Moje žena a alkohol

Anonymní
11.3.21 18:23

Moje žena a alkohol

Ahoj. Rád bych znal váš názor, jde o citlivou záležitost, tak zůstanu v anonymitě. Děkuju za pochopení. Moje žena trpěla úzkostmi a po porodu se to ještě zhoršilo. Cítí neustálou úzkost, která se prohlubuje, když je sama. Pořád se jí hlavou honí chod negativních myšlenek ale nedokáže to prý zastavit. A teď proč vlastně píšu.. Přijde mi, že žena začala moc pít. Vždycky si dala o víkendu víno ale nějak se to začalo stupňovat. Nejvíc mě znepokojujou poslední dva týdny, protože to nebyl jediný den, kdyby si nedala alkohol, a tím nemyslím jen skleničku. Pokaždé se opila, když dcera (rok a půl) usnula. Nikdy nebyla tak na šrot, aby padala na zem apod., ale šlo poznat že je opilá. Bojim se o ní i o naší dceru. Zatím se žena o dítě stará, nezanedbává ho a nic podobného. Když pije, není agresivní, je spíš veselá nebo utlumená. Bojim se, že se to zhorší a bude z ní alkoholička. Nebo že si ublíží, či nějakým způsobem zanedbá naší dceru, i když teď si neumím představit, že by něco takového udělala. Už jsem jí párkrát řekl, že se mi nelíbí, když pije tak často, ale vždycky to brala na lehkou váhu, a neřešila to se mnou. Mohlo by se jednat o začínající alkoholismus, nebo jen takové odreagování, a přejde to? Děkuju za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10692
11.3.21 18:28

Asi není od věci aby zašla za psychologem. Řekla bych že jí ten alkohol pomáhá k tomu, aby se uvolnila a necítila ty úzkosti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4234
11.3.21 18:29

Ano myslím si že s ní je alkoholička. Rozhodně by to neměla řešit alkoholem ale měl byste vyhledat pomoc. Do krizového centra nebo rovnou zavolat psychiatrovi. Budeš jí muset pomoct. Alkohol vyhod. Nemá smysl se o něm s ní dohadovat. Mohlo by to dopadnout vážně zle a samo od sebe se to nespraví. Také jsem se léčila s poporodní depresi.

Příspěvek upraven 11.03.21 v 18:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
11.3.21 18:30
@Anonymní píše:
Ahoj. Rád bych znal váš názor, jde o citlivou záležitost, tak zůstanu v anonymitě. Děkuju za pochopení. Moje žena trpěla úzkostmi a po porodu se to ještě zhoršilo. Cítí neustálou úzkost, která se prohlubuje, když je sama. Pořád se jí hlavou honí chod negativních myšlenek ale nedokáže to prý zastavit. A teď proč vlastně píšu.. Přijde mi, že žena začala moc pít. Vždycky si dala o víkendu víno ale nějak se to začalo stupňovat. Nejvíc mě znepokojujou poslední dva týdny, protože to nebyl jediný den, kdyby si nedala alkohol, a tím nemyslím jen skleničku. Pokaždé se opila, když dcera (rok a půl) usnula. Nikdy nebyla tak na šrot, aby padala na zem apod., ale šlo poznat že je opilá. Bojim se o ní i o naší dceru. Zatím se žena o dítě stará, nezanedbává ho a nic podobného. Když pije, není agresivní, je spíš veselá nebo utlumená. Bojim se, že se to zhorší a bude z ní alkoholička. Nebo že si ublíží, či nějakým způsobem zanedbá naší dceru, i když teď si neumím představit, že by něco takového udělala. Už jsem jí párkrát řekl, že se mi nelíbí, když pije tak často, ale vždycky to brala na lehkou váhu, a neřešila to se mnou. Mohlo by se jednat o začínající alkoholismus, nebo jen takové odreagování, a přejde to? Děkuju za názory.

A ona nechodí k psychiatrovi s těmi úzkostmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17689
11.3.21 18:30

Tak jestli ma ty uzkosti neustale, asi hleda u alkoholu klid a uvolneni. Bych asi poresila to, vzdyt na to jsou ted uz vyborne leky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5942
11.3.21 18:41

Je to alkoholicka, mělo by se to řešit, především ty úzkosti, aby neměla potřebu zahanet alkoholem.. Nebere na to nějaké léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
11.3.21 18:58

Ne, po 14 dnech z opravdu alkoholička není, toho se bát nemusíš. Ale neměl by jsi brát na lehkou váhu psychické potíže, které řeší alkoholem. Domluv jí návštěvu psychiatra, potřebuje nastavit správnou medikaci a všechno bude dobré. Neútočila bych na ni kvůli alkoholu, spíše bych hledala cestu, jak z toho co nejrychleji ven, aby alkohol nepotřebovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 19:03

Nebere žádné léky a k psychologovi nechodí. Navíc je dost stydlivá, hlavně před cizími lidmi, nedovedu si představit, že by zvládla mluvit s psychologem o osobních věcech. Asi bych jí měl tuto možnost nabídnout, ale už teď vím, že odmítne, nebo to bude chtít oddalovat.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
393
11.3.21 19:05

Chodí s těmi úzkostmi k psychologovi/psychiatrovi? Pokud ne, ať se ihned objedná. Alkoholem si evidentně pomáhá od úzkostí. Jako alkoholismus bych to zatím nenazvala, ale pokud to takto půjde dál, pak v tom bude velmi rychle. Takže za mě psychiatr a úzkosti začít řešit a alkohol ideálně vůbec nekupovat. Věřím, že s podporou tebe se z toho dostane.
(Můj partner žil s alkoholičkou x let, zůstával kvůli dítě, odešel až když malému bylo 15…dneska říká, že kdyby se dneska mohl znovu rozhodnout, odejde mnohem dříve a bude silně bojovat o to, aby měl syna v péči. - takže za mě, řešit a velmi rychle)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
11.3.21 19:06
@Anonymní píše:
Nebere žádné léky a k psychologovi nechodí. Navíc je dost stydlivá, hlavně před cizími lidmi, nedovedu si představit, že by zvládla mluvit s psychologem o osobních věcech. Asi bych jí měl tuto možnost nabídnout, ale už teď vím, že odmítne, nebo to bude chtít oddalovat.Zakl.

Pokus se jí přesvědčit, případně vhodným způsobem „donutit“…vím že to zní divně, ale sami to nedáte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5099
11.3.21 19:08

Každopádně potřebuje odbornou pomoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
11.3.21 19:09

Není to stejný autor jak tady tohodle? https://www.emimino.cz/…ivot-421902/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5766
11.3.21 19:13

Alkoholička ještě není, ale má k tomu našlápnuto. Ať se objedná k psychiatrovi (ne psychologovi), tam ji s úzkostmi pomůžou medikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
11.3.21 19:15

No podle mě už měla být dávno u psychologa/psychiatra. Brala by nějakou dobu prášky, které by ji zbavily úzkostí. Vypadá to, že už si zadělala na další problém v podobě alkoholu. Jestli jí to přináší úlevu, je to dost velký průšvih.
K psychologovi většinou trvá několik měsíců než vás vezme, začala bych psychiatrem.
Začni to řešit hned, nenech to být! Zkus jí ukecat na ty prášky, uleví se jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
11.3.21 19:36
@Anonymní píše:
Nebere žádné léky a k psychologovi nechodí. Navíc je dost stydlivá, hlavně před cizími lidmi, nedovedu si představit, že by zvládla mluvit s psychologem o osobních věcech. Asi bych jí měl tuto možnost nabídnout, ale už teď vím, že odmítne, nebo to bude chtít oddalovat.Zakl.

Buď vystoupí ze své komfortní zóny a začne úzkost řešit, nebo se brzo propije k alkoholismu. Pít na uvolnění není řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat