii a k soudu nebudeme muset? (Jak poškozený tak my svědci). Moc děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ontar
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 10.01.19 08:58

To už mělo být dávno podáno…budou dohady proč s takovou prodlevou…

cecetka
Echt Kelišová 8465 příspěvků 10.01.19 09:00

To neni tak jednoduche, jak si myslite. Napadeni je jedna vec. Pokud doslo k bitce, tak je to vec druha. Museji byt svedci, kteri potvrdi to napadeni. Jinak se tvemu priteli muze stat, ze bude i on obvinen z vytrznictvi :?

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19623 příspěvků 10.01.19 09:03

@K97
To mělo být hned nafocené, a ihned oznámené na policii. Tam rovnou podat trestní oznámení.
Teď už nevím, jestli se tím budou zabývat, za tak dlouho.

K97
Povídálka 23 příspěvků 10.01.19 09:09

@cecetka o bitku nešlo, šlo o diskuzi a přítel rekl svůj názor a on hned vystartoval a napadl ho. Svědci jsou, i prvotního napadeni (dalsi 3 svědci vcetne me videli posledni ranu). Svědci by se asi jen bali rict neco proti pachateli a svádí to na alkohol, ze si to presne nepamatuji. Jinak by asi jeden svědek, kamarad toho co to udělal, tvrdil, ze to co rekl neni normální, takze si to vlastne zasloužil. To je spekulativní, každy ma na neco jiny názor ale dle me teda i kdyby kdokoli rekl sebehorsi názor, neni duvod někoho napadnout a zlomit mu nos. Jo a jeste s nim pak venku “vyjednávat” ze kdyby nekde neco, tak jakoze at rekne ze upadl na kliku. :roll:

K97
Povídálka 23 příspěvků 10.01.19 09:12

@jitka 11 fotky mám nafocené, lékařské zpravy máme, doteď jsme jezdili po doktorech a pritel skoro nemohl mluvit a dýchat jak mu rovnali ten nos a měl ho zacpaný, tak jsme to chtěli nechat na potom. Promlceci doba je 3 roky.. Taky doteď spekulujeme zda to práve udelat, aby nam nekdo jeste z jeho kamarádů nevyhrožoval apod. No a hlavne se nam nechce přímo potom k soudu a videt se s nim, lepsi by bylo kdyby podal mimosoudní vyrovnání ale az po tom oznamení, s nim se nepujde jen tak dohodnout kdyz se ani neomluvil, ten to ma na háku. No a nebo kdyz rozhodne prave samosoudce tak jsme mysleli, ze k soudu jako takovému ani nepůjdeme. :think:

Aduš8
Kelišová 5221 příspěvků 10.01.19 09:17

Promiň, ale z tvých příspěvků mi přijde, že ti jde primárně o prachy. Jelikož byli všichni opilí, k tomu máš zřejmě urýpaného přítele a jeho známý horkou hlavu,tak bych to raději nechala být. Ono to s těmi napadeními nebývá tak horké, jak to vypadá a už jakmile před policajty řekněte, že se tak stalo ja Silvestra v opilosti, tak si budou myslet své.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19623 příspěvků 10.01.19 09:19
@K97 píše:
@jitka 11 fotky mám nafocené, lékařské zpravy máme, doteď jsme jezdili po doktorech a pritel skoro nemohl mluvit a dýchat jak mu rovnali ten nos a měl ho zacpaný, tak jsme to chtěli nechat na potom. Promlceci doba je 3 roky.. Taky doteď spekulujeme zda to práve udelat, aby nam nekdo jeste z jeho kamarádů nevyhrožoval apod. No a hlavne se nam nechce přímo potom k soudu a videt se s nim, lepsi by bylo kdyby podal mimosoudní vyrovnání ale az po tom oznamení, s nim se nepujde jen tak dohodnout kdyz se ani neomluvil, ten to ma na háku. No a nebo kdyz rozhodne prave samosoudce tak jsme mysleli, ze k soudu jako takovému ani nepůjdeme. :think:

Zkus třeba najít dobrého právníka a poraď se s ním, co teď dělat. Myslím, že pomůže.

K97
Povídálka 23 příspěvků 10.01.19 09:27

@Aduš8 No, to mi docela jde o náhradu škody, protoze nikdo nema právo někoho napadnout jen kvuli názoru, takze právně vzato ma přítel právo na bolestné, ušlý zisk.. takze nevidim duvod, proc bych to mela nechat byt. Jen nevim, jestli to resit oznámením nebo mimosoudně, s čímž budou asi vetsi starosti a papirovani.

Michelle_M
Závislačka 2725 příspěvků 10.01.19 09:32

Jeden ožralka měl blbé kecy a druhý mu za to rozbil nos, no nevím, co ti na to na policii řeknou :nevim: Navíc když svědkům se do svědčení zrovna dvakrát nechce… Jde asi o partu kamarádů, společných známých? Abyste pak nebyli „v kolektivu oblíbení“… Nevím no, podle mě se to nevyplatí, kolik by tak mohl vysoudit? :nevim:

ontar
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 10.01.19 09:35
@K97 píše:
@Aduš8 No, to mi docela jde o náhradu škody, protoze nikdo nema právo někoho napadnout jen kvuli názoru, takze právně vzato ma přítel právo na bolestné, ušlý zisk.. takze nevidim duvod, proc bych to mela nechat byt. Jen nevim, jestli to resit oznámením nebo mimosoudně, s čímž budou asi vetsi starosti a papirovani.

Tak hlavně záleží, jak se k tomu postaví útočník, né? Myslím si, že se na vás vykašle, tak nezbude, než podat trestní oznámení a nebo mu s tím aspoň pohrozit…

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15055 příspěvků 10.01.19 09:38

@K97 tak mimosoudně by s tím hlavně ten druhy musel souhlasit. Z toho jak jsi to popsala tam byl alkohol, nevhodné řeči a nakonec par přes tlamu. Kamarádi ti svědčit nepůjdou, protoze byli plech :nevim: mne by to nestalo za tu námahu a zlou krev mezi kamarády.

KájaHvězdička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 09:38
@K97 píše:
@jitka 11 fotky mám nafocené, lékařské zpravy máme, doteď jsme jezdili po doktorech a pritel skoro nemohl mluvit a dýchat jak mu rovnali ten nos a měl ho zacpaný, tak jsme to chtěli nechat na potom. Promlceci doba je 3 roky.. Taky doteď spekulujeme zda to práve udelat, aby nam nekdo jeste z jeho kamarádů nevyhrožoval apod. No a hlavne se nam nechce přímo potom k soudu a videt se s nim, lepsi by bylo kdyby podal mimosoudní vyrovnání ale az po tom oznamení, s nim se nepujde jen tak dohodnout kdyz se ani neomluvil, ten to ma na háku. No a nebo kdyz rozhodne prave samosoudce tak jsme mysleli, ze k soudu jako takovému ani nepůjdeme. :think:

Právě toho bych se bála, aby Vám pak nedělal ještě zle a nechtěl se Vám mstít. To je pak otázka, jestli do toho jít, nebo ne.. Jinak souhlasím, že neměl právo přítele napadnout. Agresí se nic nevyřeší. Osobně bych to asi nechala být. :nevim:

K97
Povídálka 23 příspěvků 10.01.19 09:39

@Michelle_M Podle me se jim do toho nechce, protoze to jedou na obě strany a boji se rict neco proti pachateli, nevim.. slo o partu společných známých, dalsi kontakty s pachatelem (kterého nemam rada od zacatku) a jeho pritelkyni fakt udržovat nehodlam. Ja taky nevim, jestli to ma cenu kdyz tam hraje roli alkohol (u me teda skoro zadny) a pachatel je agresivní i bez alkoholu. Jenze na netu je plno případu od policie ČR, kde nekdo někoho napadl, hrál tam roli alkohol a vzdy se na to paragraf vztahuje, tak nevim :think:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 10.01.19 09:42
@K97 píše:

Proč jste k tomu tedy nezavolali policii, když to bylo napadení?

Jinak si myslím, že z toho víceméně nic nebude. Rvačka dvou ožralých o Silvestra :nevim:
Manžel byl u potyčky v hodspodě asi před třemi lety, volala se i policie, viník se vyspal na záchytce (nevim, jestli měl nějaký zranění), nakonec muselo několik lidí k výslechu a ve finále jeden chlápek a „viník“ každý zaplatili tisícovku pokutu.
Jestli má ten chlap, co přítele napadl kamarády, co budou tvrdit, že ta potyčka vznikla vzájemně, tak z toho kromě promrhanyho času nic nejspíš nebude.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama