Moji rodiče a můj přítel

32
5.6.13 11:40

Moji rodiče a můj přítel

Zdravím všechny a poprosím, jestli máte některá podobné zkušenosti, aby jste se vyjádřily, jsem bezradná.

Dříve jsem chodila 4 roky s klukem, který mě ale po 3 letech začal podvádět a dělat mi ze života peklo. Občas padla i nějaká ta facka a já jsem si po našem rozchodu myslela, že se už nikdy nezamiluji a nenajdu nikoho, kdo by mě měl opravdu rád. Teď jsem si našla ale kluka, který se ke mě chová opravdu skvěle, zase si přijdu přitažlivá, šťastná. Říkám si, že mám to co jsem vždycky hledala, jenže… Moji rodiče ho brali dobře, než se k nim doneslo něco, co asi nemělo. Když mu bylo asi 23-24 let, dělal nějaké hlouposti a dostal podmínku. Nechci teď rozebírat přesně o co šlo, ale moji rodiče se s tím nedokáží smířit, že jejich dcera chodí s někým, kdo měl podmínku, kdo se flákal raději než aby chodil do práce.. Nyní je příteli 30 let, už pár let má práci, baví ho to, časem by chtěl založit rodinu. Jsem s ním neskutečně šťastná, ale najednou mi rodiče zakazují kamkoliv chodit abych nešla za ním a mám doma šílené peklo. Každý den na mě jen křičí a prostě za ním nesmím jít. Už nevím co dělat, jsem z toho špatná jak já tak i přítel, kterého mrzí že mám doma takovéhle problémy a nevíme ani jeden, jak to vyřešit. Je mi 22, studuju vysokou a po vysoké bych si chtěla najít práci a jít bydlet s ním. Přijde mi, že jsem rodiče hrozně zklamala, že si pro mě představovali nějakého slušného, vzdělaného člověka (zatímco on má jen střední školu). Byl jste někdo v podobné situaci? Smířili se s tím nakonec rodiče, nebo jak to vlastně dopadlo? Nechci aby se mezi námi přerušil kontakt, zároveň ale nechci přijít o člověka kterého miluju.. Jsem fakt zoufalá. Přemýšlela jsem že bych se od nich odstěhovala, což teď dost dobře nejde při studiu, z brigády si taky moc peněz nevydělám, abych si platila byt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
5.6.13 11:45

Chce to se uklidnit a podívat se chladně a objektivně na situaci ;) Nikam se zatím nestěhuj, ty přítele miluješ, tvoji rodiče zase milují tebe a nikdo to asi nemyslí zle. Tvoji rodiče mají s lidmi určitě mnohem víc zkušeností než ty, mladá holka. Proto bych se s nimi v klidu pobavila a hoooodně přemýšlela o tom, co říkají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24449
5.6.13 11:49

Naši mého chlapa skousli asi po deseti letech, když zjistili, že ho fakt k vodě nepustím - to samé, okolo 18-20 (to už jsme spolu byli) dělal švíky, jeden čas nechodil do práce, kamarádi, hospody, no prostě mladej a blbej…
a naše máma mu to dlouho nemohla odpustit a pořád na něj nasazovala…

to si musíš vyřešit sama, pokud ti ten chlap za to stojí, tak nejsi nějaká šestnáctiletá cácora, co by ji rodiče doma zamykali před svůdným hříšníkem. Řekla bych jim něco ve smyslu, že je to dávná historie, každý má právo na blbosti a on se z nich poučil a je v pohodě, že ho máš ráda a chceš s ním být. Že nemáš v plánu do týdne otěhotnět a nedodělat školu například (řekla bych, že toho se bojí nejvíc), tak ať ti nechají žít tvůj život.
A pokud by na to přišlo, nemohla by ses nastěhovat k němu? než někde platit podnájem z brigády…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
5.6.13 11:50

Je normalni, ze rodice maji nejake predstavy o partnerovi pro sve dite. Je stejne tak normalni, ze to dite se jejich predstavami neridi ;)
Byt tebou tak na nic netlacim, dej tomu cas, nech je, at ho poznaji, zvyknou si na nej. Sami casem uvidi, jestli jsi s nim stastna a jestli pro tebe neco dela a nekam to speje.
Nemusis jim ted hned licit, ze se k nemu budes stehovat a budete spolu zakladat rodinu. Proste rekni, ze ti s nim je ted dobre a uvidite, co bude jak dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
5.6.13 11:52

No ve 22 letech bych se opravdu na nějaké zákazy vyprdla. sedni si s rodiči a v klidu jim vysvětli, že si dospělá a tvůj partner od doby co se to stalo také dospěl a v rámi zachování dobrých vztahů by si chtěla aby se pokusili mít ho rádi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
5.6.13 11:53

Mam jinopu zkusennost, mela sem partnera o hodne starsiho, coz se nasim taky moc nelibilo. Nejake braneni v tom, abychom se potkavali, taky probehlo, ale zas na obhajobu nasich me bylo necelych osumnact… Nasi se s tim po cca pulroce srovnali a my si s ex uzili nekolik let v prijemne rodinne pohode…
Nevim, kde studujes, ale treba ja, kdyz odesla k ex bydlet, byla jeste na stredni skole a proste se nechala zivit. Jakoé brala sem kazdou moznou brigadu, pak nesla na vs ale rovnou do prace, abycvh se nenechavala zivit moc dlouho (a s odstupem casu vidim, ze to byla chyba :mrgreen: ), ale znam vic paru, kde spolu bydleli a slecna v te dobe studovala… jen je dulezity se spravne domluvit na pravidlech ohledne financi, aby anbi jeden z partneru nemel pocit krivdy a aby kviuli penezum nedochazelo k hadkam.
Takze za me - dala bych rodicum jeste par mesicu aby prekonali sve predsudky a mezitim bych s partnerem zkousela promluvit o spolecnem bydleni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24449
5.6.13 11:54

Jooo, představy rodičů…máma taky měla pocit, že pokud si přivedu cokoliv menšího než vysokoškoláka s deseti diplomy, miliony na kontě a barákem jak kráva, tak že je to málo…
no jasně, ono jich takových na mě čekalo deset na každém rohu… :roll:
ale pro ni vždy bylo přednější postavení a peníze, než to, co já chci.
Dneska mám doma milujícího chlapa se základním vzděláním, ale s dvojnásobkem průměrnýho platu, má i ten barák…a stejně jí není dost dobrej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
5.6.13 12:05

A jak dlouho nového přítele znáš?
Asi bych podmínku jen tak nebagatelizovala - je důležité za co to je..Třeba něco ohledně drog bych asi nerozdýchala nikdy.

Mimochodem i ty máš zatím je střední školu ne? Nerozmím tomuhle kastování dle vzdělání..copak je to záruka dobrého charakteru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2948
5.6.13 12:05

No vidis, me si zas pritel musel obhajovat u sebe doma!!
Porad to neni ruzove. Nejsem vysokoskolacka, pracuji v Lidlu, protoze me to bavi. Jeho jsem pry odtahla od vysoke. Pak jsem planovane otehotnela. Jsme spolu pet let, mala bude mit dva roky a za 23dni se berema zase peklo. Nedokaze maminka pochopit, ze chce svou rodinu a klid. Ted maka, dalkove VS a je to malo :-( ale my se milujem a chceme byt spolu!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
5.6.13 12:06

Jo a také mi rodiče v 17ti zakázali vztah s klukem o 8 let starším. Vím, že se prostě báli, že on už je jinde, je dospělý, má jiné myšlení a nemůžeme si rozumět. Ale pak ho poznali, seznámili se a nakonec ho měli rádi..Ale až nyní dokážu pochopit o co jim šlo.
No pochopitelně jsme to táhli dál - láska je láska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
5.6.13 19:51

Nejde o drogy, ani o zabití to bych s ním nebyla… Znám ho asi 3 roky, ale dali jsme se dohromady tak před dvěma měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat